PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam kilku dodatków



MlodyJopek
22-04-2006, 16:59
Jak w temacie jestem troche nowy w temacie (jakiś tydzień dopiero mam kontakt z joomlą) no i doszedłem do wniosku z epotrzeba mi kilku rzeczy.

1. Czegoś do oceniania artykułów. Fajnie by było jakby mogło być tak ze moge wybrać sekcje albo kategorie z której oceniane maja być artykuły.
2. Czegos co pozwoliłoby zronbić ranking, może być prosty no le jakby sie znalazł taki w którym można własne kategorie oceniania wprowadzić to :] czemu nie.
3. Moduł czy komponent (jescze mam dorbne problemy z rozróznieniem) do OGŁOSZEŃ wiem ze jakis jest do mambo bo kiedyś widzaiłem ale znalezienie jescze raz czegoś jakoś mi nie wychodzi :(. No to tyle chyba


I jescze pytanko??
Jakie forum polecacie ?? Oczywiście musi byc darmowe bo niestey licencja na vBulletin czy jak to sie tam zwie nie wchodzi w rachube (troche przydrogawe)
Juz nieraz miałem stycznośc z phpBB by Przemo no i w sumei wiem jak tam wszytko działa ale słyszałem ze jest jakby to określić przeładowane?? Jaki jest wasz stosunek do tego. I co polecacie ?? A dodam ze zalezy mi na estetycznym wygladzie no i oczywiście na funkcjonalności.

zwiastun
22-04-2006, 19:00
Hej Młody...
Z tego, żeś młody, wysnuj dla siebie najpierwszą wskazówkę: najpierw sam poszukaj, a jak nie znajdziesz, to dopiero pytaj
Od szukania jest:
Katalog zasobów (http://www.joomla.pl/index.php/component/option,com_josresource/Itemid,56/)na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl)
Plikownia na www.joomla.pl (http://www.joomla.pl)
Prezentacja sporej ilolości komponentów na http://www.joomlademo.pl
I największe repozytorium: ForgeJoomla.
Na temat forum poszukaj sobie odpowiedniego wątku także i w tym forum.

MlodyJopek
23-04-2006, 19:51
OK 1 i 3 spoko nie było trdno ale 2 :( nie znalazłem ;/ mógłby ktos pomóc przydało by mi sie bardzo

Rybik
23-04-2006, 20:09
Halo, konkrety ... jaki ranking, czego, jakie kategorie ?

MlodyJopek
23-04-2006, 20:18
Ok. To tak skłądam stronke o gierkach typu BBMMOG. No i fajnie by było jakby powstał jakiś ranking najlepszych. Sama ocena artykułów była by naprzykłąd przy tutorialach, a w katagori z opisami gier na końcu artykułu pokazywał by sie miejsce z wyznaczaniem oceny za dane kategorie jescze nie iwem jakie no ale gre mozna zawsze ocenić na kilak sposobów. No i oczywiście przydał by sie mod który by to wyświetlał na stronie głownej jakoś no to chba cos wyjaśniło podejżewam ze nie ma czegoś takiego no ale jak ktos zna to moze coś chociaz zblizone poda.

Rybik
24-04-2006, 03:05
no to tylko ocenianie artykulow wbudowane w Joomla oraz sondy, pobaw sie tym najpierw

MlodyJopek
24-04-2006, 16:28
nie no ocenianie mam juz sokojnie właczone gdzie potrzeba sonad nie przejdzie do tego co mam zamiar zrobić najwyżej jak odłoze kase to sie kupi coś naraz ie maly defizyt;/ a szkoda :] no ale na poczatku i tak nie bedzie ruchu. No nic zmykam powoli dopracowywac to co jest :] narzie sprawne:]

Sova
25-04-2006, 21:37
sonad nie przejdzie do tego co mam zamiar zrobić najwyżej jak odłoze kase to sie kupi

Młody - Ty sondę chcesz kupować? Nie bardzo rozumiem...a jak nie rozumiem to jak tu pomóc?

P.S.
1.Pisz po Polsku
2.To co piszesz jest skierowane do innych, więc dobrze by było pisać ciut zrozumialej

MlodyJopek
25-04-2006, 21:42
nie poprostu nie postawiłem jedenej kropki.
Miało być tak:

sonad nie przejdzie do tego co mam zamiar zrobić. Najwyżej jak odłoze kase to sie kupi <= to odnosiło się do dodatku którego nie znalazłem czyli 2 w pierwszym poście. Co nie zmienia faktu że teraz nie mam na to pieniedz.
Temat juz chyba sie wyczerpał wiec wszytkim którzy okazali zainteresowanie bardzo dziekuje.

Rybik
26-04-2006, 00:23
Ciekawi mnie jak mialby dzialac ten twoj wymarzony komponent ... moze sie cos znajdzie ale postaraj sie ladnie opisac.

MlodyJopek
26-04-2006, 00:45
Ok. Chociaż mam sam pewine problem z opisaniem tego:

1.Powinien mieć możliwość wyświetlania w artykułach w danej kategori bo chciałbym go dodac tylko do kilku(konkretnie tych w których miałbym opisy gier)

2.Powinien mieć możliwość oceniania w kilku opcjach typu: hymmm tu dorbny problem jescze (nie wchodzi w rachube raczej grafika muzyka itp bo to bedzie stronka o grach bazujacych na przegladarkach) ale bym coś wymysli Najważniesze jest to zeby kilka opcju było. Mogą być np na sztywno jakieś 4 ustawione byle bym mógł gdzieś ich nazwy wyedytowć.

3. No teraz coś raczej trudnego do znalezienia, ale fajnie by było gdyby wyliczał średnia z tych ocen i zeby miał modół wyświetlajacy na stronie głownej coś w stylu Najwyżej ocenione.

To chyba tyle miało by to wygladać tak jak na http://www.mmorpg.com tam bliżej prawej strony są najwyżej ocenione. Wiem ze tamto jest pisane specjalnie pewnie pod ich stronke i wogóle maja wszytko pod siebie pisane no ale z tego co zauważyłem dobrze ustawiona Joomla weile potrafi weic nie szkodziło zapytać.

Jeżeli moglibyscie zwrócić jescze uwage na mój topic w dzaile instalacja: http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=1941
Dzieki za pomoc.

Sova
26-04-2006, 01:30
Więc potrzebujesz komponentu który umożliwi:
1.Stworzenie katalogu gier
2.Głosowanie/ocenianie tych gier
3.Wstawienie obrazków/screenów z gier
4.i...nie wiem co jeszcze:)

ale jesli uważasz,że tego się nie zrobi w Joomla! to chyba błąd:D

a takie coś jak Bookmarks ?
Może nie do końca idealne,ale....zawiera wszystko z pkt.1-3. Oj troszkę pokombinować trzeba i się zrobi - nic na tacy tylko trochę pracy;)

MlodyJopek
26-04-2006, 01:35
Kombinowanie mi nie szkodzi tylko niewiem jescze zabardzo co jest co.
Katalog gier chcaiłem na zwykłych artykułach oprzeć dlatego chciałem mieć do tego w tych ocenach możliwość wyboru kategorii w których miał by być aktywne. No dziaj juz nie bede testował ale dziki za info w piatek coś pomysle juz na nowym serwerku.



ale jesli uważasz,że tego się nie zrobi w Joomla! to chyba błąd:D


a to moje post wyżej: :)



no ale z tego co zauważyłem dobrze ustawiona Joomla weile potrafi weic nie szkodziło zapytać.

MlodyJopek
02-05-2006, 19:07
Chej czy ktoś to jeszcze czyta zdaje mi sie ze zanlazłem komponent ale nie moge go za nic wyświetlić na stronie ;/
Jest nawet u nas opisany na Joomla.pl:
http://www.joomla.pl/index.php?option=com_josresource&Itemid=55&func=detail&id=208

mógłby mi ktos pomóc ?? Jak to sie wyświetla w artykułach już się staram i staram i nic.

A właśnie zauważyłem jescze jedno :/ Takie coś:


DB function failed with error number 1054
Nieznana kolumna 'a.id' w on clause SQL=SELECT a.id,a.pid,a.date,a.name,a.location,a.email, a.published,a.comments,a.title,b.title as product,c.report FROM `jos_ff_review_comments` a, `jos_content` b LEFT JOIN `jos_ff_review_votes` c ON a.id = c.reviewid WHERE pid = b.id ORDER by a.id DESC
ktoś może cos poradzić ??

MlodyJopek
02-05-2006, 22:30
DObra to moja bystrośc jest niesamowita i zapomniałem opublikować bot'a :(
Problem z tym błedem bazy dalej aktualny tzn. nie wiem jak go mam rozumieć zabardzo bo w jos_ff_review_comments istnieje kolumna id więc co chodzi o to ze jej tam nie powinno być czy co. Może ktos pomóc??

MlodyJopek
02-05-2006, 23:34
Dla wszytkiech potrzebujących rozwiazania tego problemu znajduje sie ona na forum oficjalnym komponentu a brzmi tak:

Dajemy komponenty ->Facile Forms->Manage Forms->BackendXR: Moderate Reviews->Comments List-> Query i zamieniamy cały kod na:

if (!$pid) {
$rows = ff_select(
"SELECT a.id,a.pid,a.date,a.name,a.location,a.email,\n".
"a.published,a.comments,a.title,b.title as product,c.report FROM (`#__ff_review_comments` a,\n".
"`#__content` b)\n".
"LEFT JOIN `#__ff_review_votes` c ON a.id = c.reviewid\n".
"WHERE pid = b.id $order"
);
} else {
$rows = ff_select(
"SELECT a.id,a.pid,a.date,a.name,a.location,a.email,\n".
"a.published,a.comments,a.title,b.title as product,c.report FROM (`#__ff_review_comments` a,\n".
"`#__content` b)\n".
"LEFT JOIN `#__ff_review_votes` c ON a.id = c.reviewid\n".
"WHERE a.pid = '$pid' AND a.pid = b.id $order"
);
}

MlodyJopek
02-05-2006, 23:47
Tzn nie wiem czy to wszytkich dotyczy u mnie podziałało ale mam:

Wersja MySQL:: 5.0.18 Wersja PHP:: 5.1.2i wiekszość ludzi z tym problemem miała MySQL w wersji 5 :/ No ale działa i to sie licy wreszcie mam moentarze z ocena w dowalnch kategoriach i wylicza średnią :] Fajne to jest tylko jescze miejsce wyświetlania w artykule musze zmienić i bedzie super.

Rybik
03-05-2006, 06:50
a nie mozesz sobie tego php ustawic na 4 ?

MlodyJopek
03-05-2006, 10:33
a nawet nie wiem wszytko działało wiec nie sprawdzałem zaraz zobacze. ale z tego co czytałem u nich to MySQL wina

Rybik
03-05-2006, 14:59
taka dobra zasada, jezeli mozna cos zrobic zeby bylo lepiej to nalezy to zrobic, tym bardziej ze zmiana php przez .htaccess to kosmetyka a anwet jakby poprosic admina to tez nie robia problemow