PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Joompla 1.5.3 Stable na home.pl



giker
03-06-2008, 14:03
Witam

Zainstalowałem Joomlę 1.5.3 stable na home.pl, po zalogowaniu się na stronie głównej jqako Super Administrator nie mogę dostać się do panelu admina.
Ciągle wyskakuje mi bład:

Use a valid username and password to gain access to the Administrator Back-end.

Próbowałem już chyba wszystkich sposobów z forum, ale nic nie działa.
Joomla stoii na subdomenie.

steelfox
03-06-2008, 14:17
Witam

Zainstalowałem Joomlę 1.5.3 stable na home.pl, po zalogowaniu się na stronie głównej jqako Super Administrator nie mogę dostać się do panelu admina.
Ciągle wyskakuje mi bład:

Use a valid username and password to gain access to the Administrator Back-end.Próbowałem już chyba wszystkich sposobów z forum, ale nic nie działa.
Joomla stoii na subdomenie.

wygląda na to że pokiełbasiłeś hasło lub użytkownika do joomli.

Żeby wejść do panelu administracyjnego, musisz użyć konta i hasła jakiego użyłeś do bazy, którą założyłeś na home.pl

giker
03-06-2008, 14:41
Loguję się przez stronę główną i wyświetla mnie jako admina - tylko nie mogę przejść do panelu.


Żeby wejść do panelu administracyjnego, musisz użyć konta i hasła jakiego użyłeś do bazy, którą założyłeś na home.pl

Tutaj się nie zgodzę - dane dostępu do bazy a dane administratora joomli to dwie różne rzeczy.

crazyluki
03-06-2008, 14:50
fakt, są to dwie różne rzeczy.

Jakie masz dodatki zainstalowane na swoim joomla ?
napisz dokładnie co masz zainstalowne (komponenty,moduły, dodatki).

steelfox
03-06-2008, 16:04
w bazie sql masz tabelę jos_users . Poszukaj użytkownika admin. Hasło jest kodowane MD5 więc zaznacz tę opcję i wprowadź hasło. Możliwe jeszcz, że plugin odpowiedzialny za logowanie został uszkodzony jakimś spolszczeniem

jest jeszcze gorsza opcja, zdezaktywowałeś moduł logowania zaplecza:(

crazyluki
03-06-2008, 16:08
steel_fox - daj mu odpowiedzieć na moje pytanie - Twoje porady są dobre ale on pewnie ma komponent CB zainstalowany...

giker
03-06-2008, 16:15
To jest goła instalacja Joomli - bez innych modułów i bez spolszczeń :/

Hasło pamiętam, bo na stronie głównej mogę się zalogować - nie mogę tylko przejść do Panelu admina.

crazyluki
03-06-2008, 16:24
steel_fox:
1.w 1.5.3 nie było problemów z błędnym spolszczeniem
2. nie ma modułu logowania zaplecza
3. ON ZNA HASŁO:)

próbowałeś przeinstalować joomla! ?

giker
03-06-2008, 16:34
Próbowałem z i bez przykładowej bazy.

porzeczek
03-06-2008, 17:12
To raczej nie jest problem home.pl, bo u mnie działa 1.5.3 .
A próbowałeś innej przeglądarki/innego komputera/innego internetu?
P.

giker
03-06-2008, 17:15
Tak próbowałem już wszystkiego :/

A masz może tą joomple na home.pl ale w subdomenie ?

porzeczek
03-06-2008, 17:32
tak, wisi jako beta.domena.pl, jak coś to mogę sprawdzić na samej .pl czy działa, ale to wieczorem..
P.

giker
03-06-2008, 17:34
Właśnie przeinstalwoał skrypt na domenę główną i nadal to samo :/

Nie dość, że nie można wejść do panelu admina, to dotego przy ankietach i szukaniu pojawiają się błędy, jak:

Fatal error: Class 'JDocumenterror' not found in /libraries/joomla/document/document.php on line 295

porzeczek
03-06-2008, 17:47
O, wiedziałem że gdzieś tu widziałem post o instalacji J! na home: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=16345
aczkolwiek ja się do tego przepisu nie stosowałem, ftp, instalacja i działa.
P.

steelfox
04-06-2008, 08:35
koledzy doskonale Was rozumiem i probuję wyeliminować błędy po kolei a:
1. nie jest to problem home.pl
2. przeczytajcie komunikat, który pokazuje mu się w trakcie logowania do zaplecza !!!
3. do front endu loguje się
4. opróżnij cache
5. wyłącz autologowanie
6. przeładuj przeglądarkę
7. co do hasła i i bazy danych na home, to przy tworzeniu bazy danych nazwa użytkownika jest taka sama jak nazwa bazy i taką podaje się przy instalacji joomli.Używając hasła do hasła do utworzenia bazy joomli wykorzystuje się dane, więc mimo iż użytkownik to admin to jednak hasło do zaplecza może być pierwotnym hasłem z home sql


8. usuń wszystko i zabierz się za ponowną instalację

Sotar
09-06-2008, 17:24
Porzeczek... musiałeś podjąć jakieś specjalne działania, żeby uruchomić Joomlę 1.5.3 na home.pl?
Ja mam tam chcę postawić serwis w katalogu do którego przekierowuje jedna z dodatkowych domen, a więc w stosunku do tej domeny - w katalogu głównym i natykam się na następujące zjawisko:


Fatal error: Class 'JModel' not found in /installation/installer/models/model.php on line 26

Dwa razy wrzucałem pliki, sprawdzałem je wcześniej u siebie na serwerze lokalnie, błąd występuje tylko na home.

Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam, Sotar.

vikingtech
14-06-2008, 09:54
Ostatnio uruchamiałem serwis na Joomla! 1.3.5 stable na home.pl.:)
I nie miałem najmniejszych problemów z uruchomieniem.
Przy instalacji ZAWSZE tworzę katalog i przekierowuję na niego domenę. W ten katalog wrzucam pliki joomla. Uruchamiam instalację. Jeśli przy sprawdzaniu systemu przez instalator Joomla! pojawiają mi się błędy to tworzę plik php.ini i w nim umieszczam odpowiednie wartości, np. przy ostatniej instalacji wyświetliło mi na czerwono Wyświetlanie błędów. W pliku php.ini umieściłem display_errors=0 i problem zniknął. Po zakończeniu instacji tzn. usunięciu katalogu z plikami instalacyjnymi sprawdzam atrybutu folderu /tmp - powinny być ustawione na 777.
I działa.
Kiedyś pod Joomla 1.0.x nie mogłem się dostać do panelu administaryjnego - złe atrybuty folderu /tmp i teraz zawsze sprawdzam.
Pozdrawiam.

steelfox
17-06-2008, 12:36
99%, jeśli lokalnie sprawdziłeś i było OK, a u providera był problem tzn, że przyczyną jest jeden z 2 problemów

1. ścieżka - bezwzględna ścieżka u providera różni się od domeny ;)
2. katalogi na których operujesz mają atrybuty, które nie pozwalają na czytanie lub zapis

home.pl domyślnie proponuje FTP Commander, ale skorzystaj z innego, w którym możesz swobodnie operować na katalogach, np Absolute FTP.

Mówię oczywiście o wersjach darmowych :D, bo w wersji pełnej większość klientów ma wszystkie funkcje.

Niezależnie od tego zajrzyj do pliku, właśnie do tego wiersza i sprawdź do czego się odwołuje i sprawdź czy to masz ;), (np. ścieżkę)

mariusx
18-06-2008, 02:08
To nie jest problem z home.pl - u mnie też działa joomla 1.5.3 - bez problemu.

arm
19-06-2008, 12:14
W moim przypadku było tak:
zainstalowałem bez problemu (tylko pakiet instalacyjny),
mogłem się zalogować od "frontu",
nie mogłem do panelu od tyłu (backend),
tyle że u mnie nie było wyświetlanych komunikatów, jedynie czysta biała strona.Po jakimś czasie zorientowałem się, że robiąc backup wersji 1.0.x przed wgraniem 1.5.x usunąłem wszystkie katalogi z serwera (nawet domyślnie zainstalowane "_vti_pvt", "_vti_txt", "private", "pub", "tmp".

Kiedyś można było przywrócić te katalogi w dziale (w panelu admina home.pl) rozszerzenia frontpage. Od lipca 2007 takiem możliwości już nie ma.
Ale ja poprostu utworzyłem takie katalogi.

Mimo braku rozwiązania, może to w jakiś sposób pomoże w szukaniu i analizach.

Sotar
20-06-2008, 18:46
Dzięki za wskazówki.
Poczytawszy trochę udało mi się ominąć jeden problem (jakieś zonki z includami plików, prawdopodobnie sprawa się rozbijała o file permissions).
Wrzuciłem do odpowiedniego katalogu archiwum .zip.bz2 i napisałem skrypcik .php, który po odpaleniu z przeglądarki mi to rozpakował. Wszystko śmigało do momentu kiedy chciałem napisać pierwszy artykuł:

Nie działa TinyMce. Mimo że jest wszędzie jako domyślny i ustawiony jako edytor usera, jego plugin jest aktywny, itd. - nie pokazują się w formularzu jego menusy.
Firebug nie zwraca żadnych błędów JS... ogólnie sprawa jest podejrzana. Ponownie - po wykonaniu instalacji u mnie lokalnie, w tej samej przeglądarce na tym samym systemie wszystko działa OK.
Powalczę jeszcze ze ścieżkami w configuration.php, bo czytałem że może to mieć wpływ...

Ciekaw jestem czy ktoś miał podobne trudności i jak z nich wybrnął.

EDIT: Rozwiązane. Prawdopodobnie pomogło "chmod 777 tmp/" wykonane w lftp - dzięki Vikingtech.

EDIT 2: A jednak nie rozwiązane. Tiny odpala się poprawnie w opcji 'Nowy artykuł' ale nie działa w edycji.

tomtolo
24-11-2009, 20:21
...mi w tej sytuacji pomogło ponowne wgranie wszystkich plików do administratora