PDA

Zobacz pełną wersję : utowrzenim nowego katalogu w bibliotece mediów



pkosmowski
01-06-2008, 22:56
Problem dotyczy nie możności utworzeni nowego katalogu w bibliotece mediów choć wcześniej było to możliwe (to samo tyczy się wczytania obrazu, zaś kasowanie zawarotści biblioteki mediów działa.

Wyskakuje następujący błąd:

Forbidden
You don't have permission to access /administrator/index2.php on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Wszystkie prawa wg "informacji o systemie" są ustawione poprawnie.

Wersja MySQL:: 4.1.22-standard
Wersja PHP:: 5.2.3
Serwer WWW:: Apache
Interfejs serwera PHP:: apache
Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC

Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wył.)
File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Display Errors (Pokaż błędy):: ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje:: Brak

crazyluki
01-06-2008, 23:19
1.0.11 Joomla! ?
przydałoby się zaktualizować:)

czy na pewno wszystkie pliki istnieją i są do nich odpowiednie prawa dostępu ?
czy na pewno wszystkie pliki istnieją ?

Zaktualizuj Joomla! do wersji najnowszej (1.0.15)
pozdrawiam

pkosmowski
01-06-2008, 23:30
Po tym jak ostatnio próbowałem to zrobić to wyszły krzaki, bo mimo iż baza danych ma kodowanie UTF i do takiej wersji (1.0.15) zaktualizowałem to na stronie zamiast polski liter pojawiły się "robaczki" i musiałem robić backup, może w tym tkwi problem?? Tylko niby czemu akurat tam??

crazyluki
01-06-2008, 23:31
a jakie jest kodowanie Twojej joomli ?
pewnie iso - nadpisz wersją iso (J+AL).

pkosmowski
01-06-2008, 23:55
w tej wersji nie ma chyba rozróżnienia i jest poprostu "pl_PL" oto chodzi? bo nie bardzo wiem oco innego?

crazyluki
01-06-2008, 23:57
jaką dokładnie masz wersję joomla ? jakie kodowanie ( nie bazy tylko Joomla!) - iso czy utf.

pkosmowski
02-06-2008, 00:31
jeżeli dobrze zrozumiałem to:

wg pliku polish.xml w katalogu language mam kodowanie iso-8859-2

crazyluki
02-06-2008, 00:35
nadpisz WSZYSTKIE swoje pliki Joomla 1.0.15 org-pl ( bez pl admina) lub JAL ( z PL adminem )

pamietaj ze czasem w pliku database.php ( czy podobnie) trzeba odkomentować pewna linie (kolo 100lini) by nie było krzaczków.

3maj sie - pisz jak Ci idzie :)

pkosmowski
02-06-2008, 00:48
Ale ja nie chcę aktualizować swojej Joomli ja chciałem tylko naprawić to co się popsuło, no szkoda

inkos
02-06-2008, 12:14
Ale ja nie chcę aktualizować swojej Joomli ja chciałem tylko naprawić to co się popsuło, no szkoda
Jeśli nie chcesz jej aktualizować to nie licz na pomoc. My tutaj na forum dawno zapomnieliśmy o tej wersji Joomla na produkcyjnych stronach www. No cóż jeśli uwielbiasz starocie to z problemem bedziesz musial sobie poradzić sam. Ale może zaprosisz nas na jej 2 urodziny o ile wczesniej jakis "ciekawski" rozwali ci stronę w kawałki? ;)

pkosmowski
02-06-2008, 13:26
Jeśli nie chcesz jej aktualizować to nie licz na pomoc. My tutaj na forum dawno zapomnieliśmy o tej wersji Joomla na produkcyjnych stronach www. No cóż jeśli uwielbiasz starocie to z problemem bedziesz musial sobie poradzić sam. Ale może zaprosisz nas na jej 2 urodziny o ile wczesniej jakis "ciekawski" rozwali ci stronę w kawałki? ;)

No dobrze chciałem ją aktualizować ale tak jak wcześniej pisałem ja już probowałem ją zaktualizować ale i wersja utf-8 i iso 1.0.15 wywaliły mi polskie znaki w wyniku czego spędziłem upojne 14 godzin nad aktualizowaniem a potem reaktywacją strony z backup'a do wersji 1.0.11 i nadodatek nie che mi teraz działać bibliotek mediów.

A strona jakoś przez 11 miesięcy działała sprawnie.

crazyluki
02-06-2008, 15:41
zamiast 14 godzin przywracać wystarczyło wpisać na forum "problem po aktualizacji" a znalazłbyś jedną pewną poradę która w 90% przywraca polskie znaczki...

pkosmowski
02-06-2008, 19:56
Jak aktualizowałem to robiłem tak (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=18870&highlight=kodowanie+1.0.15) i to nie pomogło, bo był błąd (brak polskich znaków) a innego niczego nie znalazłem co by dotyczyło takiej aktualizacji oraz żadnej rady do rozwiązania mojego problemu dlatego zdecydowałem o cofnięciu aktualizacji.