PDA

Zobacz pełną wersję : Top Menu ku dołu.



Smog
11-06-2008, 22:00
Witam serdecznie.

Jestem nowym szczęśliwym użytkownikiem "Joomli" i borykam się z jednym frustrującym mnie problemem.
Tak.. jest nim właśnie "top menu" na dole strony. Po prostu dostałem zlecenie (po przyjacielsku) poskładać pewną stronkę. Jednym z ważniejszych rzeczy jest właśnie menu na dole. Więc jeżeli mam moduł takowego menu już wgrane (wcześniej widniało pod logo strony) to jak je przenieść. Najlepiej zamiast stopki całkowicie (jest ona zbędna), oczywiście jeżeli jest to jakiś wymóg lub nie jest to do wykonania więc może być nad takową stopką. Próbowałem, nie wiem czy w dobrym kierunku ale wchodziłem w zaplecze>moduły>top menu - i tutaj widnieje napis "pozycja" i obok w okienku niby jest do wybrania pozycja, lecz po wybraniu 'footer' menu całkiem już zniknęło. Może i dla was sprawa banalna lecz dla mnie nie lada problem więc proszę bardzo o pomoc w tej sprawie. :)

moje
12-06-2008, 00:32
A w pozycji debug ?

Smog
12-06-2008, 01:17
A w pozycji debug ?

hmm.. spróbowałem i wpisałem 'debug'
Owszem, jest na dole ale nie tego oczekiwałem gdyż:
1. Jest pod stopką
2. całkowicie usunęła się z tego menu grafika
3. Pokazuje to się w formie zwykłych gołych hiperłącz (jak kto woli: linków) czyli tyczy się j/w
4. Ułożone jest w pionie a powinno być tak jak wcześniej czyli poziom


Dziękuje za pomoc ale prosiłbym o dalsze pomoce gdyż tutaj nie wygląda to ładnie. Wpadłem też na pewien pomysł... czy może by istniała możliwość wstawienia tego menu dosłownie do 'stopki'? Ponieważ stopka ma ładną ramkę pasującą do całości i idealnie by się nadawała na tło tego top menu.

moje
12-06-2008, 20:41
Wejdź na edytowanie teplatki z panelu administracyjnego, tam na edycje html i sprawdź wpis debug, pewnie wygląda tak:

<?php mosLoadModules ( 'debug', -1 ); ?>
Teraz sprawdź wpis dla top i jaka tam przy nim jest cyferka i przepisz ją dla debug :)