PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder - problem z logowaniem



flamaster
03-06-2008, 21:41
Witam,
Otóż problem wyglada tak: zainstalowalem sobie kilka dni temu Joomle ( Joomla! + Admin Language 1.0.15), zarejestrowalem kilku userow, sprawdzilem czy loguje, wszystko bylo ok.
Wczoraj zainstalowalem CB, poustawialem wszystko zgodnie z instrukcjami w Readme i wszystko jest w porzadku oprócz jednego - na stronie glownej nie mozna zalogowac sie na żadne konto (nawet admina). Rejestracja uzytkownikow o dziwo dziala (dodaje odpowiednie dane do bazy). Ale jesli chodzi o logowanie, to nie wyswietla komunikatu ze sa bledne dane czy cos podobnego, tylko poprostu sie nie loguje...

Macie moze jakies pomysly gdzie moze blad i jak to naprawic? Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam :)

crazyluki
03-06-2008, 21:43
tak. użyj wyszukiwarki na forum.
CB 1.1 nie działa z J! 1.0.15. działa z 1.0.14.

Jest już wersja 1.2 RC ale tylko dla niektórych ... :)

Dancer
14-06-2008, 23:00
Miałem dokładnie ten sam problem z 1.2RC po aktualizacji z 1.0.13 UTF na 1.0.15 UTF. Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że podczas wgrywania łatki wystarczyło pominąć...

jeden jedyny plik: \includes\version.php

Biorąc pod uwagę jego zawartość byłem w głębokim szoku...

Powodzenia!

alex51
15-06-2008, 07:36
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem sens ostatnich wypowiedzi?

Crazyluki uważa, że problem logowania w wersji joomla 1.0.15 pomoże rozwiązać zastosowanie CB 1.2.RC, ale komponent ten jest tylko "dla niektórych". Domyślam się że tych, których na to stać i dysponują technicznymi i faktycznymi możliwościami kupienia tego dodatku.

Dancer widać miał takie możliwości, ale sam napisał, że ten sam problem miał z zastosowaniem wspomnianego CB w wersji 1.2 RC. Z jego wyjaśnienia wynika, że w trakcie aktualizowania do wersji joomla 1.0.15 wystarczy pominąć plik: \includes\version.php aby rozwiązać problem logowania za pomocą Community Builder. Czyżby był to kolejny sprytny "kruczek" na problemy z joomla?

Czy ktoś chciałby wyjaśnić moje wątpliwości?

A przy okazji, Dancer, jak zdobyłeś to 1.2 RC? Czy byłbyś skłonny podzielić sie swoją wiedzą i ewentualnie samym CB 1.2 RC?
alex@gramsam.pl

Dancer
15-06-2008, 10:04
To nie tyle jest problem Joomla w oryginalnym wydaniu, co zmodyfikowanym plikiem version.php w Joomla International Edition. Wystarczy pominąć ten plik, a chyba jeszcze lepiej nadpisać go plikiem z oryginalnej edycji Joomla 1.0.15.

Co do wersji CB 1.2 RC, to jest ona dostępna dla, tych którzy opłacili dostęp do dokumentacji. Przyznam, że mnie nie tyle interesowała dokumentacja, co nowa wersja komponentu. 25 Euro to niewiele przy obecnym kursie, a niektóre możliwości naprawdę super.

Niestety nie mogę udsotępnić komponentu. Wolałbym być fair w stosunku do jego twórców.

sasiadstar
28-08-2008, 06:56
Kto szuka nie bladzi
CB 1.2 wyszukany na stronie (nie sprawdzany)
File: cb_1.2.zip
DownloadLink: http://rapidshare.com/files/140699268/cb_1.2.zip
File-Size: 7,04 MB

----------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdro

P.S Dziala

alex51
09-09-2008, 18:45
Czy ktoś już zaktualizował CB z wersji 1.1 do wersji 1.2? Jest to w moim przypadku jedyny (jak na razie, tak myślę) problem utrudniający przejście z joomla 1.013 na 1.0.15, ponieważ wcześniej mnie uświadomiono, że w joomla 1.0.15 powinienem użyć CB 1.2. Pytanie moje dotyczy kolejności aktualizowania:

1. Czy najpierw zaktualizować CB 1.1. na CB 1.2 na dotychczasowej wersji joomla 1.0.13, aby następnie zaktualizować joomla do wersji joomla 1.0.15?

2. A może w odwrotnej kolejności, najpierw zaktualizować joomla z 1.0.13 do 1.0.15, by potem podwyższyć wersje CB z 1.1 do 1.2?

3. Pozostaje też sprawa samej aktualizacji CB, czy ma ona być zrobiona poprzez "tradycyjne" nadpisanie plików, czy też inaczej?

sasiadstar
10-09-2008, 21:44
A tu to ja ci nie pomoge,uzywam(uzywalem) joomla 1.5x ale te wszystkie dodatki zaczely mi dzialac na uzebienie
Sprawa moze nie dotyczy ciebie ale dla potomnych cb1.2 nie za bardzo wspolpracuje z ta wersja to raz a dwa ma pare powaznych bledow zwiazanych z logowaniem i prawdopodobnie bedzie to samo w wersji 1.0.x

jaks
10-09-2008, 22:02
Ja też miałem ten problem że po aktualizacji z Joomli 1.0.13 na 1.0.15 nie działało mi logowanie na stronie frontowej, ale wgrałem stary plik \includes\version.php i teraz działa.

alex51
13-09-2008, 10:04
Czy ktoś już zaktualizował CB z wersji 1.1 do wersji 1.2? Jest to w moim przypadku jedyny (jak na razie, tak myślę) problem utrudniający przejście z joomla 1.013 na 1.0.15, ponieważ wcześniej mnie uświadomiono, że w joomla 1.0.15 powinienem użyć CB 1.2. Pytanie moje dotyczy kolejności aktualizowania:

1. Czy najpierw zaktualizować CB 1.1. na CB 1.2 na dotychczasowej wersji joomla 1.0.13, aby następnie zaktualizować joomla do wersji joomla 1.0.15?

2. A może w odwrotnej kolejności, najpierw zaktualizować joomla z 1.0.13 do 1.0.15, by potem podwyższyć wersje CB z 1.1 do 1.2?

3. Pozostaje też sprawa samej aktualizacji CB, czy ma ona być zrobiona poprzez "tradycyjne" nadpisanie plików, czy też inaczej?

Zaktualizowałem Joomla do 1.0.15, CB do 1.2, ale rejestracja nie działa, nie wysyłany jest @ z linkiem aktywacyjnym, mimo poprawnego ustawienia w konfiguracji CB 1.2. Wcześniej zastosowałem poradę i wgrałem stary plik \includes\version.php, jednak nie pomogło.
Zacytowałem wyżej swoją wcześniejszą prośbę, bo nie dostałem na nią odpowiedzi.

y-greg
14-09-2008, 23:27
Ogolnie przy migracji, czy czystej instalacji Joomla 1.0.15 JIE (pobranej z joomla.pl) nalezy sie zaopatrzec w oryginalna instalacje Joomla 1.0.15-Stable-Full-Package. Instalujemy (badz update`ujemy) 1.0.15 JIE, nastepnie z paczki 1.0.15-Stable-Full-Package kopiujemy i podmieniamy plik:
/includes/version.php - logowanie na stronie frontowej przy uzyciu CB 1.1 zaczyna ladnie smigac, takze mit ze CB 1.1 nie dziala z joomla 1.0.15 jest obalony :)
Proponuje autorom paczki Joomla 1.0.15 JIE przyjrzec sie plikowi version.php. Pozdrawiam

alex51
15-09-2008, 12:58
Możliwe, że u mnie nie chce zadziałać podany sposób zarówno z nową wersja CB 1.2 jak i poprzednia CB 1.1, ponieważ zainstalowałem Joomla 1.0.15 JAL a nie 1.0.15 JIE. Po zmianie wspomnianego pliku /includes/version.php rejestracja ogranicza się do zapisania nowego użytkownika, lecz nadal nie są wysyłane @ z linkiem aktyacyjnym.

y-greg
15-09-2008, 19:28
Możliwe, że u mnie nie chce zadziałać podany sposób zarówno z nową wersja CB 1.2 jak i poprzednia CB 1.1, ponieważ zainstalowałem Joomla 1.0.15 JAL a nie 1.0.15 JIE. Po zmianie wspomnianego pliku /includes/version.php rejestracja ogranicza się do zapisania nowego użytkownika, lecz nadal nie są wysyłane @ z linkiem aktyacyjnym.

a czy joomle masz zainstalowaną lokalnie na dysku czy może na jakimś serwerze ?? lokalnie nie będą wysyłane maile aktywacyjne

alex51
16-09-2008, 06:46
Joomla jest na serwerze, na ovh.pl. Dokładnie to są 2 serwery i 2 domeny, bliźniacze, dla celów zapewnienia bezpiecznej i ciągłej działalności prowadzonego przeze mnie serwisu muzycznego. Serwer główny pracuje na Joomla 1.0.13, serwer rezerwowy tak samo, lecz na nim miałem zamiar przetestować zalecaną mi wcześniej aktualizację do Joomla 1.0.15. Ze względu na sytem kodowania mogę wyłącznie skorzystać z Joomla 1.0.15 JAL, próbowałem użyć Joomla 1.0.15 JIE, ale niestety, nie potrafiłem pozbyć się problemów ze złą interpretacją polskich znaków.
W wersji Joomla 1.0.13. z CB 1.1 serwisy na obu serwerach pracują prawidłowo włącznie z poprawnym rejestrowaniem nowych użytkowników. Po zaktualizowaniu do Joomla 1.0.15 z CB 1.1 rejestracja przestała działać. Po odinstalowaniu CB 1.1 i przywróceniu rejestracji za pomocą modułu mod_login również nie wysyłała @ aktywacyjnego. CB 1.2 stwarza jeszcze wiecej problemów, m.in. z listą uzytkowników, w której nie pokazuje pola wyszukiwania, które znakomicie funkcjonuje w wersji CB 1.1.

Na razie przywróciłem wersję Joomla 1.0.13 na obu serwerach w oczekiwaniu na dalsze Państwa podpowiedzi.

sasiadstar
16-09-2008, 12:36
Doszedlem do wniosku ze testowanie komponentow na serwerach zewnetrznych stwarza pewien problem mianowicie nie wiadowmo czy to wina serwera czy moze jomli i dodatkow.
Po wielu probach na cba.pl postanowilem umiescic wszystko od poczatku na lokalhost i zobaczyc jakie beda tego skutki podsumowujac
1Mialem problem z logowaniem nowych uzytkownikow jezeli ktos przez przypadek zarejestrowal sie jeszcze raz (nie mozna bylo sie zalogowac i rejestrowac) po zschynronizowaniu bazy danych problem zniknal
Na lokal choscie niema takiego problemu (nie wliczajac wysylania maili rejestracyjnych ale to mozna obejsc zatwierdzajac rejestracje z panelu admina)
2Totalnie nie dzialal mi dodatek forum fireboard a dokladniej brak wyswietlania obrazkow i problem z synchronizajca z cb1.2
Na lokalu niema problemu
Co do spolszczen tych komponentow testowalem rozne pliki jezykowe jedne nie dzialaja wcale jedne czesciowo spolszczaja a inne z kolei zawieszaja caly system
(metoda prob i bledow)
Po paru dniach doszedlem do ktore spolszczenia pasuja do mojego lokalhosta wiec ogolnie system jak narazie dziala bez problemowo.
Problem zaczyna sie jak to wrzuce na serwer (testowany cba.pl)
Niestety ten serwer ma duzo ograniczen php, mozna sie o tym przekonac wlaczajac rejestrowanie obslugi bledow w joomla w zakladce bodajrze konfiguracja sytem czy gdzies tam.
Podsumowujac najlepiej sprawdzac czy wszystko dziala na lokalu a potem dochodzic czemu nie na serwerze
Pozdrawiam

crazyluki
16-09-2008, 12:41
eee źle, bardzo źle.

często jest tak że gówniany hosting wywołuje mnóstwo problemów ( przez restrykcje i tak dalej
często jest tak że nieprofesjonalnie postawiony localhost nijak ma się do rzeczywistości przez co na localhoscie mogą nam nie wyskakiwać niektóre błędy ( np przez wyłączenie raportowania błędów), jak też mogą nam pojawiać się nowe, całkiem nienormalne wynikające z braku umiejętności w zarządzaniu serwerem.


podsumowując ; do testów i nauki polecam wykupić jakiś tani hosting, który ma parametry podobne do serwerów darmowych, lecz posiada w pełni sprawne środowisko w którym można ze spokojem używać CMS Joomla!

sasiadstar
16-09-2008, 13:04
przedstawilem konkretna sytuacje do konkretnego serwera skoro joomla dziala mi na blaszaku to taki serwer uwazam za najlepszy wiem ze ograniczenia wynikaja z bezpieczenstwa wiec wypadaloby szukac takiego ktory najlepiej wspolpracuje z danym cms
A propo testowalem tez e107 i wiekszosc dodatkow nie wspolpracuje z cba.pl
co potwierdzaja deweloperzy e107

alex51
21-09-2008, 09:25
Okazało się, że problem dotyczący niewysyłania @ był spowodowany zablokowaniem funkcji mailing po stronie dostawcy hostingu. Po jej odblokowaniu i przetestowaniu przez dział techniczny ovh.pl wszystko działa jak należy. Potwierdzam poprawne funkcjonowanie komponentu Community Builder w wersji 1.1 na Joomla 1.0.15. Wystarczyło nadpisać wspomniany plik version.php z include.

axi
21-09-2008, 21:38
Też dziś trafiłem na problem z logowaniem do CB, ale nim wszedłem na forum znalazłem winowajcę. Z ciekawości postanowiłem jednak sprawdzić, czy ktoś miał podobny problem :D. Tak jak pisali poprzednicy można wziąć plik z oficjalnego nie zmienianego wydania Joomli. Można ze starej wersji, ale wtedy będziemy mieli błędne informację o systemie ;).

Problemem jest tylko jedna linijka w pliku version.php.
Chodzi o:

define('_VER_PRODUCT', 'Joomla! International Edition');wystarczy zmienić na domyślne

define('_VER_PRODUCT', 'Joomla!');które to właśnie jest sprawdzane, czy ma taką wartość i można mieć pozostałe zmienne poprawne dla Joomla 1.0.15.