PDA

Zobacz pełną wersję : Co zmienić aby poprawnie instalowały się komponenty na serwerze OVH?



jokrasa
28-05-2008, 22:18
Witam wszystkich.

problem na serwerze ovh free

Wszystko było by fajnie, gdyby nie fakt, że niedawno zmuszony zostałem do doinstalowania paru dodatków do joomli 1.012 PE i niestety otrzymuje komunikat, że nie można utworzyć katalogu /x/x/xXXX, choć wszystkie są zapisywalne.

Nawet zmieniłem ścieżkę absolutną w configuration.php ale to tylko pogorszyło sprawę, gdyż strona wogóle się nie otworzyła.

Proszę o poradę co należy zmienić

Pozdrawiam.

crazyluki
29-05-2008, 00:14
witam!
napisz dokładnie jaki masz serwer - czy darmowy czy nie.
poza tym- możliwe że ovh coś grzebało i już nie będzie wszystko dobrze działać. Jednak płatne hostingi są najlepsze.

Poza tym - dlaczego używasz starej wersji Joomla ? czym prędzej ją zaktualizuj!

kurtz
29-05-2008, 01:09
:D niektórzy lubiom relikwie i nie muszom zainstalowywać nowych.

a tam moze byc problem z wielkoscią instalowanego pliku, moze trzeba go rozpakowac, bo jest wieloskładnikowy,

generalnie najlepiej to komponenty z manuala podczepiać a nie z avtomata.

jokrasa
29-05-2008, 11:08
Witam serdecznie.

Otóż hosting mam na darmowym serwerze na ovh.pl (http://60free.ovh.org/pl/)
i niby wszystkie wymogi spełnia.

Korzystam ze starej wersji joomla (1.012) gdyż pod tą wersje mam sporo templatek, i często coś tam zmieniam).


Ale chyba nie uniknione będzie, że w ciągu miesiąca przesiądę się na nowe wydanie.

A problem wydaje mi się tkwi, w jakimś pliku, gdzie ustawienia ścieżki absolutnej powinny być zmienione.
Tylko, że ścieżka abs. nakazana przez administratorów ovh, jest nie dostępna dla instalatorów wszystkich komponentów.

Nic nie mogę zainstalować (ani komponentów ani modułów i botów ani templatek).

Nie tkwi problem na pewno w wielkości instalacyjnego pliku (bo takie błędy mają inne komunikaty) .
Na pewno OVH nie zdążyło nic namieszać, gdyż ze dwa razy próbowałem z moim problemem na świeżych , dopiero co zainstalowanych środowiskach.


Co należy zrobić abym rozwiązał mój problem?
Bardzo proszę o pomoc.

kurtz
29-05-2008, 12:01
czy to 1.0.12 czy 1.0.15 poza CB [ale chyba juz naprawiono] wszystkie komponenty instalują sie.

uparcie nie chcesz powiedzieć nam co to za komponent. jesli jest to VM niestety, musisz zainstalować go manualnie.

twój problem jest o tyle dziwny ze mam chyba z 10 tych niby serwerków na ovh.org i na każdym mogę zainstalować wszystko.

problem zatem nie tkwi w samym sobie serwisie hostingowym, tylko pewnie sam oś namieszałeś. ty nie wiesz co, my nie wiemy tym bardziej.

jokrasa
29-05-2008, 15:48
Otóż komponent nazywa się AkoBook_3.42++PL .
ale mam jeszcze 2 fajne templatki , które na domowym "jsas" instalują się poprawnie rt_haiku.tgz i rt_showcar.tgz

niewiem czy trzeba koniecznie mieszać w pliku htacces.txt i zamieniać go na .htacces ?? bo tego nie robiłem.


A kolejna sprawa to środowiska były i są świeżo po instalacji (od razu przeszedłem d o instalacji tego komponentu a tu odmowa.

jokrasa
29-05-2008, 17:16
po kolejnej próbie zainstalowały się moduły imieniny i parę zegarków. a przy próbie instalacji innej księgi gości znowu komunikat:
Wczytaj component - Niepowodzenie Nie można utworzyć katalogu"/home/o/k/r/okrasa/www/components/com_artgbook/" [ Dalej... (http://okrasa.ovh.org/administrator/index2.php?option=com_installer&element=component) ]a przy próbie instalacji templatek , chociaż mogę je uploadować porzez FTP to również taki sam komunikat
Nie można utworzyć katalogu "/home/o/k/r/okrasa/www/templates/siteground84/"

crazyluki
29-05-2008, 17:25
pomoc.joomla.pl > przypominam że w joomla można wszystko "ręcznie zainstalować" - moduły, komponenty, szablony. Można ominąć ograniczenia hostingów.

jokrasa
29-05-2008, 17:58
Hurra, no nie myślałem, ale się udało.

Problem tkwił jednak w tym pliku
.htaccess

Nigdzie nie było dokładnie wytłumaczone i dlatego się motałem jak "debil"

Otóż ja początkowo zamieniłem jedynie nazwę pliku, który był już na serwerze htaccess.txt ma .htaccess , a w nim nic nie zmieniłem oprócz dodania tej magicznej linijki "SetEnv PHP_VER 4".
a to błąd widocznie bo plik .htaccess powinien być pusty pomijając jeynie tylko tą linijkę "SetEnv PHP_VER 4".

Teraz wszystko już działa poprawnie.

Dziękuję wszystkim za uwagę i pomoc.

Temat zamknięty.

crazyluki
29-05-2008, 18:06
50zł rocznie i możesz doświadczać luksusu :)