PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja Joomla - brak strony instalacyjnej



microba
06-06-2008, 15:25
Witam! Jestem użytkownikiem Joomla od dłuższego już czasu jednak to co ostatnio zobaczyłem wprawiło mnie w zdumienie! Po prawidłowym przegraniu plików instalacyjnych systemu i wpisaniu poprawnego adresu moja przeglądarka Firefox wyświetliła mi pustą stronę (dosłownie pustą) a IE zgłosił błąd 500 - wewnętrzny błąd serwera. Uruchomiłem co prawda proces instalacyjny wpisując (na sztywno ścieżkę do pliku install.php) ale nie mam możliwości wykonania testu przedinstalacyjnego (krok1). Zacząłem więc instalację od 2 kroku. Po wpisaniu odpowiednich danych (licencja, konfiguracja bazy itp) system teoretycznie powinien działać (baza została założona, pliki konfiguracyjne wypełnione). Niestety po wpisaniu adresu strony...znowu pusta strona! Zgupiałem! Jakieś propozycje :-)? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Dziękuję

inkos
06-06-2008, 15:28
Co jest powodem iż musisz opuścić krok pierwszy? Co to za hosting? Konfiguracja?

-------- Edit - -------------

Po odpowiedzi w poniższym poście ponawiam pytanie co to za serwer i konfiguracja?

microba
06-06-2008, 15:36
Po wpisaniu adresu pod którym miałaby być strona instalacyjna wyświetla mi się właśnie pusta strona...

kurtz
06-06-2008, 20:25
człowieku, czy ty rozumiesz o co Ciebie pytają ? pytają o hosting i parametry badziewia jakim dysponujesz. błąd 500 to błąd wewnętrzny serwera nie Joomla! gibaj z pytaniami do swojego hostingodawcy amatora.

microba
07-06-2008, 08:31
Doskonale rozumiem pytanie "Człowieku"! Na Twoim miejscu powstrzymałbym się jednak z opinią o "badziewiu" zwłaszcza że nie miałeś żadnych informacji aby wyciągać takie wnioski. A błąd 500 to faktycznie błąd wewnętrzny serwera o którym pisałem już wyżej więc niczym się nie popisałeś pisząc tą uwagę. Poza tym jeżeli chodzi o hostingodawcę to są to serwery Politechniki Poznańskiej i nie sądzę aby mieli coś z amatorów. Ale ty zapewnie wiesz to lepiej. Jeżeli masz zamiar dalej odpowiadać na pytania w takim tonie to prosiłbym abyś darował sobie te "profesjonalne" uwagi i sugestie.

Inkos w załączeniu informacje o które prosiłeś, nie mogłem od razu przesłać tych danych bo musiałem najzwyczajniej w świecie je wyciągnąć z systemu.

kurtz
07-06-2008, 09:00
odbijając piłeczkę "człowieku" zamiast pisać prelekcję o tym, że masz błąd 500 którego znaczenie znasz - trzeba było od razu gibać się do informatyków z Politechniki Poznańskiej.

widać amatorka na całego skoro nadal masz białą stronę ... ale to oceń sam.

na Twoim "człowieku" miejscu zatem, zastanowiłbym się czy, jak i czy w ogóle stawiać pytania na forum i je śmiecić. bo akurat Twój "człowieku" problem wychodzi poza jego kompetencje. natomiast wchodzi w kompetencje super serwerów Politechniki Poznańskiej no i super informatyków, których śmialem obrazić włacznie z samym superadministratorem.

my tu nie mamy władzy nad serwerami użytkowników ani praw do ich konfiguarcji.

wymagania joomla! co do serwera podane są w podrecznikach pomocy, należy sobie porównać - zanim się o cokolwiek zapyta.

microba
07-06-2008, 09:29
Po pierwsze to ty zacząłeś mało elegancki ton tej rozmowy więc nie miej do mnie pretensji że musiałem jakoś zareagować. Zupełnie nie bawią mnie utarczki słowne na forum, napisałem posta bo oczekiwałem że otrzymam jakąś wskazówkę podpowiedź nie koniecznie gotowe rozwiązanie na mój problem. Nie jestem również żadnym informatykiem tym bardziej z PP, (raczej zwykłym szarym człowiekiem) bo gdybym nim był to jaki sens byłoby pisanie powyższych wypocin na tym forum. Nie mam nawet aspiracji zostać informatykiem :-)

I nie odbijajmy już tej piłeczki :-). Dziękuję Ci za wskazówki.

kurtz
07-06-2008, 09:31
może faktycznie faux pas ... ale czasem pytania dobijają ... sorry

microba
07-06-2008, 10:58
luzik...rozumiem.