PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje osoby potrafiacej programowac w Joomla 1.5



Ania S.
09-06-2008, 12:13
Mam problem ze strona klienta. Strona pokazuje poprawna zawartosc w Internet Explorer 7 i Firefox. Natomiast w IE 6 zawartosc strony jest przesunieta w dol. Tutaj mozna to sprawdzic.
http://d3069267.hosted295.deveniahosting.com/index.php?option=com_content&view=article&id=31:lopper&catid=7:skadedyrkontroll&Itemid=7

Prosze o kontakt osoby, ktore wiedza jak ten problem rozwiazac.

inkos
09-06-2008, 12:18
Popraw szerokość tych elementów które są w środku i w prawej kolumnie a z pewnoscia sobie poradzisz z tym problemem.

Ania S.
09-06-2008, 12:21
Prosze o pomoc, gdyz nie potrafie tego zrobic sama. Chce zlecic to specjaliscie, ktory moze mi to wykonac za oplata. Jestes zainteresowany?

inkos
09-06-2008, 12:26
Mogę popatrzeć co jest nie tak. Przeslij na PM dane dostepowe do konta dla poziomu uzytkownika superadministrator (nowego).

Edit -----------

Sprawdziłem i niestety nie udało mi się nic zmienić. Może komus innemu się uda.

Jedyna zmiana to zmniejszenie grafik ktore sa "naglowkami" tekstow np. kontakt aby w IE 6.0 nie bylo widac jak strona przesuwa sie o jakies 2px raz w lewo raz w prawo.

Jesli nie uda sie rozwiazac tego problemu - proponuję go zostawić w tym stanie. Ie 6.0 wkrotce odejdzie do lamusa ...

marian_mk
10-06-2008, 22:54
Witam
Kod CSS jest napisany z błędami, zobacz walidacjeCSS, a to swiadczy już o tym, ze osoba która tworzyła templatkę nie ma pojecia o CSS i (niekoniecznie błedy walidacji) ale inne błedy powoduja rozwalanie układu elementów blokowych na IE6. Element blokowe floatowane powinny miec deklarację display:inline (jest to hack dla madrej przeglądarki czyli IE6) co powoduje, że IE6 liczy normalnie marginesy i paddingi a nie podwójnie.
W twoich stylach CSS nigdzie przy floatowaniu nie zastosowano tej zasady - takie są skutki

Pozdrawiam: Marian
GG:1196507