PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie samej zawartości strony



kolotom
31-05-2008, 11:55
Witam!
Nie znalazłem podobnego tematu na forum, więc opiszę swój problem, mam nadzieję że pomożecie.
Po ataku na moją stronę i nieudolnej aktualizacji Joomla posypał mi się cały PA. Nie widać w nim artykułów, modułów, komponentów, nawet w górnym pasku są tylko cztery rzeczy, bez komponentów, pomocy,mambotów, itp.
Tu się zaczyna moje pytanie, bo próbowałem na wszelkie sposoby (+backup) ratować stronę, ale bez efektu. Czy mogę od nowa zainstalować Joomlę i przenieść do niej foldery components i modules, żebym miał wszystkie artykuły na nowej stronie? Żeby nie robić tego ręcznie, jakie foldery powinienem skopiować, żeby mieć starą stronę, ale 'od nowa'
Wiem że nie tak należy poradzić sobie z moim problemem na stronie, ale innego sposobu jak na moją wiedzę nie widzę. A to wszystko chyba przez źle przeprowadzoną aktualizację Joomli z 1.0.12 do 1.0.15 i późniejsze podmienianie plików.
Mam nadzieję, ze pomożecie. Dziękuję i pozdrawiam

crazyluki
31-05-2008, 12:15
no skoro masz backup to przywróć z kopii całą swoją stronę.
nie wiem w czym jest tutaj problem.

Po aktualizacji pewnie cos sie popsuło i masz uprawnienia tylko moderatora czy podobnie;)

kamax
31-05-2008, 12:55
Poproś admina serwera o backup bazy danych mysql ( to w niej są zapisane wszystkie hasła, artykuły i ustawienia Joomli i dodatków) oraz plików na serwerze. Tak będzie najlepiej

Pzdr (cl i o to chodziło (-: )

kolotom
01-06-2008, 10:12
W bazie danych nic mi nie ruszano, tylko włamali się na ftp i tam coś popsuli. Widocznie oprócz dodania swoich kodów usunęli część podstawowych Joomli. Próbowałem backupować na wszelkie sposoby, ale nie wychodzi. Panel Admina jest prawie pusty....
Powracam do pierwotnego pytania, czy da się tak zrobić 'od nowa' stronę, żeby wszystko stare zostało? Pozdrawiam
P.S. A jeśli chodzi o MySQL, to w jakich tabelach są te wpisy?

kurtz
01-06-2008, 10:17
co to znaczy backupować na rózne sposoby ?

każdy hosting ma backup bazy wykonywany wg. jakiejs, ustalonej częstotliwości. jedni codziennie inni co tydzień. należy napisać do admina, żeby dał zrzut strony z dnia [najbliższego] przed atakiem.

majac zrzut BD i strony [plików z ftp] mozna ją odtworzyć w 5 min.

kolotom
02-06-2008, 22:09
Obawiam się, że nie mam backupu sprzed ataku...to dosyć skomplikowane jak to było, ale z mojego zaniedbania zepsuła się cała strona..... i pytam o możliwość założenia na nowo

kurtz
02-06-2008, 22:33
na nowo jak najbardziej, wyczyść albo usuń i pozakładaj nową / nowe bazy i se tam stawiaj. od nowa.

benio07
03-06-2008, 14:36
Proponuję przy postawieniu nowej strony podać te same dane rejestracyjne tzn login hasło oraz tę samą bazę danych na której pracowała stara wersja oraz ten sam przedrostek do bazy danych jeżeli nie zmieniałeś to pozostaw domyślny . Jeżeli baza danych nie była uszkodzona wszystko powinno być OK .