PDA

Zobacz pełną wersję : Brak zapisu polskich czcionek w opisie produktu



Kietna Qu'Tak
21-05-2008, 18:56
Witam! Uzywam Joomla v1.0.13 UFT8 a jako edytor WYSIWYG JCE v1.1.8 (Joomla Content Editor), w ktorym w komponencie konfiguracyjnym wpisalem "utf-8" w polu "Charset/encoding" (komponentu nie mam po polsku). Podczas edycji opisu produktu VirtueMart korzysta z JCE do edycji tekstu. Wklejam tekst, formatuje jak tylko chce i wszystko jest pieknie. Zapisuje i okazuje sie, ze jest lipsztyk bo nie ma polskich znakow (tzn. glownie "ó" zamienia sie na "?"). Pomyslalem, ze musze zmienic kodowanie w edytorze JCE (co byloby dziwne, bo wszystkie artykuly stworzone przy JCE wyswietlaja sie slicznie sie i bez bledu). Ustawilem na "iso-8859-1" (pole Charset/Encoding), ale to nic nie zmienilo. Nadal nie ma polskich znakow. Przetesotowalem jeszcze mala sztuczke: edytuje opis produktu w JCE (przy kodowaniu utf-8), na koniec wybieram edycje zrodla HTML, kopiuje wszystko, zamykam edycje, ukrywam edytor JCE (uzywajac "show/hide"), wklejam kod zrodlowy i zapisuje. Co dziwne, teraz juz wszystkie znaki polskie sa. Ktos moze powiedziec mi czemu takie cosik sie dzieje? Jak mam skonfigurowac JCE/VirtueMart aby po zapisaniu specjalne znaki nie ulegly zmianie?

crazyluki
21-05-2008, 19:06
virtue mart został stworzony do działania w iso. sądzę że błąd leży po stronie VM i jego konfiguracji (nawet nie tyle konfiguracji co poszukania w plkach gdzie elementy są zapisywane i z jakim kodowaniem i zmiana tego)