PDA

Zobacz pełną wersję : kodowanie Liter w footer



ascalithion
15-06-2008, 00:59
Zmieniam treść tego, co wyświetla footer.
Nie usuwam noty o Joomli, żeby była jasność. Dodaję nazwę instytucji, która jest właścicielem serwisu. I tu mam kłopot.
Edytuję plik footer.php z katalogu includes.
Ładnie pojawia się treść w stopce... Z jedną uwagą: wygląda na to, że jest kodowana w windows, bo tylko z takim kodowaniem w przeglądarce PLiterki w stopce wyświetlają się poprawnie. W pozostałych częściach kodowanie OK.

Co mogę zrobić, że to nieszczęsne "ś", które teraz się krzaczy wyświetlało się OK?

zwiastun
15-06-2008, 08:54
KOdowanie w Windows to raczej niezbyt dobry pomysł. I raczej nie masz takiego w Joomla!. Masz utf alboISO. W takim też kodowaniu, w jakim masz witrynę, musisz zapisac ten plik.

ascalithion
15-06-2008, 09:53
Dzięki za odpowiedź.

Tak, wiem, że kodowanie Windows to zły pomysł, piszę o nim tylko dlatego, że to właśnie po ustawieniu tego kodowania wspomniane "ś" wyświetla się poprawnie.

Jestem o tyle zdziwiony, że całość strony poprawnie wyświetla się pod ISO, a nie pod Windows, a plik na którym pracuję, to footer ściągnięty z serwera po instalacji Joomli. Nie znam php wcale i nie pisałem go sam, po prostu uzupełniłem wpis w nim, a tu taki zonk.

Znalazłem w necie info o takiej wpisie
<?php header("Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2"); ?>

I go umieściłem, ale nie pomogło, może umieściłem w złym miejscu?

zwiastun
15-06-2008, 17:21
Raczej sprawdź, co masz
a) albo w pliku footer.php
b) albo w pliku index.php szablonu
i zapisz te pliki w kodowaniu iso-8858-2

ascalithion
15-06-2008, 18:45
Już miałem odpisywać, że rzecz jest niezależna od szablonu, ale na wszelki wypadek załadowałem jeszcze raz plik z dysku na serwer i... wszystko wyświetla się poprawnie....:o Zgłupiałem troszkę, ale nie narzekam.

W każdym razie bardzo dziękuję za pomoc i szybki odzew.
Dla mnie to o tyle cenne, że jestem zupełną lamą w tej tematyce i czyjaś pomoc jest jak koło ratunkowe.:)

Jedno jest pewne, Joomla jest naprawdę fajna.:)