PDA

Zobacz pełną wersję : mod Zmień Wygląd



p_korcz
05-06-2008, 15:14
Pytanie. Jak zrobić aby menu "Zmień Wygląd" po kliknięciu w miniaturę grafiki ,mieć podgląd pełnego wymiaru w oknie lithbox.

crazyluki
05-06-2008, 15:17
w prosty sposób nie da się tego zrobić. po pierwsze - musialbyś mieć także grafiki w większym rozmiarze niż ten dołączony do templatki. hmm potem można by w css`ie dorobić efekt by po najechaniu pokazywał się większy obrazek. szczegółów Ci nie podam.

Podejrzewam że chałupniczo bez specjalnej znajomości jesteś w stanie to zrobić. :)


http://adas.jogger.pl/2006/01/14/lightbox-wygodniejsze-wyswietlanie-zdjec-na-stronach-www/

zobacz, tutaj jest ładny tutorial jak lightboxa na swojej stronie umieścić - postaraj się i dodaj to do modułu i będzie grać:)

p_korcz
05-06-2008, 15:54
To może jakiś mod ...

crazyluki
05-06-2008, 15:54
innego nie ma :)
poczekaj, moze uda mi sie coś zrobić:)

crazyluki
05-06-2008, 16:15
tak na szybko zrobiłem
w pliku index.php każdego szablonu dodajesz ( mniej więcej po podłaczeniu cssów)


<link rel="stylesheet" href="<?php echo $mosConfig_live_site .'/lb/css/lightbox.css';?>" type="text/css" media="screen" />
<script type="text/javascript" src="<?php echo $mosConfig_live_site .'/lb/js/prototype.js';?>"></script>
<script type="text/javascript" src="<?php echo $mosConfig_live_site .'/lb/js/scriptaculous.js?load=effects,builder"';?>></script>
<script type="text/javascript" src="<?php echo $mosConfig_live_site .'/lb/js/lightbox.js"';?>></script>
Wypakowujesz paczkę aloha tak by
katalog lb był w głównym katalogu joomla a plik mod_templatechooser by był nadpisany przez istniejącą wersję ( w katalogu modules)

voila!
u mnie działa;)


aha - w każdej templatce musi być zrobiony duży obrazek - ja go nazwałem xx.jpg - do wszystkich templatek musi być ta sama nazwa.


jak ktoś chce może sobie skrypt bardziej rozbudować - jak dla mnie na teraz jest ok. polecam rozmiar do 800x600 pliku xx.jpg.

dodatkowo jeśli w nazwie templatki występują jakieś krzaczki to można zmienić kodowanie w pliku lb/js/prototype.js w lini 4221

qwerty30
17-07-2008, 13:12
YOOeffects napewno ci pomoże. :)
Pozdrawiam

crazyluki
17-07-2008, 13:17
Prudnik to gdzieś na śląsku ? Normalnie górnik z Ciebie:P


Sam autor tematu nawet nie był zainteresowany moim rozwiązaniem, nie wierzę by przeczytał Twój post:)

1 pobranie ja nabiłem żeby sprawdzić czy pliki działają:)

qwerty30
17-07-2008, 13:58
na opolszczyźnie, jako górnik by było kiepsko za wysoki jestem :D

zwiastun
17-07-2008, 17:57
Ślązak, siedź cicho :) Co to nie wiesz, że gorolom (Crazyluki się nie obraź!) Śląsk się tylko z wąglem kojarzy.
Zagadka 1: w którym regionie geograficznym - na Mazurach czy na Śląsku powierzchnia wód jest większa?
Zagadka 2. Czy na Śląsku można spotkać żubra (mowa o tym wielkim i nie w ZOO)
Zagadka 3: Czy język śląski to język polski czy język obcy?
Zagadka 4 (specjalnie dla Crazyluki-ego): jak przebiegają granice Śląska i co to jest przesieka?