PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla lokalnie, potem na serwer i ogromny problem



Depson
16-06-2008, 14:43
Witam,
Pytanie może dla mądrzejszych laickie ale szukając po forum nie znalazłem na nie odpowiedzi.

Tworzę stronę na joomi 1.0 lokalnie na vertrigo server. Adres serwera lokalnego to http://127.x.x.x.x itd.. Wstawiając np obrazki dajęścieżkę images/xxx/xxx.jpg po czym joomla nadpisuje sobie przed tym adres serwera.
Efekt jest taki, że jak przenoszę skończoną stronę na serwer i wprowadzam zmiany w configuration.php, strona działa ale obiektów nie widać bo mają błędne ścieżki. Jaka jest możliwość nadpisania nowych, dlaczego joomla tego nie robi i czy jest z tego wyjscie :( ? Poprzednia strona byla mala i robiłem to ręcznie, natomiast teraz zajęło by mi to kilkadziesiąt godzin chyba. Może nie można tak przenościć tylko należy przeprowadzić jakąś migrację danych ?

Bardzo proszę o odpowiedź i słowa otuchy ;) :(

Pozdrawiam,
Dawid

Depson
18-06-2008, 08:47
Zadalaem zbyt oczywiste czy trudne pytanie ;> ?

neo_fox
18-06-2008, 09:05
Tak się zastanawiam po cholerę maskujesz ten adres 127.0.0.1 ROTFL

Normalnie Joomla dopisuje adres w trakcie generowania strony więc nie powinno być z tym najmniejszych problemów.

Może masz jakiś cache (przeglądarki bądź Joomla). -> wyczyść

Co nie zmienia faktu że, IMHO, nie powinno się tworzyć stron lokalnie a potem ją przenosić na serwer. Zawsze będziesz w ten sposób napotykał na jakieś problemy. Na przykład w trakcie kopiowania plików na serwer zmieniasz ich właściciela z Apache na FTP i Web Server nie może takich plików nadpisywać.
Skutkuje to z reguły tym że mniej doświadczeni użytkownicy zmieniają wszystkie uprawnienia do plików i katalogów na 777 co prowadzi do dość niebezpiecznej sytuacji.

Jeśli chcesz tworzyć stronę testową to utwórz (jeśli masz możliwość) subdomene i testuj tam.

Pozdrawiam,
Neo

Depson
18-06-2008, 13:21
Maskuję adres gdyż obawiam się ataku hakerów.... :) a tak poważnie to nie pamiętałem to jest po 127..... i dałem "x" :) Dzięki za odpowiedź. Cash w przeglądarce odpada bo próbowałem czyścić, patrzyłem na różnych komputerach, natomiast jak się czyści cash z joomli ? usunąć wszystko z folderu cash ?

Pozdrawiam