PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie w sprawie Joomli



Konuss
25-05-2008, 13:40
Witam drogich kolegów i czytelników tego forum. Mam od pewnego czasu pewne pomysły itd związane z moim portalem regionalnym lecz przy dłuzszym zastanowieniu myśle również o zmianie cms-a. Aktualnie używam jPortala ponieważ znam go długi czas i wiadomo jak się ktoś przywiąrze cięzko to zmienić. Dlatego piszę na tym forum i przepraszam jeśli pomyliłem działy. Czy warto przenosić się na joomla i pytanie kolejne czy będę miał możliwości lepszy niż na jPortalu. Ja myśle osobiście że tak poniewać są o wiele bardziej rozbudowany dodatki do tego systemu i nie tylko lecz poprostu chodzi czy naprawdę jest warto dlatego pytanie do was zalerzy m ibardzo na takich modułach jak:
- forum (integracja z portalem)
- galeria zdjęć
- katalog firm
- ogłoszenia ( zmożliwoscia zamieszczania zdjęć)
- rozbudowane możliwości dla usera
Wiem że są to standartowe możliwości Joomli lecz naprawdę jeśli zamierzał bym się przenosićto zapewne inwestował bym w nią, Serdecznie pozdrawiam również daję linka do mojego serwisu który chcę przenieść. http://ekonin.net/ i daje linka do projektu który zamierzam wdrożyć(chyba) na joomli.
http://193.227.116.226/~ekonin/test.jpg
Proszę o szczerą radę. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Arek :)

inkos
25-05-2008, 13:53
Jportal byl niezly ale niestety zostal porzucony przez swoich autorow stad tez przenosiny na cos innego to raczej koniecznosc. System ktory nie ma wsparcia staje sie coraz mniej bezpieczny. Z Joomla mozesz liczyc na mocne wsparcie spolecznosci.

Wszystkie punkty ktore wypisales sa do zrobienia na Joomla. Szablon i uklad bedzie wymagal troche czasu. Wymienione potrzebne dodatki czesciowo sa juz spolszczone lub jesli nie to zawsze mozesz to wykonac samodzielnie pobierajac np. z extensions.joomla.org.

Niebardzo rozumiem punkt: "rozbudowane możliwości dla usera". Czy mozesz cos wiecej napisac w tym temacie.

kamax
25-05-2008, 18:48
Bardzo ładny masz ten serwis. Do teraz sądziłem, że jportal ma bardzo szablonową postać ( coś a'la php-fusion - nieważne jak zmodyfikujesz wygląd i tak będzie widać , ze to php-fusion;) )
ad. "rozbudowane możliwości dla usera" - zapewne chodzi Ci o budowanie społeczność. W Joomli masz spore możliwości ( user ma możliwość posiadania własnego avarta, wgrywania zdjęć, udzielania się na forum , komentarze z avartem itd itp i dużo jeszcze by pisać). Ale wymaga to wgrania odpowiednich komponentów i dodatków (zazwyczaj darmowe i spolszczone).
Co do reszty Inkos napisał co powinieneś wiedzieć

Konuss
25-05-2008, 19:32
Wielkie dzieki ale teraz małe pytanie, kiedyś obiłem sie otemat joomli i teraz chciałbym zrobić powrót jaką wersję mam wybrać bo znalazłem ich bardzo dużo i nie wiem co robić :( ?

kamax
25-05-2008, 20:09
Ja polecam 1.0.15-pl . Wprawdzie panel admina po angielsku ( jest i po polsku) ale bez problemu zaktualizujesz sobie do nowszej wersji ( jak wyjdzie). A wiadomo - nowsza wersja to poprawione błędy w bezpieczeństwie itd. Jest jeszcze Joomla 1.5.x ale to już zupełnie "inna bajka" - nie wiele jeszcze komponentów , modułów i dodatków działa bezproblemowo z nią. Jeżeli chcesz mieć to co napisałeś w pierwszym poście zainstaluj sobie 1.0.15-pl

Konuss
25-05-2008, 20:11
Własnie pobrałem i instaluje wielkie dzieki i mam nadzieje że bedzie miło m isie współpracowac w tym systemie jak i w modyfikacjach jego :) Pomysłów wiele czas zacząćpracę ;)