PDA

Zobacz pełną wersję : www wielojęzyczne pliki startowe.



ryszard555
24-04-2006, 12:34
Mam takie pytanie jeżeli pozwolicie...?
Jest instalacja joomli 1.0.0.8 z joom!fishem czyli w tym przypadku witryna jest wielojęzykowa.
Mam prawa własności do domen:
pierwsza to mojadomena.pl
druga to mojadomena eu
"Plik startowy" to oczywiście index.php

Czy można uzyskać efekt aby wywołanie z domeny mojadomena.pl ustawiało lang na pl a wywołanie z domeny mojadomena.eu np. lang na en (angielski)

Czy można skorzystać z jakiejś instrukcji warunkowej w php (index.php) aby lang zmieniał się w zależności od tego jak była "wołana" strona czyli
www.mojastrona.pl (http://www.mojastrona.pl) język polski
www.mojastrona.eu (http://www.mojastrona.eu) język niemiecki

Hm... php nie jest ,moją najmocniejszą stroną... na razie...
Może jakaś podpowiedź i od razu uprzedzam że szukam wędki a nie kosza ryb:D
Ryszard

stone
24-04-2006, 12:44
Powinno wystarczyć ustawienie warunkowe iso w zależnosci od domeny, ewentualnie przekierowanie na stracie na adres z odpowiednim &lang w linku

Rybik
24-04-2006, 13:21
koncowka urla to najprostsze wyjscie, tylko trzeba pamietac ze koncowka urla wyglada roznie przy SEF on/off

ryszard555
24-04-2006, 20:04
RYbik, Stone dzięki za zainteresowanie na razie tego nie sprawdzę bo to local.
Ale przyjmuję że jest to możliwe. OK
Ryszard

stone
24-04-2006, 20:15
W php wszystko jest możliwe, to tylko kwestia wiedzy, czasu i zaangażowania:)

Rybik
24-04-2006, 20:22
Na localu sprawdzisz tak samo, zrob pliki indexen.htm i indexpl.htm przekierowujace na plik index.php w katalogu joomla, dopisujac na koncu taką końcówkę językową urla jaki ma być, np: /index.php?lang=pl (chyba jest jednakowa dla SEF=on i off) ale to formalnosc bo to musi dzialac

ryszard555
24-04-2006, 20:36
Rybik masz rację. A nie powinno to być w jednym pliku htm?
Kolejność (zazwyczaj) jeżeli dobrze gdzieś wyczytałem na serwerach to index.htm, index.php etc. więc ten "rozpylacz językowy" powinien być w pliku index.htm.
wołający tak jak piszesz .../index.php?lang=pl ....lub /index.php?lang=en

Rybik
24-04-2006, 20:42
potrzebujesz przeciez 2 przekierowania, z tego co zrzumialem wynika ze potrzebujesz raczej nie jeden rozylacz a 2 spylacze :)

z domeny polskiej na domene docelowa z doklejka pl (przez url przekierowania albo plik index
z domeny eu na domene docelowa z doklejka de (jak wyzej)ale widze ze juz dyrdymalimy bez sensu bo to proste jak pobicie staruszki jest i widze ze wiesz o co chodzi tak ze chyba nie mam nic wiecej do dodania :)