PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę instalowac dodatków i zapisac zmian w Global Konf.



ADE
28-05-2008, 19:09
Witam,

Podobne tematy już się przewijały przez forum, ale chciałem uściślić parę kwestii.
Mam stronkę na joomla 1.5.3. chmod dla katalogów: 775, dla plików: 644.

I teraz tak, nie mogę zmienić ustawień w globalnej konfiguracji:
Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego

Nie mogę również zainstalować żadnego z typów dodatków (nie chodzi o źle określone xml, czy instalowanie czegoś po raz kolejny):

Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego.

Czytałem na forum, że trzeba ustawić chmod dla katalogów na 777, ale w wątku nie określono czy koniecznie dla wszystkich i czy jakoś zmniejsza to bezpieczeństwo?

Druga sprawa jak ustawić prawa dostępu dla konfiguracji globalnej, configuration.php?

Pozdrawiam

crazyluki
28-05-2008, 19:11
co do configuration.php - na czas edycji konfiguracji ustaw na 777 a potem przestaw z powrotem na 644

ADE
28-05-2008, 19:19
Jeśli chodzi o katalogi przestawiłem je na 777- no i teraz instalki poszły.
Configuration.php- też ustawiłem na 777 i też udało mi się zapisać zmiany w
Globals.

Zrobię jak pisałeś, teraz przez ftp, przywrócę cofiguration.php-644,
a co zrobić w takim przypadku z katalogami? Lepiej dla bezpieczeństwa, za każdym razem po instalacji czegokolwiek przywracać im -755?

crazyluki
28-05-2008, 19:20
poczytaj o chmodach na pomoc.joomla.pl :)

pozdrawiam

0fmymind
07-06-2008, 02:43
Tylko, że na pomoc.joomla.pl prawa dostępu do plików są napisane na starą wersję joomla, a tutaj chodzi o wersję 1.5.x

inkos
07-06-2008, 12:28
Tylko, że na pomoc.joomla.pl prawa dostępu do plików są napisane na starą wersję joomla, a tutaj chodzi o wersję 1.5.x
A czy coś w kwestii Chmodów się zmieniło? ;)

0fmymind
14-06-2008, 21:53
Przepraszam bardzo....
Miałem kiedyś darmowy hosting ponieważ nie jestem pełnoletni i nie moge wziac platnego i to byl cba.pl i lua.pl. Kiedy pomyslalem sobie ze przeciez sa platne sms-owo wykupilem sobie boo.pl, tutaj wszystko mi smiga.

Na darmowych serwerach problem stanowilo to ze podczas instalacji kiedy podawalem dane FTP instalator nie mogl ani znalezc sciezki, ani polaczyc sie z serwerem, a na boo.pl?? Sciezke znalazlo bez problemu i sie polaczylo. To wszystko byla wina darmowego hostingu, ktorego nigdy juz nie polece.

inkos
14-06-2008, 23:36
Na darmowych serwerach problem stanowilo to ze podczas instalacji kiedy podawalem dane FTP instalator nie mogl ani znalezc sciezki, ani polaczyc sie z serwerem, a na
Coś mi to pachnie jak reklama hostingu a nie kolejny post w tej dyskusji. ;)