PDA

Zobacz pełną wersję : brak możliwości linkowania artykułów do pozycji w menu



sunpietro
27-05-2008, 15:57
Już ten problem kiedyś poruszałem i dalej bardzo mi ciąży. Chodzi o to, że w Joomli 1.5.3 gdy próbuję dodać jakiś artykuł do nowego linku w lewej kolumnie to ta operacja się nie udaje i z tego co mi wiadomo to jest dość popularny bug w Joomli 1.5.3. Pytanie więc, kiedy może się pojawić nowa wersja Joomli? Bo ten bug uniemożliwia mi administrację strony, a raczej nie uśmiecha mi się reinstalacja Joomli do wcześniejszych wersji i przepisywanie artykułów na nowo.

inkos
27-05-2008, 16:04
Jesli ten blad nie zostal umieszczony w bug trackerze na joomla.org to go tam umiesc. Jesli juz jest to poczekaj na rozwiazanie. Choc cos mi sie wydaje iz to nie jest blad ale po prostu braki podstaw administrowania Joomla. ;)

sunpietro
27-05-2008, 16:10
inkos, to na pewno nie są mojebraki, ponieważ opcja linkowania artykułów mi działała do wersji 1.5.2 a po zainstalowaniu wersji 1.5.3 przestała więc coś tu przestało działać i na pewno moje umiejętności nie uległy deprecjacji :]

inkos
27-05-2008, 16:20
W takim razie albo dalsze poszukiwania co jest nie tak albo kierunek bug tracker i zgloszenie problemu. O ile nie zostalo to juz zgloszone - nie wiem gdyz mnie jak na razie nie oarnela gorączka 1.5.x. :D

sunpietro
30-05-2008, 13:12
wrzucam screenshoty z tego problemu
1). wygląd okna ustawiania parametrów pozycji menu przekierowującej do artykułu w Joomla 1.5.3
http://www.bhimnalepa.home.pl/screen.jpg
2). wygląd menu wyboru artykułów (które nie działa) do którego ma odnieść się pozycja w menu
w Joomla 1.5.3
http://www.bhimnalepa.home.pl/screen2.jpg
3). wygląd menu wyboru artykułów (które jest w pełni sprawne) w Joomla 1.5.2, ale ze strony której na szczęście nie zaktualizowałem do nowszej wersji
http://www.bhimnalepa.home.pl/screen3.jpg

sunpietro
30-05-2008, 14:04
dobra, spróbowałem jeszcze raz zainstalować joomlę, no i wyszło, ze poprzednia instalacja do wersji 1.5.3 została przeze mnie spartolona
teraz pytanie, jak można przenieść zawartość(artykuły, galerie, pozycje modułów oraz ich treść na nową instalację)??

zwiastun
30-05-2008, 21:16
Trudno zgadywać, co spartoliłeś poprzednio. Jeśli coś z przesłaniem plików na serwer, to problem łatwy do rozwiązania. Jeśli coś z bazą danych, to trudniej.

Łatwiej: W pliku konfiguracyjnym wpisz nazwę starej bazy danej (jeśli ją oczywiście masz, a pewno masz:) )

Trudniej: Za pomocą phpMyAdmina lub innego narzędzia zastępuj kolejne tabele z treściami, a więc sekcjami, kategoriami, artykulami, itd.

sunpietro
31-05-2008, 15:58
oki, już zrobiłem, tylko teraz musze ręcznie pousuwać wpisy dotyczące starych pluginów i dodatkowych modułów bo inaczej się nie da
ale już nie ma problemu :)

PS. problem leżał w folderze componets i stąd się pojawiały te błędy

crazyluki
31-05-2008, 16:00
jakiego typu to był problem z tym folderem ?

sunpietro
31-05-2008, 16:06
możliwe że problemem był któryś z komponentów które zainstalowałem tam
chyba JCE, ale nie dam sobie ręki za to uciąć