PDA

Zobacz pełną wersję : błąd przed samą instalacją; nie przechodzę pierwszego kroku



jaity
31-05-2008, 23:05
Dzieńdobrywieczór :)
jest problem, chyba głupi, ale jak dla mnie/amatora: NIE do przejścia

zacznę od tego że - przezornie - i w celu zebrania doświadczeń przed WŁAŚCIWĄ i POWAŻNĄ instalacją Joomla 1.5; zainstalowałem go NAJPIERW w komputerze ( w wersji Joomla 1.xx), wedle prawideł i przykazań fachowców z internetowych poradników i samouczków.

rezultat był taki, że po - kosmetycznym błędzie "Jędza 1.xx" - (przepraszam: "Joomla 1.xx") się odpaliła i dzięki niej stworzyłem ładną stronę www.

gdy to wszystko ładnie chodziło i uznałem, że nabrałem trochę wprawy ,spróbowałem "Joomla 1.5" odpalić na zdalnym (wykupionym) serwerze.

za pomocą "FileZila" wysłałem pliki na serwer (komunikat klienta FTP informował, że: wszystkie pliki wysłały się pomyślnie).

no to wpisałem adres mojej przyszłej strony www w przeglądarkę; odpaliła się strona powitalna a nad nią (nad ramką instalatora) takie komunikaty:


Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php on line 88

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php on line 91

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php on line 649

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php:88) in /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php:88) in /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php on line 407

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php:88) in /home/wb.pl/home/htdocs/ftpmecenas/schizofrenia/libraries/joomla/session/session.php on line 410


pomimo to dało sie wybrać język (polski) instalatora, po kliknięciu "Dalej >>" pojawił się komunikat:


"Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje plików „cookie”. Instalacja Joomla! nie będzie możliwa dopóki nie zmienisz tego ustawienia w swojej przeglądarce.
nProblem może też wynikać z tego, że próbujesz wznowić przerwaną instalację. W takim wypadku należy rozpocząć instalacje od początku."




niestety problem polega na tym, że używam Firefoxa 2 i Operę z WŁĄCZONĄ opcją :"cookie",

więc opcja nieposiadania cookie odpadłą, pozostało tylko usunąć wszystkie wysłane pliki usunąć z serwera, po czym wysłać je powtórnie,

tak zrobiłem.

niestety rezultat był ten sam :( takie same komunikaty,

może ktoś wie o co chodzi i potrafi pomóc? uprzejmie proszę,

pozdrawiam;
Jurek

crazyluki
31-05-2008, 23:36
nie napisałeś jednej ważnej informacji. co to za hosting ?

kurtz
31-05-2008, 23:42
jakiś z wykopem http://www.wb.pl/


Firma WB Intetrnet Witold Bornikowski istnieje od 1997 roku. Do 2001 działała pod nazwą Mini Graf Witold z siedzibą przy ul. Pośpiecha. Firmę tworzy zespół profesjonalistów posiadających bogate doświadczenie związane z rozwiązywaniem problemów i zagadnień informatycznych.

Naszym celem jest świadczenie usług związanych z dostępem do sieci internetowej. Budujemy i administrujemy sieciami kablowymi oraz radiowymi z dostępem do internetu. Prowadzimy montaż i serwis komputerów oraz zajmujemy się sprzedażą oprogramowania komputerowego.
Ze względu na konkurencyjne ceny oraz profesjonalne podejście do klienta z naszych usług korzysta ponad 1000 firm i instytucji w regionie, jak i całej Polski.

profesjonalni aż do bólu


Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo jest wolnym oprogramowaniem rozprowadzanym na warunkach licencji GNU/GPL.

jaity
31-05-2008, 23:53
tylko mi nie mówcie, że ze względu na hosting nikt nie znajdzie rady na mój problem :(

spostrzeżenie:
jeśli ten hosting ma stronę Firmową zrobioną w technologii (podobnej) do Joomla, i ma tę swoją stronę zamontowaną na własnych serwerach, no to chyba sprawa jest kompatybilna i serwery dla Joomla "przyjazne"?

zdesperowany;
Jurek

kurtz
31-05-2008, 23:55
noo tylko to co on ma to nie joomla tylko mambo i to wersja sprzed kilku lat więc dla niego może i kompatybilny ale nie dla joomla! linii 1.5.x

zwiastun
01-06-2008, 02:36
A czy to dobre środowisko? Potrzebne jego dane, żeby to stwierdzić!

inkos
01-06-2008, 11:57
rezultat był taki, że po - kosmetycznym błędzie "Jędza 1.xx"
Czego? I ty tak przedzezniając nazwę Joomla chcesz abyśmy Ci tutaj pomagali? ;)

zwiastun
01-06-2008, 12:52
Inkos, dystansu trochę! Żony nie masz? "Moja ty Małpo!" do niej nie mówiłeś? :)