PDA

Zobacz pełną wersję : automat do BACKUPu po ATAKU - ktoś pomoże rozwinąć skrypt?



fampish
10-06-2008, 21:59
(...)
[delete]

Dylek
10-06-2008, 22:48
A wpadło Ci do głowy, ze pliki html w każdym katalogu, które zawierają jedynie definicje tła sa po to, ze jeśli na jakimś serwerze nie ma wyłączonego listowania zawartości katalogu - to właśnie wyświetli sie ów plik? I zamiast listy plików z Twego katalogu pokaże się biała plansza?

fampish
12-06-2008, 04:57
Najpierw wątek poboczny:

Rozumiem, że pliki te mają mnie przed czymś chronić na serwerze, gdzie włączone jest LISTOWANIE ZAWARTOŚCI KATALOGU. A mógłbyś przybliżyć o listowanie zawartości w JAKIM KONTEKŚCIE chodzi?

1) Czy mogę sam wyłączyć LISTOWANIE ZAW. KAT. np. przez .HTACCESS czy słać prośby do admina?

2) Jeśli zrobie je OFF to jakie będą skutki? (na Joomla?, serwer/uprawnienia osób trzecich?, mój skrypt?)
- Że jak wpiszę www.nazwa_strony.pl/images/ (http://www.nazwa_strony.pl/images/) to mi wyświetli zawartość katalogu?
- Czy chodzi o jakieś poważniejsze skutki w działaniu serwera?

3) Jak wspomniane pliki HTML po zainfekowaniu mają się do bezpieczeństwa na serwerze? :)
(...)
[delete]

fampish
12-06-2008, 05:11
(...)
[delete]

zwiastun
12-06-2008, 13:14
Pewno po takim dictum, to coś by z uszami trzeba zrobić.
Nie jestes pierwszy dzień na forum i pewno nie raz czytałes odpowiedzi dylka. Czy rzeczywiście nie powiedział Ci wystarczająco dużo swoim pytaniem? Czemu zakładasz że jest alfą i omegą i miałby umiec odpowiedzieć na Twoje pozostałe pytania i oczekiwania.
Słowem - cały poprzedni post niczemu tak naprawdę nie służy.