PDA

Zobacz pełną wersję : Hurtowy upload przez ftp?



pwz
03-06-2008, 19:51
Witam!

Mam ok. 200 zdjęć do dodania do PonyGallery (2.5.0). Trudno byłoby je uploadować pojedynczo, "na piechotę". Jak zrobić to najszybciej? Czy istnieje możliwość, aby uploadować je do konkretnego folderu przez ftp, a potem jakoś 'dodać' hurtem do galerii? W jaki sposób to uczynić?

pwz

crazyluki
03-06-2008, 20:04
jak to mawiał mój polonista " Boże - widzisz i nie grzmisz!"

Widziałeś w PonyGallery opcję "batch upload" (nie wiem jak to jest po polsku - jest to pod zwykłym wgrywaniem obrazków):>
możesz wtedy wgrać jakwielkie chcesz archwium zip ( byleby nie zawierało folderów)

pwz
03-06-2008, 20:08
jak to mawiał mój polonista " Boże - widzisz i nie grzmisz!"

Widziałeś w PonyGallery opcję "batch upload" (nie wiem jak to jest po polsku - jest to pod zwykłym wgrywaniem obrazków):>
możesz wtedy wgrać jakwielkie chcesz archwium zip ( byleby nie zawierało folderów)

Masz na myśli "Wczytaj z pliku .zip". Też tego próbowałem. W tym właśnie sęk, że nie jestem w stanie uploadować plików .zip... Robię paczkę (bez folderów), wskazuję, że chcę ją uploadować, przez sekundę-dwie wygląda na to, że paczka jest wysyłana, po czym... nic sięnie dzieje, wracam do panelu administracyjnego Joomli, plików/zdjęć nigdzie nie ma...
pwz

crazyluki
03-06-2008, 20:19
zaktualizuj ponygallery do wersji 2.5.1 - poszukaj na joomla.pl jest polska wersja.

tak, mam dokładnie to samo na myśli

pwz
03-06-2008, 20:45
OK, jest PG 2.5.1. I jest jeszce gorzej. Nie tylko nie uploaduje .zip, to jeszcze mam krzaki zamiast polskich znaków diakrytycznych. :mad:
pwz

pwz
03-06-2008, 20:47
OK, jest PG 2.5.1. I jest jeszce gorzej. Nie tylko nie uploaduje .zip, to jeszcze mam krzaki zamiast polskich znaków diakrytycznych. :mad:
pwz

OK, podmieniłem folder 'language' i mam już plliterki. Ale .zip nadal nie działa.
pwz

pwz
03-06-2008, 20:51
Chyba jestem na dobrym tropie. Całą paczka ma prawie 10MB, więc robię kilka mniejszych. Wydaje się, że te mniejsze się uploadują. Tyle tylko, że... nigdzie ich nie widać... Co dalej?
pwz

pwz
03-06-2008, 21:07
Chyba jestem na dobrym tropie. Całą paczka ma prawie 10MB, więc robię kilka mniejszych. Wydaje się, że te mniejsze się uploadują. Tyle tylko, że... nigdzie ich nie widać... Co dalej?
pwz

Heh... Niby wszystkie paczki .zip poszły na serwer, były komunikaty na ten temat. W tym sęk, że ani z panelu administracyjnego ani z klienta ftp nie widzę nigdzie ani tych paczek, a ni samych obrazków... :mad:
pwz

crazyluki
03-06-2008, 21:22
A wszystko dobrze ustawiasz podczas uploadowania paczki zip ?

pwz
03-06-2008, 21:34
A wszystko dobrze ustawiasz podczas uploadowania paczki zip ?

Wydaje mi się, że tak. I wygląda na to, że problem tkwi w wielkości paczki. Na próbę uploadowałem .zip z jednym obrazkiem i ładnie zadziałało. Tyle tylko, że teraz - dla odmioany - nie mogę skasować/usunąć tego obrazka (komunikat na białej stronie: "Nie można usunąć pliku z obrazkiem") :-\ Heh...
pwz

pwz
03-06-2008, 21:53
Dziwna sprawa. Jeżeli robię mniejszą paczkę (tak do 2MB), to choćby było w niej i 10 zdjęć, rozpakowuje siętylko 6... Dziwne... Pogrzebię w ustawieniach...
pwz

pwz
03-06-2008, 22:01
Dziwna sprawa. Jeżeli robię mniejszą paczkę (tak do 2MB), to choćby było w niej i 10 zdjęć, rozpakowuje siętylko 6... Dziwne... Pogrzebię w ustawieniach...
pwz

Ustawienia nic nie dają. W ogóle da się jednocześnie (nawet ręcznie) uploadować max. 6 obrazków. A potem następne 6 i następne... Dlaczego akurat tyle? No idea... Przejrzałem wszystkie ustawienia w cpanelu...
pwz

crazyluki
03-06-2008, 22:07
a jak zrobisz np mniejsze obrazki to czy to coś zmienia ?
np że w sumie dodaje 1500KB obrazków lub coś w tym stylu.

Jaki masz serwer ?
pewnie masz ograniczenia co do ilości wgrywanych plików.

dodaj do pliku htaccess ( .htaccess) następujące linie - to na darmowych hostingach moze nie dzialac.


php_value upload_max_filesize 720M
php_value post_max_size 720M
php_value max_input_time 60000
php_value max_execution_time 60000

pwz
03-06-2008, 22:17
Sprawdzę. A serwer - nie jest darmowy, ale uniwersytecki. Więc tym większy problem, że administratorzy nie pracują 24h/dobę ;-) No i nie wszystkie ustawienia daje się u nich wyżebrać...
pwz

crazyluki
03-06-2008, 22:31
spróbuj dopisać te dane które Ci podałem do pliku htaccess - powinny znacząco znieść ograniczenia:)

pwz
03-06-2008, 22:36
spróbuj dopisać te dane które Ci podałem do pliku htaccess - powinny znacząco znieść ograniczenia:)

OK, dzięki, tylko chyba nie mam dostępu do tego pliku. W każym bądź razie nie widzę go w folderach, do których mam dostęp. Jestem tylko "podwykonawcą" i 'główny' administrator nie daje zbyt dużego pola manewru na serwerze...
pwz

crazyluki
03-06-2008, 22:39
stwórz plik w głównym folderze joomla o nazwie ".htaccess" i dodaj do niego te cztery linie.

pwz
03-06-2008, 22:53
Niestety, nie rozwiązało to mojego problemu. Nadal jest kiepsko i muszę obrazki uploadować "na piechotę" - po 5-6 za jednym razem. Ale dzięki. Postaram się pogadać z moim administratorem, może się zlituje ;-)
pwz

pwz
03-06-2008, 22:54
Aha, no i w dalszym ciągu mam problem z _usunięciem_ jednego pliku. Za cholerę nie mogę go ruszyć. Cóż z tego, że mogę wyrwać go przez ftp, jeżeli widać jego nazwę i ramkę. Mogę go nie publikować, ale sam fakt, że jest, chociaż go nie chcę, doprowadza mnie do białej gorączki.