PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent events



appaloosa
24-04-2006, 08:26
Zainstalowałem komponent events ze strony joomlademo i mam problem:
Po dodaniu wydarzenia ze strony głównej nie ma niektórych polskich znaków. Problem nie występuje przy dodawaniu wydarzeń z backendu.

Jest to dla mnie problem, ponieważ wydarzenia mają dodawać osoby z uprawnieniem autor - a nie mają oni oczywiście dostępu do panelu administracyjnego.

Joomla 1.03 events 1.2 PL

Macie to samo czy tylko ja mam taki błąd ?

Pozdrawiam

zwiastun
24-04-2006, 10:11
Brzydko odpowiadając - i bez obrazy: powiedz co nas to obchodzi. Od wydania Joomli 1.03 minęło j uż miesięcy kilka. Aktualnie wydana to Joomla 1.08. Usunięto w niej wiele usterek i błędów, które były we wcześniejszych wersjach. Dziennik zmian możesz pocztać na www.joomla.org (http://www.joomla.org). W polskim wydaniu poprawiłem również kod odpowiedzialny za kodowanie.
Operacja aktualizacji to nadpisanie plików. Takie trudne?
Na pewno łatwiejsze, niż instalowanie przeze mnie czy kogokolwiek wersji 1.03, instalowanie komponentu i szukanie igły w stogu siana, bo Twoja konfiguracja nie musi być taka sama, jak moja.

appaloosa
24-04-2006, 10:39
Spokojnie spokojnie - testowałem events też pod joomla 1.08 i jest to samo - dlatego pytam.
Można sprawdzić tutaj (http://www.e-bogatynia.pl/strony/przejscie/index.php?option=com_events) login: test hasło: test


Właśnie nadpisuję wersję najnowszą z 14.04.2006 i dam znać czy błąd nadal występuje.

Po wgraniu wersji 1.08PL z 14 kwietnia dzieje sie dokładnie tak samo

Po wgraniu ostatnich łatek nadal to samo - czy macie też ten błąd czy tylko u mnie on występuje ? (http://www.e-bogatynia.pl/strony/przejscie/index.php?option=com_events&task=view_cat&catid=17&year=2006&month=05&day=02&Itemid=0)

stone
02-05-2006, 21:32
Faktycznie nie ładnie wygląda, jakbym miał strzelać to wydaję mi się że winę może ponośić utf, podczas gdy on dodaje jako iso, moze przegladnij kod pod tym kontem, ewentualnie gdzie na forum (lub na joomla.pl już nie pamiętam) były zapisy jak zmienic zapis do bazy danych na utf

novaczek
16-05-2006, 09:59
...a ja mam takie dziwne pytanie...
zainstalowalem events, ładnie sie konfiguruje itd ...ale jak zrobić żeby był widoczny na stronie startowej... aż wstydzę sie zadać to pytanie :)

Rybik
16-05-2006, 14:48
a wstydz ...
jak ma moduly to opublikuj moduly, jak nie to ustaw linka do komponentu w mainmenu na 1 (w kolejnosci) pozycji

novaczek
16-05-2006, 15:08
Dzieki... ma moduły tylko trzeba oddzielnie sciagnac i zainstalowac...troche dziwnie IMHO

Rybik
16-05-2006, 15:31
a coz dziwnego w tym ze jak kupisz 2,5 litrowa cole to nie zawsze chcesz pic z butelki ? Moduly maja rozne funkcje wyswietlania, mozna je dowolnie ustawiac na stronie i przelaczac - o wiele latwiej sie takimi operuje, przerabia je i wzoruje na nich wlasne - to jak zdrowy organizm :)

novaczek
16-05-2006, 15:34
Wiesz, poznaje Joomle dopiero kilka dni i jeszcze nie znam zasad tworzenia dodatków... ale masz racje... to jest dobry przykład tylko powinny byc gdzies informacje o dostepnych modulach a tak to sie naszukalem i nakombinowalem... Ale nauka nie idzie w las tylko w nas :-)