PDA

Zobacz pełną wersję : przenoszenie serwisu z komputera na serwer



polandmet
03-06-2008, 11:44
Witam
Chcialbym tworzyc serwis offline na komputerze (wamp5 serwer + Joomla 1.5) bo tak jest szybciej i wygodniej (czas zapisania/odswierzenia strony znacznie szybszy niz na serwerze). Serwis bedzie dosc duzy.

Tylko nie wiem jak to zrobic zeby i baze danych i obrazki i inne rzeczy pozniej moc bezproblemowo przeniesc na serwer ?
Czy mam po prostu przegrac na zywca cala instalacje joomli na serwer gdzie mam tez zainstalowana czysta joomle, czy tylko wystarczy przeniesc baze danych +folder z obrazkami? Ale czy to bedzie kompatybilne (Wamp5 z tym co jest na serwerze w www.active24.pl) ? W dziale bazy danych na serwerze jest tylko opcja export a nie ma opcji import bazy danych.

Czy sa jakies dodatki ktore pozwalaja na takie ustawienie zebym mogl np. edytowac serwis na komputerze a zmiany automatycznie pojawialy by sie on-line ? Czy wszystko zalatwia przeniesienie bazy danych ? Nie znalazlem nic nt. temat w FAQ ani zadnych porad/instrukcji.

PS. Nie zagladalem z miesiac na moja testowa witryne na serwerze a teraz widze ze zgubily sie gdzies polskie znaki. A ja nic nie ruszalem, kodowanie jest nadal UTF-8. Co sie moglo stac ?

buniar02
14-06-2008, 04:46
mam ten sam problem co przekopiowac na server zewnętrzy zeby strona dzialała skoro tworzylem lokalnie na vertrigo????buniar@wp.pl