PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje Księga gości dla 1.5



bobo5
13-06-2008, 23:53
Najlepiej sprawdzoną i spolszczoną;)

Dylek
14-06-2008, 00:25
Zerknij tutaj (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1783/Itemid,35/), zrob polonizacje i wyslij do nas. Umiescimy dla Twojej chwaly i ku uciesze innych :)

Puri
10-08-2008, 22:24
Witam.
Ja zainstalowalem na 1.5.5 ksiazke: EasyBook 1.1. UTF ale nie moge dodac wpisow ani front- ani backend. instalacja byla bezbledna, wszelkie usawienia 3razy sprawdzone. Hmmm... szkoda.

Moze ktos ma lepsza propozycje lub rozwiazanie na ten problem ?

Pozdrawiam.

Puri (www.Nasz-Berlin.com)

Puri
10-08-2008, 22:26
Zerknij tutaj (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,listcats/cat_id,1783/Itemid,35/), zrob polonizacje i wyslij do nas. Umiescimy dla Twojej chwaly i ku uciesze innych :)

Jest jakis tutorial ?? Chenie sie poswiece.

zwiastun
10-08-2008, 22:31
Na JoomlaCode.org znajdziesz translationsmanager - komponent dla 1.5, za pomocą którego można łatwoi bez znajomości PHP tłumaczyć rzeczy dostosowane do 1.5
Ksiązki Gości dla 1.5 : Phoca Gues Book np.

Puri
11-08-2008, 00:02
Dzieki !

Puri
15-08-2008, 15:03
Witam...
Sciaglem translationsmanager, zainstalowalem na 1.5.6
Przy instalacji wystapily ..nastepujace informacj:

JInstaller::install: Plik języka 'bg-BG.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'bg-BG' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'ca-AD.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'ca-AD' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'cy-GB.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'cy-GB' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'cy-GB.com_translationsmanager.menu.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'cy-GB' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'da-DK.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'da-DK' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'es-ES.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'es-ES' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'hu-HU.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'hu-HU' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'nb-NO.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'nb-NO' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'nl-NL.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'nl-NL' nie został zainstalowany lub nie istnieje
JInstaller::install: Plik języka 'sv-SE.com_translationsmanager.ini' nie może być zainstalowany, ponieważ Administrator pakiet językowy dla 'sv-SE' nie został zainstalowany lub nie istniejeHmmm.. ale jak ja chche tlumaczyc z DE + Eng na PL to chyba nie potrzebuje tych pakietow jezykowych...?

zwiastun
15-08-2008, 15:32
Pewnikiem nie :)
To, oczywiście żaden problem, a jedynie informacja, że dla translatora nie zostaly zainstalowane te pliki, bo nie masz takich języków zainstalowanych w Joomla!

Ad. tłumaczenia
1) zanim zaczniesz coś tłumaczyć, sprawdź czy nie ma polskiego tłumaczenia do wcześniejszej wersji (możesz informować tutaj, co zamierzasz tłumaczyć, dobrzy ludzie podpowiedzą, czy jest już jakaś wcześniejsza wersja)
2) w pracy tłumacza mogą być pomocne materiały, o których znajdziesz informacje albo które znajdziesz na stronach:
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/611/31/
http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_translate/Itemid,45/

Puri
15-08-2008, 16:01
Oki doki. Od poniedzialku bede nad tym myslal, poniewaz dzis mialem maly atak na moja homepage z turcji i zniklemy mi wszelkie konta superadmin :( ale update na 1.5.6 juz zrobilem, musze jeszcze tylko w sql superadmina stworzyc.... wrrr.. tak chodz bym nie mial dosc innych klopotow :)
z tej IP byl atak: TR ip 88.230.244.38 - polecam blokade.
Milego weekendu - Puri.

grilo
02-09-2008, 17:08
witam
zasadniczo spolszczenie frontu EasyBook juz mam, jutro zrobię zaplecze.
Jeśli ktoś reflektuje to służę.
Pozdro
Bartek

p.s wieczorny
front spolszczony w 98%
zaplecze w 99%
Lepi nie umiem.
Nie przetłumaczyłem menu rozwijanego bo translations menager tego nie uwzględniał a do grzebania z źródłach to jestem za cienki.

Nie wiem jeszcze jak z tego zrobić pliki żeby sobie to ktoś chętny pobrał. Ale sie dowiem i udostępnie.
Pozdro 600

Puri
03-09-2008, 09:46
Witaj GRILO,

jaka to wersja EASYBOOK ? Ja zainstalowal EasyBook 1.1. UTFna Joomla 1.5.6 wszystko ladnie wyglada i nie pokazuje bledow ale nie mozna dodac zadnych wpisow :cool:.
Te 2% w FRONT ktore nie zostaly przetlumaczone, czy jest z tego cos widoczne dla uzytkownika ???

Ja chetnie skorzystam z Twojego tlumaczenia... e-mail: matusiak@gmx.net

Pozdrawiam - Puri.

grilo
03-09-2008, 11:15
Cześć
To jest easybook 2.0.0.rc2. Wszystko wydaje się działać poprawnie. Na froncie wszystko jest w języku polskim. Zajrzyj na http://wtz.pzg.lodz.pl/index.php?option=com_easybook&view=easybook&Itemid=49 zobacz jak wygląda księga. Dopisz sie żebyś zobaczył wszystko. Jak zgłębie kwestie przygotowywania paczek instalacyjnych języka to ci podeśle taką paczkę mailem. Póki co mam pliki .ini ale nie wiem czy można z nich mieć jakiś uzytek

p.s
To tłumaczenie na pewno wymaga jeszcze doszlifowania, sporo było zwrotów, których nie mogłem odnaleźć ani na froncie ani na zapleczu w związku z czym opierałem się tylko na znajomości angielskiego. Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane

Puri
03-09-2008, 15:42
A wiec: bylem, widzialem i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Podoba mi sie. Czego ewentualnie brakuje to jest ochrona antyspam oraz mozliwosc wpisanie swojego numeru Gadu-Gadu... po za tym BAJER !!!

Czekam z niecierpliwoscia no plik instalacyjny i klaniam sie po pas za dobra robote !!!

Puri

hitchcock
03-09-2008, 19:47
Witam!

Mam pewien problem z tym modułem. Tłumaczenie świetne. Jednak na stronie księgi nie widać przycisku dodaj wpis. Jest tylko napisane "0 wpisów" i tyle Dodam, że w panelu pisanie komentarzy jest włączone, także dla gości. Nie wiem o co chodzi. Puri wcześniej pisał o czymś takim, ale żadne rozwiązania nie zostały podane. Proszę o pomoc.
Aha. Wygląda to tak: http://patrykwalkowicz.co.cc/index.php?option=com_easybook&Itemid=12

Puri
04-09-2008, 10:30
Hej, masz na mysli komponent Easy Book Ver???
Ja mialem dokladnie ten sam problem z EasyBook 1.1. UTF na Joomla 1.5.6 !
Mam nadzieje ze Versia Easybook 2.0.0.rc2 od GRILO nie bedzie miala tego problemu... wiec czekam na PL Versie od GRILO i w tedy tutaj napisze czy wszystko bez bledow smiga na Joomli 1.5x...
Puri

Elfiszcze
11-09-2008, 13:55
Witam.
Można prosić te pliczki spolszczenia? :)

grilo
11-09-2008, 14:00
Na forum tłumaczeń dałem linki. Żeby nie dublować daje link do tego postu. http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21278
Pozdrawiam

pokora
19-01-2009, 19:25
Zainstalowałem, poszło gładko, ale niestety nie można dokonać wpisu.
Nie ma gdzie . Proszę o pomoc.

SimonK
21-01-2009, 17:39
Ja mam to samo, szukalem ksiegi, pierwsze co zainstalowalem, to EasyBook i nie ma zadnego formularza, do dodania wpisu :/

Zainstalowalem ksiege gosci Phoca, ale ta ma jeden minus - nie ma opcji dodania strony www :(

Shemreolin
17-02-2009, 23:04
U mnie było tak samo ale zmieniłam w Parametrach Komponentu na samym dole "Group for adding an entry" na "Everybody" i działa. :)

Niestety nie działa mi wersja z językiem polskim na EasyBook dla Joomla 1.5. Dodałam pliki ini do katalogów przed instalacją. Z tego co wyczytałam to zainstalował mi się język polski jednak front nie jest po polsku, panel admina też nie. :(

Jdwind
07-03-2009, 10:22
Co do Phoca GuestBook jest nawet fajna, tylko nie działa mi spolszczenie frontu dla 1.3.2. Skopiowałem pliki do languages komponentu i do admina. Na zapleczu mam ładnie po polsku wszystko (lub prawie wszystko) a od frontu mam Post Message zamiast dodaj wpis, Title, Content, Image Verification, na przyciskach Submit i Reset itd... Gdzie to można zmienić?
Pozdrawiam
EDIT:
Jakby kogoś interesowało, przynajmniej ostatnie jakie znalazłem tłumaczenie do tej księgi gości było dla 1.3.1. W pliku pl_com_phocaguestbook (w katalogu language\pl_PL) trzeba na końcu dodać (to takie moje luźne tłumacznie):

#1.3.2
TTF CAPTCHA=TTF Captcha
TTF CAPTCHA CHARACTERS=TTF znaki Captcha
TTF CAPTCHA CHARACTERS DESC=Zaznacz numery, Małe litery, Duże litery wyświetlane w TTF obrazkach Captcha
RANDOM (STANDARD, MATH, TTF)=Losowo (Standard, Math, TTF)
RANDOM (STANDARD, MATH)=Losowo (Standard, Math)
RANDOM (STANDARD, TTF)=Losowo (Standard, TTF)
RANDOM (MATH ,TTF)=Losowo (Math, TTF)
FORM DATA IS NOT VALID=Format danych niepoprawny
DISPLAY FORM=Wyświetl formę
DISPLAY FORM DESC=Zaznacz czy forma ma być wyświetlona lub nie. Jeśli nie link poniżej będzie wyświetlany (kliknięcie na link wyświetli formularz)
DISPLAY=Wyświetl
HIDE=Ukryj