PDA

Zobacz pełną wersję : Pusta strona logowania



djadik
31-05-2008, 16:24
Zaktualizowałem moją Joomlę z wersji 1.0.11 admin PL do wersji 1.0.15+JAL.
Po instalacji strona działa prawidłowo, niestety nie mogę zalogować do panelu, wyświetla się jedynie pusta strona, sprawdziłem prawa dostępu katalogów i są prawidłowe.

EDIT: Problem rozwiązany, w pliki configuration nie zmieniłem ścieżki dostępu, gdyż aktualizacje robiłem na kopi w innym katalogu.
Teraz mam problem innego typu, gdzie można zmienić hasło do bazy danych? W pliku config. nie widzę takiej pozycji.

crazyluki
31-05-2008, 20:33
poszukaj dokładnie - jest taka pozycja.

Pozdrawiam

Dylek
31-05-2008, 21:02
W pliku configuration.php NIE zmieniasz hasla do bazy danych - tam je tylko podajesz, zeby Joomla potrafila z takiej bazy korzystac. Haslo do bazy zmieniasz na serwerze tejze bazy danych.

selser
22-07-2008, 07:48
Po instalacji strona działa prawidłowo, niestety nie mogę zalogować do panelu, wyświetla się jedynie pusta strona, sprawdziłem prawa dostępu katalogów i są prawidłowe.

Pojawił mi się ten sam problem tyle że po instalacji (po kolejnej też), prawa do katalogów są, ścieżki w configu również poprawne, baza działa i komunikuje się (sprawdzone za pomocą testowego skryptu używającego mechanizmu tej zainstalowanej joomli), serwer hostz.pl - tester joomli nie wykazuje błędów (przynajmniej nie szkodliwych)
Na forum już szukałem i niczu :/
Pozdrawiam

zwiastun
22-07-2008, 09:37
Wejdź za pomocą phpMyAdmina do bazy danych i zmień w tabeli jos_templates_menu szablon zaplecza administracyjnego na standardowy (z minted_one-point-five na joomla_admin)

selser
22-07-2008, 09:42
już tak robiłem - dalej nic :(
wersja joomla 1.0.15 + PA

selser
22-07-2008, 10:40
to jest nowa instalacja - czysta bez żadnych dodatków

zwiastun
22-07-2008, 13:35
Co to znaczy wersja 1.0.15 + PA?
Nie znam takiego wydania?

selser
22-07-2008, 14:43
przepraszam za bełkot :)
wersja - Joomla! + Admin Language 1.0.15 stable

zwiastun
22-07-2008, 20:39
Przyczyną może być zmiana szyfrowania haseł, jaka nastąpiła w międzyczasie
1. Wejdź do phpMyAdmina
2. W bazie danych witryny znajdzie tabelę #__user, a w niej swoje konto
a) zmień swoje hasło i każ zaszyfrować md5 - powinno pomóc

jeśli nie da rady, weź hasło z innej swojej witryny alboo daj znać coś poradzimy

selser
23-07-2008, 10:26
nie sądziłem żeby pomogło, i niestety miałem rację.
Problemem nie jest to że hasło nie wchodzi tylko jak wpisuję w przeglądarce mysite.com/administrator to w odpowiedzi dostaję pustą stronę (źródło strony jest czyste - bez nagłówka czy czegokolwiek)
przeinstaluje joomle raz jeszcze i dam znać czy coś to dało

Po kolejnej (3-ciej) reinstalacji wszystko wygląda OK
nie mam pojęcia o co chodziło, zakładam że powstały jakieś błędy podczas instalacji ale nie wiem jakie i szczerze nie chcę wiedzieć
Temat uznaję za wyczerpany
Dzięki za pomoc