PDA

Zobacz pełną wersję : Ogłoszenia - praca



mogi
10-06-2008, 13:55
Który z komponentów do publikacji ogłoszeń byłby najlepszy do ogłoszeń o pracy?
Podział na dam pracę, szukam pracy, kraje, zawody, najlepiej wyszukiwarka z rozwijanym menu. Czy istnieją wersje wielojęzyczne odpowiedniego komponentu?

inkos
10-06-2008, 14:23
Na extensions.joomla.org jest np. Jobline i inne komponenty w tej samej kategorii co powyzszy.

mogi
10-06-2008, 17:02
Są do tego spolszczenia, lub ewentualnie jeszcze inne języki?

inkos
10-06-2008, 18:40
Są do tego spolszczenia, lub ewentualnie jeszcze inne języki?
Nie wiem nie uzywam tych komponentów - zreszta jak nie ma to zawsze na podstawie wersji angielskiej mozna wykonac spolszczenie. :)

mogi
13-06-2008, 17:32
Jobline byłby super gdyby nie brak wyszukiwarki po kategoriach, jedynie wyszukiwarka haseł co moim zdaniem jest bez sensu. A może da się dorobić taką wyszukiwarkę rozwijaną, tzn ejs tktoś kto by to umiał zrobić za kasę i ile by to mogło kosztować?

inkos
13-06-2008, 20:50
tktoś kto by to umiał zrobić za kasę i ile by to mogło kosztować?
Najpierw zapytaj u autorów bo kto jak oni znają ten komponent. Mozesz tez zlecic im to w ramach platnego supportu. Placisz za wykonanie takiego dodatku ktory z czasem staje sie integralna czescia paczki.

mogi
13-06-2008, 20:59
Jak u Ciebie chodzi cały sytem? Rozmawiałem właśnie ze specem od joomli i powiezdział, na kilkaset ogłoszeń miesięcznie joomla się zakrztusi i nie wyrobie, jeśli to będzie ozbaczac kilka tys odwiedzin dziennie.

inkos
13-06-2008, 22:34
Różnie w zależności co to są za strony czy jakieś lokalne serwisy informacyjne czy też witryny np. klubów sportowych, szkół czy typowo hobbystyczne. Generalnie nie ma większego problemu. Owszem przy bardzo dużym ruchu Joomli może się tak zdarzyć iż nie pomoze nawet dobry serwer stąd też mogę się zgodzić iz przy takim wykorzystaniu może być problem z Joomla. Choć nie wszystko da się przewidzieć. Na Joomla działają i takie serwisy jak np. men.gov.pl czyli ministerstwo edukacji a tam ruch jest z pewnością spory.

Dużo też zależy nie tylko od samej Joomla ale też od dodatków do niej. Sama Joomla może sobie poradzić ale jakiś "gorzej" napisany komponent moze ją rozłożyć.

Ale jesli to ma być konkretnie serwis z ogloszeniami to może lepiej zastosować jakies inne rozwiązanie (liczę na podpowiedz innych forumowiczów) lub tez jakies dedykowane rozwiązanie.

mogi
13-06-2008, 23:20
No właśnie tak to sobie wyobrażałem. Może są jakieś płatne rozwiązania, tak jak są płatne fora typu pb albo vb.