PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie wiem ze było wiele razy :/



MlodyJopek
21-04-2006, 17:00
OK mam zamiar przenieść a w sumie to musze przenieśc serwis na nowy serwer bo ten na który mam jest darmowy i ma wnerwiającą reklame:( Teraz pytzanie która opcja jest najlepsza:

1.Zkopiować baze skoiopwać pliki i dać na nowy serwer. Wyedytować configa(swoją drogą czy może ktos podać gdzie on jest i co dokładnie dokładnie zmienić w nim)

2.Zainstalować nową joomle i nadpisać wszytkie pliki i baze no poza configiem(dalej nie iwem gdzie siedzi)
Ta opcja nie wydaje mi sie najlepsza bo mam juz wsyztko zkonfigurowane i troche potrzebnych mi dodatków ;/ ogólnie nie bardzzo mi odpowiada.

3.O co chodzi z całym tym UTF-8 dlaczego wszytcy chcą w tym zrobic stronę?? Mi ISO odpowiada chce miec strone w 100% po polsku wiec czy lepiej zmienić czy może nie ?? Jak tak to pliknk do instrukcji bym poprosił. Ostanio gdzieś czytałem o takich manewrach kogoś tylko zapomniałem kto to kombinował az tak i juz wiecej nie udało mi sie znaleźc :(

No nic mam kilka dni zanim mi aktywuja konto bo weekend jest i bankie pewnie nie pracują wiec poczekam na odpowiedź.

Tylko prosz nie piszcie mi ze było 100 razy i sobie poszukaj bo szukałem i czytałem wybrałem co znalazłem teraz chciałbym wiedzieć które jest najlepsze???

To tyle z góry dzieki tym którzy coś odpiszą.

Rybik
21-04-2006, 20:52
Opis pliku konfiguracyjnego (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/419/26/) (specjalnie na tę okolicznośc napisałem :) )

Ściądnij na dysk całą starą Joomlę

Zainstaluj na docelowym serwerze Joomla i podpatrz zawartość oznaczonych przez mnie linii, zastąp w pliku configuration.php starej Joomli (na dysku lokalnym) wyróżnione linie odpowiednimi z configuration.php nowej instalki.

Usuń Joomla z nowego serwera, wyczyść bazę danych (usuń z niej wszystkie tabele).

Skopiuj starą Joomlę na nowy serwer, exportuj starą bazę do pliku przez phpMyadmin i wstaw w nowej zapytanie sql z tegoż pliku.

Powinno działać, sprawdz chmody katalogów - w razie czego ustaw poprawne - było opisane już gdzie znaleźć spis katalogów wraz z chmodami (nie pamiętam gdzie).

Po co UTF-8 (http://www.unikod.pl/ogonki.html) - tam opis a moim zdaniem to spokojnie siedz na ISO-8859-2 nic sie nie stanie.

MlodyJopek
21-04-2006, 21:28
Dzieki ci wielkie :] bardzo dobry opis :] Jak tylko mi aktywują serwer to zaczynam. Mam jeszce jedno pytanko.
Czy po odinstalowywaniu modułu powinno usunąc jego tabele z bazy?? bo usunąłem standardowe Baner tzn wywaliłem moduł przez instalatory. Tylko zapomniałem wtedy ze nie wywaliłem go z modułów witryny no i został tam i ni chce sie usunąć a poza tym zostaja mi tabele w bazie możliwe ze daltego ze dalej tam gdzieś siedzi narazie go odpublikowałem ale co tam coś wymysle potem. THX ielkie za instrukcje super wyszła.

Rybik
22-04-2006, 00:08
Plik xml paczki nstalacyjnej zawiera rowniez (o ile wystepują) informacje o tabelach w bazie danych, odinstalowujac modul czy komponent tabele sa usuwane - wiec nie trzeba usuwac ich recznie, reczne usuwanie tabel jest konieczne jezeli skasujesz foldery/pliki rozszerzenia (com/mod/bot) i standardowe usuwanie przez instalatora sie nie powiedzie.

Moduly raczej nie tworza tabel wlasnych wiec tez nie powinno byc klopotu. nie wiem czemu w modulach witryny nie da sie czegos usunac, najwyzej olej i cofnij publikacje to bedzie spokoj.

MlodyJopek
22-04-2006, 00:16
No odpublikowalem :] juz jakis czas temu :] teraz zostaje tylko pomysleć nad sensownym logo jakims i czekać na serwer no i kumpli pozbierac zeby ktos cos pisal :P :] THX za pomoc czy sie udalo napisze w przyszłym tygodniu jak juz wszytko bedzie załatwione ;]

Allasar
29-04-2006, 11:22
Wita,

Co powienienm zrobić, gdy widzę taki komunikat:

Warning: main(/home/allasar/public_html/smf/SSI.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mno/ftp/mno/index.php on line 33

Fatal error: main(): Failed opening required '/home/allasar/public_html/smf/SSI.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/mno/ftp/mno/index.php on line 33


Za pomoc dziękuję.

Rybik
29-04-2006, 11:27
poczytac regulamin

MlodyJopek
29-04-2006, 11:38
A jednak nie zdecydowałem sie na przenoszenie zrobiłem nową instalke i dodaje wszytko od poczatku :] ale nie jest tak źle mam juz prawei wszytko teraz tylko sekcje i kategorie no i menu. I bedzie gotowe do uzupoełnaiaia. Dziki wszytkim za pomoc.

Rybik
29-04-2006, 12:21
Szczegolnie podczas pierwszych doswiadczen z Joomla, warto czasem sobie zafundowac stawianie od nowa ... czlowiek nabiera dystansu do witryny, otwieraja sie czasem oczka na nowe rozwiazania i reorganizacje tresci, no p raktyki sie nabiera. A z drugiej strony na "cieplej" instalce z mala iloscia tresci i komponentow warto sobie raz przetrenowac backup/przeniesienie - zrzucic pliki na dysia, baze wyeksportowac, wyczyscic all i sprobowac przywrocic z dysku. Powiem szczerze ze pierwsze zrzuty bazy do pliku to byla adrenalina ze sie wsio wysypie i bedzie kiszka :D ale jeszcze nic zlego mi sie nie przytrafilo ...

MlodyJopek
29-04-2006, 12:31
No nastepnym razem jak bedzie konieczność to tak zrobie. Tym razem wszytko było puste bo to tylko były pododawane komponety i jakies mody weic moge spokojnie sobie od nowa postawic i skonfigurowac ale jak juz pojawi sie treść to bede przenosił(miejmy nadzije ze nie zajdzie takowa potrzeba) ale jak co to zawsze moge do tego artykułu wrucic i wszytko juz bedzie jasne :]

kamilek_snk
09-01-2010, 18:13
Opis pliku konfiguracyjnego (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/content/view/419/26/) (specjalnie na tę okolicznośc napisałem :) )

Ściądnij na dysk całą starą Joomlę

Zainstaluj na docelowym serwerze Joomla i podpatrz zawartość oznaczonych przez mnie linii, zastąp w pliku configuration.php starej Joomli (na dysku lokalnym) wyróżnione linie odpowiednimi z configuration.php nowej instalki.

Usuń Joomla z nowego serwera, wyczyść bazę danych (usuń z niej wszystkie tabele).

Skopiuj starą Joomlę na nowy serwer, exportuj starą bazę do pliku przez phpMyadmin i wstaw w nowej zapytanie sql z tegoż pliku.

Powinno działać, sprawdz chmody katalogów - w razie czego ustaw poprawne - było opisane już gdzie znaleźć spis katalogów wraz z chmodami (nie pamiętam gdzie).

Po co UTF-8 (http://www.unikod.pl/ogonki.html) - tam opis a moim zdaniem to spokojnie siedz na ISO-8859-2 nic sie nie stanie.

Witam.
Moglby ktos jeszcze udostepnic opis zmian w configuration.php ?
U mnie cos nie dziala dostaje komunikat:

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Co znaczy
wstaw w nowej zapytanie sql z tegoż pliku. ?Jak to zrobic ?

rocher
11-01-2010, 13:18
Ja się przyłaczam do tej prośby, bo własnie się męczę z przenoszeniem całej strony i bazy danych na nowy serwer i mam ten sam problem.
Wydaje mi się, że dokonałam wszystkich zmian, a tu komunikat

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
Tak więc ja równiez proszę o ponowne udostępnienie pliku configuration.php z zaznaczonymi zmianami jakie trzeba zrobić przy przenoszeniu bazy danych

zwiastun
11-01-2010, 13:41
Wydaje Ci się! To sprawdź! Bo skoro z bazą się połączyć nie można to albo bazy nie ma, albo połączenie jest źle skonfigurowane.

rocher
11-01-2010, 13:45
Napisałam "wydaje mi się", pewna bym była gdyby link do pliku configuration.php z zaznaczonymi liniami do zmian był aktywny. Niestety nie jest i mogę tylko domniemywać, że zrobiłam wszystko co konieczne.
Utworzyłam nową bazę, użytkownika, w pliku konfiguracyjnym zmieniłam nazwę bazy i użytkownika. Coś jest jednak nie tak, skoro nie moze się z bazą połączyć

zwiastun
11-01-2010, 13:48
No, rzeczywiście, Tobie jest trudno znaleźć artykuł o pliku konfiguracyjnym, a my mamy białą kulę, co nas informuje, że masz problem z odczytaniem spisu artykułow w dziale Instalacje!
http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/6/30/51/

rocher
14-01-2010, 23:10
Udało się. Nie zmieniałam pliku konfiguracyjnego, zrobiłam to innym opisywanym sposobem. Wyszczyściłam bazę danych utworzoną przy instalacji joomli ze wszystkich tabel i wgrałam w nią te wyeksportowane ze starej bazy danych.
Wyeksportowało się również hasło, ale to już z poziomu admina w joomli zmieniłam :)