PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana hasła do bazy



andrzej61
30-05-2008, 12:16
Mam takie pytanie. Jeżeli chcę zmienić hasło do bazy danych dla Joomli to jak to zrobić, skoro w Joomli to hasło do bazy jest zakodowane, nie jest wprost w pliku configure.php napisane.

Dylek
30-05-2008, 14:12
Joomla tylko korzysta z bazy, zarzadzanie jej uzytkownikami i haslami jest na serwerze, gdzie ta baza sie znajduje.
A w konfigu jest czystym tekstem :)

andrzej61
30-05-2008, 17:02
Ale Czystym tekstem jest hasło do bazy? Bo żeby joomla wiedziała do której bazy ma się podpiąc to te dane z instalacji odnośnie bazy ma wpisane, hosta, nazwe bazy, usera, no i hało. Więc jak patrzę na plik configure.php to widzę nazwe bazy, ale gdzie jest hasło? Bo jak chcę zmienić hasło w adminie serwera to wtedy się boję że bi padnie joomla do inne hasło będzie. I myślę że to muszę zmienić hasło też w Joomli gdzieś. Bo skoro haslo było przy instalce to znaczy że jest zapisane. Tylko że widzę tu że jest zahaszowane i nie wiem co zrobić i jak to zmienić.

crazyluki
30-05-2008, 17:39
niee hasło nie jest zahashowane. przyjrzyj sie uważnie - jest w configuration.php

andrzej61
30-05-2008, 20:20
To prawda, sprawdziłem i jest. Czyli po prostu trzeba zmienić hasło na serwerze, potem w pliku configure.php i powinno być dobrze.
A nawiasem mówiąc coś od dawna jest żle z linkiem na Google do tego forum, bo główny link daje taki komunikat: Prefetching is not allowed due to the various privacy issues that arise. Dopiero z któregoś z podlinków co są niżej można wejść. Już tak ze 2 miesiące jest. Normalnie po wejściu w FF na google i wpisaniu Joomla forum, na 1 miejscu jest ten link i nie działa. A tu żadnego prefetching nie ma. Jak mi nie działa to i innym też.

crazyluki
30-05-2008, 20:22
w pliku configuration.php.

ps . gdzie masz takie ostrzeżenie?
daj link

andrzej61
30-05-2008, 21:02
http://forum.joomla.pl/
Po wpisaniu w google joomla forum daje mi google i na 1 miejscu jest forum linki i sublinki ppod spodem. I na ten główny link jak dam to taki konunikat na białym ekranie małe literki u góry po lewej. Dopiero jak wejde w któryś z sublinków to wchodzę na forum. Tak też może być że z innego miejsca może być OK, ale na pewno z 50 % ludzi musi mieć to samo. Przeglądarka FF na linuksie.
Ale teraz jak ten link wstawiony tutaj daję w niego to też komunikat jak wyżej.
Z Opery, Konquerora, Seamonkey jest OK. Tylko FF. Tu mam tak, ze jestem na konto gmail stale zalogowany w google i jak wchodze w google to zawsze jako zalogowany w gmail. Ta róznica, pewnie to przez to. Ale inni też mogą być zalogowani na google. Nie powinno tak robić. Na inne strony bez problemu wchodze.