PDA

Zobacz pełną wersję : Wyświetlanie artkułów



MlodyJopek
24-04-2006, 18:37
Ja chciałbym wiedziec gdzie możan przerobić wyświetlanie artykułow zeby osiagnac coś takiego mnijwiecej bo sam css do tego nie przejdzie raczej

[/URL][URL="http://img222.imageshack.us/my.php?image=bg5cv.gif"]http://img222.imageshack.us/img222/1155/bg5cv.th.gif (http://img222.imageshack.us/my.php?image=bg5cv.gif)

Rybik
24-04-2006, 20:14
Może ktos z userów pomoże Ci w nauce, ja powiem tylko - z pewnością 90%, że wystarczy sam css, jednak nie jesteśmy tutaj w stanie prowadzić równolegle nauczaniao arkuszach stylów.

Żeby jednak ten post coś wniósł do Twoich poszukiwań to polecam taki tryb pracy przy przeróbkach:

obejrzeć żródło strony
wyszperać jak jest formatowany element, który chcesz sformatować po swojemu (nazwy klas i styli)
rozbudowywać i przerabiać te klasy w pliku cssKażdy element, któremu Joomla przypisuje jakąś klasę da się zmienic w sposó o jakim niejednemu (w tym mi) sie nawet nie śni.

Do css'a jest naprawde ogrom pomocy i samouczków nie związanych z Joomla i rozwijających temat w stopniu wyczerpującym na potrzeby użytkowników, administratorów i developerów Joomla i w większości przypadków nawet przewyższającym nasze wymagania co daje wyjątkowo duże pole do poisu twórcom szat graficznych.

Temat uważam za zamknięty - nie blokuje, bo może jakiś życzliwy Guru ;) zechce podać Ci gotowca...

MlodyJopek
24-04-2006, 20:53
ale mi własnie o to chodzi który plik odpowiada za wyświetlanie artykułów ??Dalej sobie poradze. No bo w stylu tylko index jest który chyba za struktóre strony głownej odpowiada jak podejżewam a co z reszta?? Tylko tej jeden plik kótry za atykóły odpowiada mi podajcie plz. Bo jak daje podgląd źródła to nieiele mi to daje bo tam jakoś nie moge tego znaleźć;/

kmin
24-04-2006, 21:12
Tu można grzebnąć:
\components\com_content\content.html.php

Rybik
24-04-2006, 21:12
Jest plik com_content.php ktory odpowiada za sposob wyswietlania tresci w oknie glownym czyli formatuje artykuly, ale grzebanie w nim to armata na mrówki skoro chodzi tylko o sformatowanie wygladu juz istniejacych elementow.

Źródło strony


<td class="contentheading" width="100%">
Nowa wersja templatki w Technice EM </td>


Jak widać nagłówek artykułu jest w komorce tabeli formatowanej klasą contentheading, której ustawienia znajdziesz w pliku .css w podkatalogu /css wybranej templatki. W tej klasie ustaw ramke odstepy, marginesy background i po krzyku.

I tak samo z praktycznie kazdym elementem wygladu strony: do zrodla po nazwe klasy i do cssa wprowadzac zmiany. Wszystko to nalezy do podstaw pisania i modyfikowania szaty graficznej.

Zwiastun nasmarował ogrom pomocy na ten temat - poczytaj (http://www.pomoc.joomla.pl/pomoc/index.php/index.php/content/category/5/43/30/)

Rybik
24-04-2006, 21:18
Tu można grzebnąć:
\components\com_content\content.html.php
i wystarczy, że wyjdzie upgrade Joomla i cala robota w piach, ten plik wlasnie po to przypisuje elementom klasy zeby pozniej dostosowywac wyglad a nie kod.

W tym pliku mozesz zmienic kolejnosc i umiejscowienie daty, autora itp ale sformatowanie wygladu to rzecz jakby odgornie przez madrych ludzi zrzucona na arkusz stylow szablonu szaty graficznej w celu unikniecia komplikacji.

kmin
24-04-2006, 21:19
Popieram w 100%, grzebanie w tym co nietrzeba nawet skuteczne, przy aktualizacjach będzie robić mnóstwo problemów.

MlodyJopek
24-04-2006, 21:19
No niby tak ale ja potrzebuje jescze zaokraglone rogi cień i możliwość wydłuzania tabeli która zawiera w tle grafike czyli musia bym dodać 2 komówrki po bokach i było by chyba oka jak bym na sztywno określił ich rozmiary na serokośc :] jak sie uda to bediz efajnie a jak nie to bedzie pech zrobie sobie kopie pliku ;] Jak wyjdzie upgrade to zrobie jescze raz dodanie 2ch komórek nie powinno zbytnio mi zaszkodzić chyba zreszta zaraz sparwdze i napisze potem co i jak


Aha no i dzieki.

OK mieliście racje ;/ troche to duze jak na wstawienie 2 komórek ;/ a ma ktos jakis inny pomysł zeby te dane z góry oddzielić o jeden enter od treści ??już nawet nie chodzi o cała grafike bo najwyżej zrobie inną niewymagajaca dodawania komórek tylko jak te 2 czesci od siebie odzielić.
a i jezeli wolno zapytać troche poza tematem to czy joomla jest bardzo niekompatybilna z MySQL 5 ?? a jak tak czy ktoś wie co jest przyczyną albo co nalezy zmienić bo admin serwera zaprponował mi darmową przeróbke zeby wszytko dzaiłało jak trzeba tylko nie wiem co mu odpisać bo mi jecsez konta nieaktywowali wiec nie wiem jak bedzie dzaiłało.