PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić nazwę użytkownika na login?



juzio5
25-05-2008, 23:25
Jak zmienić w kodzie by joomla we wszystkich spisach, contentach pokazywała użytkownika jako login - username, a nie nazwę - name lub real name jak kto woli.
O tyle jest to istotne, gdyż standardowo joomla we wszystkich spisach, podpisach prezentuje użytkownika jako nazwę uzytkownika z rejestracji, która może się powtarzać dowolną ilość razy, login zaś nie. Dla wyjaśnienia chodzi o identyfikację jednego użytkownika by nie było sytuacji, że:
mamy użytkowników:
login: adam1 nazwa: adam
login: adam715 nazwa: adam
itd...
Obecnie nie da się tego rozróżnić, gdyż joomla obydwie rózne osoby pokaże przy wpisach artykółów i wszystkich spisach, tak jakby to była jedna i ta sama osoba.
Dodatkowo w nazwie lub w imię z CB można śmiało wpisać słowo Administrator, a resztę podać dowolnie inną i w artykułach później będzie kilku, lub kilkunastu administratorw.

Rozwiązaniem, innym byłoby niepowtarzalność pola nazwa, która mogłaby być porównywalna z nikiem i wtedy login to jedno, a nik drugie.

Za pomoc z góry dziękuję :)

ProZak
21-05-2009, 20:25
witam,
mam podobne pytanie. Chciałbym aby przy podpisywaniu artykułów, czyli "Wpisany przez xxxxx" - zamiast nazwy użytkownika pokazywał się login (username). Korzystam z różnych komponentów (m.in. CB oraz JoomResources), w których ustawiłem opcję podpisywania np. komentarzy loginem. Teraz to dziwnie wygląda jak artykuły sa podpisywane inna nazwą niż pozostałe elementy, przez tego samego użytkownika. Dzięki za pomochttp://joomsuite.com/templates/rt_equinox_j15new/images/arrow.png

Jola
21-05-2009, 22:28
Widzę dwa rozwiązania:
- pozmieniać nazwy użytkowników na loginy
- aby uzyskać pożądany efekt w artykułach - w pliku components/com_content/content.php odszukać zapytania sql zawierające wyrażenie: "name AS author" np:

SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.name AS category, s.name AS section, g.name AS groups,"
. "\n s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access,"
. "\n s.id AS sec_id, cc.id as cat_id" zaznaczoną na czerwono część i zamienić na: username
czyli ma wyglądać tak:

SELECT a.*, u.username AS author, u.usertype, cc.name AS category, s.name AS section, g.name AS groups,"
. "\n s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access,"
. "\n s.id AS sec_id, cc.id as cat_id"Tego typu zapytania występują w wielu funkcjach tego pliku - odpowiadają one za wyświetlanie treści w sekcjach , kategoriach, archiwach, artykułach itd. Oczywiście przed zmianami - kopia zapasowa orginału

alex51
22-05-2009, 07:37
Zastanawiam się, czy podobnej edycji nazw nie należy również dokonać w pliku z zaplecza:administrator/components/com_content/admin.content.php
Wprawdzie zmiana dokonana w pliku komponentu pozwoli na wyświetlanie loginu (username) w artykułach na stronie frontowej, ale bez zmiany tego samego w pliku: administrator/components/com_content/admin.content.php nie będzie tej samej zmiany widać w artykułach od strony zaplecza.

Bazyl
22-05-2009, 08:52
Ewentualnemu szkodnikowi robicie łatwiej: będzie już miał login, a hasło sobie poszuka. Np. 123456 :)

Chyba, że jakiś przewrażliwiony jestem...



Powiedz TAK (http://powiedztak.allegro.pl) transplantologii

trzepiz
22-05-2009, 09:03
jesteś :)

Bo skąd szkodnik ma wiedzieć co tam jest wyświetlane name czy username ?:)


EDIT: a w większości przypadków nie musi zgadywać bo przecież ma do dyspozycji "admin" .- a hasło sobie znajdzie :)

Bazyl
22-05-2009, 09:13
większości przypadków nie musi zgadywać bo przecież ma do dyspozycji "admin" .- a hasło sobie znajdzie :)

Zapewne tak jest, jak mówisz.
Ja u siebie nie mam nawet śladu "admina".:)

trzepiz
22-05-2009, 09:14
mówię o "większości" - u mnie również "admin" nie występuje .:

ProZak
24-05-2009, 21:21
jolaass niestety mój plik content.php nie ma takiej struktury.
Dopiero teraz zauważyłem, że oryginalny temat w którym odpowiadałem dotyczy Joomli 1.0.x, ja zaś mam Joomle 1.5.

Jola
24-05-2009, 21:38
I cóż mam zrobić? Mam nadzieję, że do spraw bezpieczeństwa witryny podchodzisz bardziej uważnie- to, co napisali @trzepiz i @bazyl jest ważne.
W nowej wersji pliki zawierające analogiczne zapytania znajdują się w
components/com_content/models/