PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla na YoYo.pl - problem



adam1234
21-05-2008, 21:17
Mam problem z zainstalowaniem Joomli na YoYo.pl
Podczas instalacji już na samym początku mam chyba jakieś błędy:

Wersja PHP >= 4.1.0 Tak - obsługa kompresji zlib Dostępna - obsługa XML Dostępna - obsługa MySQL Dostępna configuration.php Zapisywalny Tymczasowy katalog sesji Niezapisywalny /var/www/tmp
Poniżej mam jeszcze coś takiego:

Safe Mode: WYŁ. (OFF): WŁ. (ON)
Display Errors: WŁ. (ON): WŁ. (ON)
File Uploads: WŁ. (ON): WŁ. (ON)
Magic Quotes GPC: WŁ. (ON): WŁ. (ON)
Magic Quotes Runtime: WYŁ. (OFF): WYŁ. (OFF)
Register Globals: WYŁ. (OFF): WYŁ. (OFF)
Output Buffering: WYŁ. (OFF): WYŁ. (OFF)
Session auto start: WYŁ. (OFF): WYŁ. (OFF)
Emulacja Register Globals: WYŁ. (OFF): WŁ. (ON)
Dostęp do katalogów i plików:

Aby Joomla! działał poprawnie, musi dokonywać wpisów w pewnych katalogach i plikach.
Jeżeli widzisz uwagę, że zapisywanie katalogu jest niemożliwe, musisz zmienić prawa dostępu do tego katalogu (np. korzystając z klienta FTP ustaw PRAWA na 0755)


administrator/backups/Zapisywalnyadministrator/components/Zapisywalnyadministrator/modules/Zapisywalnyadministrator/templates/Zapisywalnycache/Zapisywalnycomponents/Zapisywalnyimages/Zapisywalnyimages/banners/Zapisywalnyimages/stories/Zapisywalnylanguage/Zapisywalnymambots/Zapisywalnymambots/content/Zapisywalnymambots/editors/Zapisywalnymambots/editors-xtd/Zapisywalnymambots/search/Zapisywalnymambots/system/Zapisywalnymedia/Zapisywalnymodules/Zapisywalnytemplates/Zapisywalny

Dodatkowe informacje o systemie

Instalator sprawdził także kilka innych ustawień. Ustawienia zalecane dla Joomla! wyświetlane są standardowo. Ustawienia bieżące - kolorowym tekstem: zielonym bądź czerwonym. Kolor zielony: ustawienie optymalne, Kolor czerwony - ustawienie może powodować problemy. Skontaktuj się z administratorem serwera i nalegaj, by je zmodyfikował.

Ustawienie Zalecane Bieżące allow_url_fopen WYŁ. (OFF) WŁ. (ON) short_open_tag WYŁ. (OFF) WŁ. (ON) post_max_size 8M 4M upload_max_filesize 2M 2M default_socket_timeout (in sec.) 30 60 max_execution_time (in sec.) 30 30
Co mam robić aby instalacja zakończyła się powodzeniem? Czekam na szybką i pilną pomoc...

crazyluki
21-05-2008, 21:22
zmienić hosting. tych ustawień sam nie poprawisz. Możesz joomlę dalej instalować - powinna w miarę dobrze działać. lecz jesli chcesz faktycznei dobrze pracować wydaj parę złotych na jakiś hosting:)

adam1234
21-05-2008, 21:28
Czyli można to tak zostawić? Uda się zainstalować mi Joomlę? Bo jak przechodzę do następnego etapu instalacji to pisze jakieś ERRORY... Co do hostingu to tylko testuję... Hosting będę miał na www.boo.pl lub www.webd.pl
Czekam na odp.

crazyluki
21-05-2008, 21:39
tak, możesz to tak zostawić . na darmowym hosting nie możesz tego zmienić.
boo ani webd już nie polecam. lepiej zainwestować w coś dobrego - np amm.pl - wyjdzie Cie tylko 2x drożej a między godziną 14 a 20 strona będzie normalnie działać.

skąd my mamy wiedzieć jakie errory ? Poszukaj na forum - na pewno te błędy są już któryś raz:)
pozdrawiam

adam1234
21-05-2008, 21:41
Ok, udało mi się już zainstalować... Dzięki za pomoc...

kurtz
21-05-2008, 22:09
wooow na jajku to nie lada sztuka

http://img508.imageshack.us/img508/1733/brawohr0.gif (http://imageshack.us)

javelin
21-05-2008, 22:21
Zdecydowanie polecam www.host247.pl, mam tam postawione dwa serwisy i oba działają bez zarzutu. W razie jakichś problemów admini zawsze mi szybko pomogli, a myślę że i ceny nie są za wysokie