PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie userów



andrzej61
09-06-2008, 23:58
Próbuję przenieść użytkowników ze starej instalacji Joomli na nową. I poprzez export i import wstawiłem userów z tabeli jos_users. Ale są w bazie, a nie ma ich w adminie. Ściśle mówiąc w adminie Joomli w userach jest tylko taka ich obecność, że jest wiele podstron, choć tylko 2 userów z nowej instalacji. Czyli Admin widzi tych ze starej (220 userów) skoro porobił tyle zakładek co uwidaczniają cyferki na dole tabeli. Co jeszcz należy skopiować ze starej bazy do nowej ?
Na dodatek mam tak to ciekawie, że w Virtuemart są nowi userzy. Również Juga ma tych nowych userów. Tylko admin Joomli nie ma.
Temat dałem w tym dziale, ponieważ niektóre działy nie są osiągalne. Kliknięcie w zakładkę działów powoduje biały ekran z czarnymi literkami.
jos_core_aro też przekopiowałem i nic. Nie pokazuje w adminie. a gdzie indziej są listy userów: virtuemart, juga

zygajunior
11-08-2009, 12:55
Testowałem ostatnio wszystkie (cztery) komponenty dostępne na stronie extensions.joomla.org w dziale import/export users.
Niestety wszystkie mają jakieś błędy, najlepiej wypadł komponent USERPORT, ale również a nim pojawił się błąd - przy importowaniu zakodowanych haseł (opcja 'given_passwords_are_already_encoded = yes') w bazie danych wpisywane jest puste hasło (null), w skutek czego zalogowanie się użytkownika na nowej stronie jest niemożliwe.

Problem jest w wierszu 382 w pliku: admin.userport.php
jest: $unencryptedPassword = 'unknown';
powinno być: $newUser->password = $userData->password;

Po tej zmianie wszystko działa poprawnie.
Zapraszam do testowania bardzo użytecznego komponentu, niezbędnego przy przenoszeniu użytkowników z hasłami na inną stronę joomla.

Załączam plik z tą małą poprawką.

trzepiz
11-08-2009, 14:12
nie wystarczy przenieść jos_users

musisz jeszcze przenieść : jos_acl_core_grop_map i jos_acl_core

zygajunior
11-08-2009, 14:43
Komponent userport przenosi wszystkie tabele automatycznie!

trzepiz
11-08-2009, 15:10
zygajunior - odnosiłem się do pierwszego posta ...

wokas0
30-09-2009, 21:29
nie wystarczy przenieść jos_users

musisz jeszcze przenieść : jos_acl_core_grop_map i jos_acl_core


A jezeli w bazie danych nie mogę znaleźc tych tabel: jos_acl_core_grop_map i jos_acl_core to co mam zrobic?