PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły - niewidoczne katalogi



britt
21-04-2006, 14:06
Witam
1.08pl. Kiedy chcę dodać ilustrację do artykułu, mam możliwość przeglądania tylko katalogu /stories. Inne założone katalogi, jaki i katalog /M_images są niewidoczne. Mogę dodać zdjęcie poprzez zainstalowany edytor FCK, gdzie są widoczne wszystkie katalogi - przycisk Inser/Edit Image.
Nie mogę wtedy użyć "ręcznego" wstawiania zdjęć (mosimage).
Czy wstawianie zdjęć za pomocą edytora FCK, z katalogów widocznych tylko dla niego, jest właściwe? A może należy użyć joomlaXplorer?
Pozdrawiam.

Rybik
21-04-2006, 18:19
Nie wiem, ciezko popwiedziec... Jezeli poprawnie uploaduje i wyswietla to czemu nie ? Osobiscie nie uzywam edytorow i wstawiam tylko recznie przez {mosimage} podkatalogi obrazkow umieszczam w /stories

zwiastun
21-04-2006, 21:56
/stories to katalog na obrazki do artów i stąd inne nie są i nie będa widoczne
druga metoda to po prostu ręczne wpisanie odsyłacza

godler
13-07-2007, 12:41
Właśnie się borykam z podobnym problemem. Mianowicie chciałem wstawiać zdjęcia z zoomGalery do artykułów przy użyciu {mosimage}. Nie miałem pojęcia jak to zrobić. Starałem sie grzebać w kodzie PHP by zmienić ścieżki dostępu lecz jest on strasznie zawikłany i nie znalazlem odpowiedniego fragmentu. Rozwiązanie okazało się prostsze niż można było się tego spodziewać. Należy katalog zoom umiescic w katalogu stories i zmienic tą ścieżkę dostępu w ustawieniach zoom-a. To samo dotyczy sie wszystkich obrazów które chcemy by były dostępne przez mosimage.
Jednak zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest do końca trafne. Ponieważ jeśli chcemy użyć jakiegoś formatowania lub ze zdjęcia zrobić odsyłacz, to mosimage nie daje nam takiej możliwości(przynajmniej ja jej jeszcze nie znalazłem). Wiec pozostaje cięzki wybór co jest lepsze? Mosimage czy ręczne wstawianie tekstu. Pozdrawiam.