PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja VM



Max
22-04-2006, 14:56
Czolem, przejrzalem forum i nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie.
Otoz zainstalowalem Joomla + VM najnowsze i mam problem jak to wszystko skonfigurowac. Oczywiscie waluty, podatki, nazwy, produkty itp. - to nie ma problemu.

Problem sie pojawia w momencie gdy chce by zaczelo to przypominac sklep.
Poki co mam zwykly portal Joomla, a chcialbym cos zmienic by od razu po wpisaniu urla odpalal sie sklep z lista kategorii po lewej z koszykiem na gorze, z jakims banerem po prawej... tylko nie wiem gdzie i jak to skonfigurowac, zeby to wygladalo tak jak bym sobie tego zyczyl :cool:

H E L P :rolleyes:

Pozdrawiam

comet
24-04-2006, 11:51
wejdź do administracji joomla, i włącz odpowiednie moduły w odpowiednich miejscach, co mam ci jeszcze napisać !, gdzie i co ma się wyswietlać odpowiada joomla nie VM

Max
24-04-2006, 12:03
No wlasnie chcialbym tak wlaczyc co chce i tak dalej... ale tak jak pisalem pewne rzeczy, ktore dla Ciebie sa oczywiste - mnie sprawiaja trudnosc... te kompnenty, odsylacze... jakos tego nie pokumalem... ale widze, ze odpowiedzi na forum chyba raczej nie uzyskam, wiec pora spiac swoje komorki szare i poprobowac. W kazdym badz razie dzieki za "pomoc".

Rybik
24-04-2006, 13:16
wiec pora spiac swoje komorki szare i poprobowac


Noo, brawo, zajęło Ci to 2 dni, niektórym zajmuje więcej, ważne, że wniosek celny.

Odpowiedzi na forum nie uzyskasz, bo na forum rozwiązujemy problemy - a nie uczymy podstaw. Ja na przyklad jestem tak oblesnie leniwy ze nie chce mi sie przepisywac tego co juz zostalo napisane na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl)

Max
24-04-2006, 13:26
OK. Myslalem, ze jest jakis niezly tutorial do VM do ktorego ktos da linka (bo wie gdzie jest)... ale skoro tym linkiem jest wskazanie glownego menu pomocy - to OK. I tak duzym "ulatwieniem" jest instalacja Joomli, tak tez niech chociaz za to bedzie przekopywanie sie po instrukcji modyfikacji. Dzieki.

Rybik
24-04-2006, 14:47
Na stronie www.joomlasite.net (http://www.joomlasite.net) (strona chyba chwilowo oflline) byl jakis podrecznik do VM albo tlumaczenie dokumentacji, nie pamietam teraz. Nie rozumiem czemu z uporem maniaka szukasz instrukcji do robota kuchennego jezeli problemem jest gdzie go postawic i do ktorego gniazdka podpiac.

Juz Ci ktos napisal przeciez ze za wyswietlanie modulow odpowiada Joomla, toż weź zajrzyj do pomocy joomla i poczytaj jak sie wyswietla moduly w roznych miejscach serwisu. Jak dać komponent na strone startowa itp. skad mam wiedziec jaka masz wizje, jakiego szablonu uzywasz, jak sie tam nazywaja pozycje modulow itp ?

Max
24-04-2006, 15:00
OK, po prostu przytloczyla mnie frazeologia - te wszystkie komponenty, moduly, odsylacze itp. i sie pogubilem... racja, ze zaczalem od d.py strony i zaczalem szukac po VMie, a rzeczywiscie problem lezy w odpaleniu odpowiednim kompnentu... Tak czy inaczej uzyskalem pomoc. Bede pytal pewnie dalej z biegiem czasu. Pozdro