PDA

Zobacz pełną wersję : FTP - kopiowanie plików na serwerze



procek
30-05-2008, 21:17
Witam! Jak skopiować plik/folder będący na serwerze nie przerzucając go do siebie? W filezilla próbowałem różnych sztuczek, ale nie da się :/ Czy trzeba się bawić konsolą serwera? Jeśli tak to jak i jak się do niej dostać?

Aby było jaśniej:
mam folder x z joomlą i chcę posatawić drugą obok niej joomlę bez instalowania jej od początku.
czyli kopuję sobie pliki z folderu x do z i już (pomijam kwestię baz i configuration.php)

Na localhoście robi się to ekstra, ale jak się za to zabrać na serwerze?

kurtz
30-05-2008, 21:24
a na fizycznym trwa to troche dłuzej bo trzeba najpierw skopiowac - przeslac na kompa a potem znowu do foldera "z"

niektóre sipannele pozwalaja na wykonanie kopii z poziomu sipannela tak jak sie to robi w przypadku bazy wiec cały folder 'x' pakowany jest w archiwum i tak w kilka sec wysyłany na kompa.

oczywiscie w sposób analogiczny mozna go odtworzyć wysyłając pliki do foldera 'z'

procek
30-05-2008, 21:37
No tak, ale to poleci przez moje łącze :( A ja bym chciał, żeby to serwer zrobił sam...

kurtz
30-05-2008, 21:40
no nie, serwer to chyba sam nie zrobi.

procek
30-05-2008, 21:42
Słyszałem o tym, że można to jakoś konsolą zrobić, ale nie znam szczegółów... Może jakiś hardcore admim się wypowie na ten temat :D

Dylek
30-05-2008, 23:04
A nie mozesz napisac / zadzwonic do admina serwera, zeby Ci przekopiowal pliki z katalogu A do katalogu B?

procek
30-05-2008, 23:37
O admin :) Widzisz problem jest ten, że tego będzie duże ilości (ok 150 kopii Joomli na serwerze). A po co a na co? Na to nie mogę odpowiedzieć...

Ale admin tego serwera by się chyba wkurzył jakby miał 150 kopii zrobić :D

crazyluki
30-05-2008, 23:47
jak masz dostęp do powłoki shell to możesz np użyć winscp do operacji na plikach - trwają zdecydowanie krócej:)

Dylek
31-05-2008, 00:08
To zmien hosting na taki, gdzie admin sie nie wkurza :)
Albo potestuj mozliwosci panelu zarzadzania serwerem.