PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis wielojęzyczny - jak to zrobić?



mogi
10-06-2008, 14:52
Witam chciałbym zrobić wielojęzyczny serwis z ogłoszeniami. To znaczy, strona wyświetlająca informację może być tylko po polsku natomiast strona rejestracji ogłoszeniodawców i dodawania ogłoszeń w różnych językach. Czy powinienem skorzystać z joomsish czy zainstalować pakiet joomli wielojęzyczny? Jak działa ten joomfish, to na zasadzie jakiegoś translatora? Jeśli tak to raczej takie programy nie tworzą składnych tłumaczeń a zależemi na poprawności gramatycznej, ortograficznej i znaczeniowej w 100%.
Czy ten pakiet joomli wielojęzyczny zawiera komponent ogłoszeń, a może są jakieś wielojęzyczne komponenty ogłoszeniowe?

tuzim
07-07-2008, 10:02
Joomfish nie jest w żadnym przypadku translatorem. Sam tłumaczysz w nim artykuły, moduły itp. Joomfish pomaga tylko ci w pracy a nie wykonuje ja za ciebie. Inna sprawą są paczki językowe do joomli. tam rzeczywiście masz często gotowe tłumaczenia elementów strony na wiele języków.

LukaszKulek
23-08-2008, 14:08
Mam problem z Joomfish, bo jak przetłumacze jakikolwiek artykuł, to mnie wyrzuca i musze od nowa sie logować. Pracuje na wersji 1.0.13 i nie ukrywam, że spowalnia to mocno moją pracę. Zna ktoś jakis sposób na to??

zwiastun
23-08-2008, 14:14
Zatwardziali zwolennicy hakowania stron.
W J!1.0.13 jeśli jeszcze dobrze pamiętam, był m.in. problem z drobnym acz uciążliwym błędem w rejestracji sesji administratora.

crazyluki
23-08-2008, 15:11
zwiastunie: dobrze prawisz.
na forum joomfisha, a także na forum.joomla.org był odpowiedni patch.

ale szybciej niż znaleźć tego pacza mozna zrobić aktualizację joomla.