PDA

Zobacz pełną wersję : Domena się buntuje



lomanki66
17-06-2008, 21:47
Witam ,nie mogę sobie z tym poradzić mam hosting na home jest ok stoi tam Joomla 1.013 strona ma adres xxxx.home.pl mam tez tam wykupiona domenę xxxx.pl jak przekierować tę domenę na adres xxxx.home.pl poprostu żeby nie wpisywać adresu z home w przeglądarce tylko z pl.

Michael_23
17-06-2008, 23:20
Chyba lepiej odwrotnie:
zrób przekierowanie z home na samo .pl
(lepiej odnosnie pozycjonowania w Google).

Samo przekierowanie:
wyedytuj plik index.php templatki i wstaw tam przekierowanie
(oczywiscie w sekcji "head")

dkint
18-06-2008, 07:00
Witam

Ja z innej beczki a w panelu hostingu na home.pl nie ma ustawienia domen i ich przekierowań ? jeśli nie ma zrób tak jak przedmówca napisał ...

pozdrawiam
Krzysiek

lomanki66
18-06-2008, 11:29
Hmm nie wiem czy dobrze rozumiem, myślałem że trzeba po prostu na tej domenie xxx.pl wrzucić plik index z przekierowaniem na xxx.home.pl nobo jak wpisujesz w przeglądarke xxx.pl to on cię przekierowuje na właściwą strone z home ale nie wiem czy dobrze myśle przecież odwrotnie tak jak mówiesz to by nie miało sensu bo trzeba by było w przeglądarke wpisać ten dł€zszy adres.
I druga część pytania odnośnie tej sekcji head jak w kodzie wygląda to przekierowanie?

Michael_23
18-06-2008, 23:39
No moze masz racje z tym, która strona ma być pierwsza..

Przekierowanie:
<META HTTP-EQUIV="Refresh" CONTENT="1;URL=http://www.docelowadomena.pl">

lomanki66
19-06-2008, 11:31
Ale ten kod gdzie mam wpisać? Mam stworzyć w tej domenia .pl plik i tam wkleić żeby przekierowywał? Bo jak dam ten kod do templatki na home.pl to się minie z celem no nie?

Michael_23
20-06-2008, 00:08
No tak!

wklejasz w index.php strony (gdy w HTML zwykłym) lub w index.php templatki Joomli - tej strony - której "nie chcesz pokazywać".

Myślę, że adres "www.docelowadomena.pl" dość jasno sprecyzowałem.

Pewnie byłoby dla Ciebie szybciej spróbować pokombinować,
niż pisać na forum i czekać na opdowiedź.