PDA

Zobacz pełną wersję : Co nas czeka w przyszłości



Joomla User
12-11-2005, 13:28
Pod tym dziwnym tematem chciałbym rozpocząć dyskusję: jakie zmiany, na lepszy i na gorsze, przyniesie dla użytkowników Joomli przyszłość? Mnie samego ciekawi kilka rzeczy:

1) Joomla 1.1 - podobno standardowo wspierać ma obsługę wielu języków. Czy ktoś bawił się betą i mógły coś jeszcze o niej napisać? Może będzie miała inne ważne ulepszenia?

2) Internet Explorer - najpopularniejsza przeglądarka, więc ciekawi mnie jakie zmiany nas czekają. Podobno lada chwila ma wyjść wersja finalna 6.05, a obecnie testowana jest beta. Czy ktoś tego używał i mógłby napisać, czy nie ma jakiś problemów z działaniem i wyświetlaniem Joomli? Interesuje mnie także czy w nowym IE pozostają podświetlone wybrane podkategorie menu w templatce "madeyourweb", tak jak to jest obecnie w Mozilli czy Operze?

livio
12-11-2005, 21:58
Microsoft pracuje obecnie nad MSIE w wersji 7, dołączonej w przyszłości do Visty (nazwa kodowa: Longhorn).

Jeszcze jeden nius: Gigant z Redmond pracuje również nad Uniksowym systemem, którego każda linijka kodu jest pisana od zera, a linijek ma być ponad 3 000.
Owy system ma być przełomowy - dlaczego?
Jak informował serwis dobreprogramy, ma być darmowy, w przeciwieństwie do rozwijanego Windowsa Visty.

rzodkiewka
12-11-2005, 22:30
moim zdaniem Vista i tak będzie nie do pobicia to ma byc system jakiego nigdy nie było a każdy chciał mieć

livio
12-11-2005, 22:44
Ja i tak chcę się przestawić na Linuxa, problem jednak stwarza mój sprzęt.

PS: Mój komp to używany "biurowiec" z lat 98/99.

vj_
12-11-2005, 23:00
livio: też mam taki sprzęt i spokojnie pod nim używam mandrake'a w wersji 6... polecam serdecznie. Ew. jeszcze MuLinux, tyle ze to jest linia linuxów już nierozwijania i ze sterami możesz mieć problem.

Pozdrawiam

P.S. Co do tej darmochy z Redmond to z niecierpliwością poczekam :)

livio
12-11-2005, 23:07
Mi spodobał się Mandrakelinux 10.1, ale właśnie ten sprzęt...

Darmocha z Redmond, jak każdy ich produkt, nie będzie lubiana.
Polubię taki system, jeżeli łatwo będzie go konfigurować, i gdy wszelkie Windowsowskie aplikacje będą na nim śmigać bez problemu...

I jeszcze jedno: Gdyby pakiety programami miały graficzne instalatory, jak OpenOffice.org i inne produkty firmy Sun Microsystems.

vj_
13-11-2005, 09:58
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, mówi mądre porzekadło :)

Zainstaluj sobie tego Mandra.. 6... poważnie nieźle Ci to będzie śmigać, no chyba ze masz procesory 100 mhz :D

Pozdrawiam

livio
13-11-2005, 12:32
Bez przesady:
procek 450 MHz
pamięć 192 MB RAM DDR
twardziel 6 GB
karta graficzna "ATI 3D RAGE AGP 2x" 4 MB pamięci
karta dźwiękowa Crystal Semiconductors Cośtam Cośtam ;)
karta sieciowa bezprzew. USB Canyon CN-WF516

wytłuszczone nie działają pod Mandrake'iem 10.1, ani SuSE 9.0.
Nie wiem, jak z SuSE 9.1. Nie dał się zainstalować, bo mój napęd przestał czytać płytkę :(.
Jedno tylko pytanko: skąd pobrać wersję 6?

rzodkiewka
13-11-2005, 12:45
to masz zapewne PII? Jeśli tak to ja bym na twoim miejscu instalnał sobie Windows XP, bez problemu Ci pójdzie, ja mieć kiedyś PII 200 lub 300 Mhz z XP PRO sP1 i tylko 64MB - i system szalał czyli chodził bardzo szybciutko , a przecież b. dobry system i zawsze będzie dużo łatwiejszy w obsłudze niż linuxy Nio na samym Pentiumie to bym się bał XP instalować, ale raczej też by go udźwignął dość ładnie, tymbardziej iż masz 192 MB ramu

livio
13-11-2005, 12:53
Bez obrazy. Umiesz czytać ze zrozumieniem?
Mam XP-ka, ale chcę się go jak najszybciej pozbyć, bo irytuje mnie swą wieszalnością.

To prawda, mam Pentium II. Linux moim zdaniem [proszę nie kłócić się o to, każdy ma prawo do swojego zdania] jest lepszy.

livio
13-11-2005, 12:54
Mam XP-ka zintegrowanego z SP2, bo użyłem nLite, czyli odchudziłem moją "Windę".

Sterydziomal
13-11-2005, 13:03
nie no każdy ma swoje zdanie, ale rzeczywiście jak miałem kiedyś słabego kompa to po instalnięciu xpka śmigał jak natchniony...

vj_
13-11-2005, 14:17
livio: nie wiem skąd, zapewne na ftpach gdzieś da się tego poszukać, ew. mogę poszukać swojej starej płyty i Ci może zrzucić na mój ftp i potem Ci to udostępnię, ale prawdę mówiąc musisz mi na PW o tym przypomnieć.

Pozdrawiam

livio
13-11-2005, 15:37
Byłbym Ci wdzięczny vj_...
Nawet bardzo...

Na innym forum powiedzieli mi, że do takiej sieciówki, jak moja ("Designed for Windows XP") trzeba sobie odpowiednie oprogramowanie skompilować.

Wiecie może, jakie?

Sieciówka ta łączy mnie z drugim komputerem, czyli jest to sieć AdHoc.
Ten drugi komp udostępnia mi łącze internetowe.

Gdy jest on wyłączony, ja nie mam internetu.

vj_
13-11-2005, 15:45
Ok podziele na paczki i prześlę na ftp, ale przypomnij mi na PW. Co do Ad Hoc, nie wiem :) Google twym przyjacielem (http://www.google.pl/search?hl=pl&hs=yWH&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl-PL:official&q=sie%C4%87+Ad+Hoc&spell=1). :-)