PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja dla wyszukiwarek błąd !



Decoderro
24-05-2008, 20:15
Witajcie,
Kiedy włączne optymalizacje dla wyszukiwarek w menu konfiguracja - proste adresy wszystko działa poprawnie do momentu, kiedy klikne na "pod menu" z listy rozwijanej: np mam link w menu Etapy jak na niego klikne to rozwija sie kolejny poziom menu I Etap, II Etap itd... jak na ktory kolwiek z nich klikne to sie pojawia komunikat:
404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.Spróbuj jednej z następujących stron:


Strona startowa
Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
Nie znaleziono komponentu
Czy mogę wiedzieć gdzie leży problem ?
Jak proste adresy wyłącze to wszystko działa prawidłowo.

Dylek
24-05-2008, 22:27
działa poprawnie do momentu, kiedy klikne na "pod menu"

Czyli kiedy? Tylko na glownej? Jak tak, to masz cos nie tak (badz nie masz go w ogole) z plikiem .htaccess

Decoderro
25-05-2008, 08:44
Czyli kiedy? Tylko na glownej? Jak tak, to masz cos nie tak (badz nie masz go w ogole) z plikiem .htaccess
Plik .htaccess mam wporządku.
Nie wiem dlaczego problem wystepuje. Serwis internetowy działa na www.superhost.pl (http://www.superhost.pl) . Czy macie może jakieś inne pomysły ?

seneka
29-05-2008, 10:03
nie będę się wymądrzał, bo się na tym za bardzo nie znam, ale jest jakiś błąd w tworzeniu tzw prostych adresów w skrypcie joomli, miałem dokładnie taki sam problem i zadne sztuczki nie pomagały
obecnie korzystam z komponentu SmartSEF, żadnych problemów i pełen wgląd do tworzonych zastępczych prostych adresów, tyle że pojawia się tu zupełnie inny problem, traci się kontrolę nad stroną główną, nie wiem dlaczego, nie doszedłem jeszcze czy to wina komponentu bezpośrednio [wydaje się że tak, bo wszystkie adresy na frontpage kieruje na adres domeny] i jak to ewentualnie poprawić, ale szukam :cool:

Decoderro
29-05-2008, 12:15
nie będę się wymądrzał, bo się na tym za bardzo nie znam, ale jest jakiś błąd w tworzeniu tzw prostych adresów w skrypcie joomli, miałem dokładnie taki sam problem i zadne sztuczki nie pomagały
obecnie korzystam z komponentu SmartSEF, żadnych problemów i pełen wgląd do tworzonych zastępczych prostych adresów, tyle że pojawia się tu zupełnie inny problem, traci się kontrolę nad stroną główną, nie wiem dlaczego, nie doszedłem jeszcze czy to wina komponentu bezpośrednio [wydaje się że tak, bo wszystkie adresy na frontpage kieruje na adres domeny] i jak to ewentualnie poprawić, ale szukam :cool:
Cześć,
Ta sama Joomla stoi na serwerze home.pl. Działa elegancko.
Pytanie jest takie, czy serwer obsługuje krótkie adresy w www?
Wykluczam tutaj błąd w skrypcie, aczkolwiek wszystko jest możliwe.

crazyluki
29-05-2008, 15:02
proste url = wlaczony mod_rewrite na serwerze . ot, tyle. jak tego nie ma - nie ma prostych url ( chyba że użyjesz np komponentu sh404sef który ma opcję tworzenia prostych url bez mod rewrite)

seneka
30-05-2008, 09:41
tego tłumaczyć chyba akurat nie trzeba
na home.pl jest mod_rewrite włączony, u mnie tak samo, a jednak u mnie linki do sekcji i kategorii spod tytułu artykułu nie działają, i tylko one, ba nawet nie wszystkie, zależy to od tego w jaki sposób są wyświetlane sekcje czy kategorie [lista czy blog], czyli tylko niektóre dają błąd 404 [jakby mod_rewrite było wyłaczone, to nic by mi nie chodziło]
jeśli nie wiesz jaka jest konfiguracja serwera to masz chyba kontakt z adminami, polecam też przetestować wspomniane komponenty

co do błędu w skrypcie... trudno mi powiedzieć, być może jest tam coś z błędem, może to serwer, kwestia konfiguracji w ogóle. Biorąc pod uwagę w którym momencie dostaję błąd 404 obstawiałbym za błędem w skrypcie, może gdybym miał coś wspólnego z informatyką poza zainteresowaniem jakie zostało z dawnych lat to bym pogrzebał w nim i może nawet coś odkrył, ale nie znam się niestety

pzdr

atb80
08-08-2008, 19:37
Mam ten sam problem. Myślałem, że to wynik migracji z poprzedniej wersji 1.0.x, ale wiedzę że chyba nie koniecznie...

inkos
08-08-2008, 19:59
Mam ten sam problem. Myślałem, że to wynik migracji z poprzedniej wersji 1.0.x, ale wiedzę że chyba nie koniecznie...
Jak juz masz jakiś problem to zgłaszaj go w jednym wątku a nie w kilku - Regulamin.