PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzanie opublikowanych grafik



vandervelde
27-05-2008, 22:25
Witam
Długo szukalem czegos w tym stylu w szukaj, moglem przeoczyć, ale, że jest to dla mnie wazne wiec pytam tutaj.

Szukam dodatku, modulu, skryptu czegokolwiek by on sprawdzil ktore z grafik w mojej bazie ( w jednym katalogu) sa opublikowane,a ktore nie...podczas fukcjonowania strony nazbieralo sie tego troche i najwyzszy czas na porzadki...

inkos
27-05-2008, 22:30
To jest komponent galerii czy grafiki w artykułach? I jak niby sobie wyobrazasz jak to ma dzialac? A moze prosciej recznie sprawdzic zamiast szukac jakiegos automatu. Czyzby lenistwo. ;)

vandervelde
27-05-2008, 22:36
no jest bardzo duzo tego, dlatego chcialbym automat z wynikami na 1 stronie...wydaje mi sie choc moge sie mylic, ze takie cos powinno byc i wlasnie jako rozszerzenie...

tak z innej beczki takze szukam czegos do zmieniania adresow(linkow) do zdjec, ze np zmieniam ich umiejscowienie w katalogu joomli i komponent automatycznie
w artykule zmienia mi jego podlinkowanie...ale to dotyczy pierwszego automatu, takze pewnie marzenie scietej glowy...

A problem jest bo portal prowadzila wiecej niz jedna osoba (czyt ja) i niektorzy bardzo niechlujnie wrzucali grafiki, gdzie popadnie...chce to poukladac, nie tracac przy okazji zmyslow :)

crazyluki
27-05-2008, 23:12
vandervelde (http://forum.joomla.pl/member.php?u=13038) : nie da się łatwo tego zrobić.
można by niby w bazie mysql pozamianiać pewne ciągi z images/stories/xx.jpg na images/xx.jpg ale podejrzewam że więcej by się tym popsuło niż naprawiło:)

vandervelde
27-05-2008, 23:19
no wlasnie mysql wolalbym nie mieszac,a takie cos mysle moglo by byc uzyteczne..tak czy inaczej dzieki za pomoc, rozejrze sie dalej...po prostu uznalem, ze ktos kto zjadl zeby na Joomli mogl sie zaczepic o cos takiego...

inkos
27-05-2008, 23:31
można by niby w bazie mysql pozamianiać pewne ciągi z images/stories/xx.jpg na images/xx.jpg
A teraz już całkiem poważnie: Może jako pewne rozwiązanie zapytanie które wyciągnęłoby z odpowiednich tabel fragmenty "nazwa.jpg" "nazwa.png" w postaci listy którą już ręcznie moznabyłoby sprawdzić? Choć i to moim zdaniem pasuje do tej piosenki którą stworzyłem przed chwilą.