PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z utworzem kategorii w PhocaGallery



lucyver
09-06-2008, 18:10
Zainstalowałem Joomla! 1.5.3 i następnie Phoca Gallery v. 1.8.6

Niestety galeria nie działa. Aby umieścić w niej fotki, trzeba najpierw stworzyć kategorie. Przy próbie utworzenia kategorii pokazuje się komunikat:

Error Saving Phoca Gallery Categories

Poszukałem w necie i nawet znalazłem info. Jednak w języku angielskim, i chociaż coś tam rozumiem, to nie mam wiedzy dotyczącej operacji na bazie SQL i nie potrafię naprawić problemu. Oczywiście próbowałem, ale nie dałem rady :(

Oto strony dotyczące tego problemu: site 1 (http://www.phoca.cz/phocagallery/index.php?site=help) , site 2 (http://www.phoca.cz/phocagallery/user-manual/index.php?content=installation)

Czy może mi ktoś pomóc? :rolleyes: Najlepiej krok po kroku :D Pliiiiiz

Randal
10-06-2008, 01:06
Pierwszy link jest do przeterminowanej instrukcji drugi jest dobry a trzeci również odnosi się do starej - bardzo starej - wersji PhocaGallery bo 1.3 a teraz mamy sam wiesz jaką.

A więc.. musisz sprawdzić czy posiadasz tabele 'TablePrefix_phocagallery' i 'TablePrefix_phocagallery_categories' w swojej bazie. Jeśli nie to po prostu się nie zainstalowały poprawnie.

Musisz skopiować zapytania bazy danych z pliku install.sql (install.bak) który znajdziesz w paczce instalacyjnej komponentu. i wykonać je w phpmyadminie.

Albo spróbuj jeszcze raz bardzo dokładnie odinstalować komponent łącznie z usunięciem wpisów w bazie i zainstalować raz jeszcze. Czy Twój serwer nie ma jakiś ograniczeń związanych z ograniczaniem swobody Joomla? Musisz to sprawdzić jeśli się nie uda.

Wymyślając inną metodę.Bo ta powyższa dla laika będzie trudna.. Zainstaluj sobie galerię.. np. na localhoscie (polecam Vertrigoserv) A następnie wyeksportuj tabele wszystie tabele phocagallery do bazy gdzie teraz masz problemy. Uwaga: przed importem tych tabel sprawdź czy usunąłeś ewentualne pozostałości po pierwszej nieudanej instalacji.

lucyver
10-06-2008, 14:45
Dzięki. Już jest OKi
Pzdrwm