PDA

Zobacz pełną wersję : Intro Text OGromna prosba



akaback
31-05-2008, 19:19
Bardzo, bardzo prosze o pomoc w moze dla kogos prostej sprawie - chcialbym krotko mowiac zeby wiadomosci na stronie glownej byly wyswietlane w "czysty, przejrzysty" sposob - tzn. zawsze na oko tej samej dlugosci - domyslam sie ze chodzi o jakis limit znakow dla introtext, ale niestesy ja nie potrafie tego nawet odszukac w swoim szablonie :(
Z gory przepraszam, tak wiem, ze cos podobnego jest tutaj na forum http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=1809&highlight=ograniczenie+dlugosci+wstepu+newsa

ale po 1/ niewiele z tego zrozumialem ;)
po 2/ jak wgralem dolaczony tam plik content.html.php to wyrzucilo blad ze nieznane w linii itd. wiec domyslam sie, ze wszystko zalezy od templatki?

moze ja bym dolaczyl swoj plik (oryginalny) i ktos moglby pomoc??

z gory naprawde ogromne dzieki!

p.s. nie wiem czy wszedzie tak jest ale w mojej templatce w ogole sa 2 pliki content.html.php, jeden poprzedzonu znakiem "-"

-content

aha, a jak uzywam jakiegos modulu do wyswietlanie newsow, to z kolei jest taki blad, ze RSS nie widzi tego jako nowo dodanych materialow...? to on tylko ze startowej "ciagnie"??

bardzo dziekuje, andrzej

moje
31-05-2008, 20:45
Możesz to zrobić dopisujać do pliku css templatki taki kod:


table.contentpaneopen tbody tr + tr td {
height: XYZpx;
overflow: hidden;
}W miejsce XYZ wpisujesz wysokość okna w pikselach, np. 350.
Co do kodu powyżej, to jeśli artykuł bezie zbyt długi do "nadmiar" będzie niewidoczny.

Ten kod:


table.contentpaneopen tbody tr + tr td {
height: XYZpx;
overflow: auto;
}W przypadku "nadmiaru" tekstu pokaże pasek przewijania.

Powyższe kody są dla wyświetlania blogowego - artykuł pod artykułem w jednej kolumnie.

akaback
01-06-2008, 12:44
baaaardzo dziekuje :)
zaraz sie za to zabiore!

moje
01-06-2008, 12:49
Napisz jak efekty albo zapodaj linkiem :)