PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z konfiguracją



gielo
25-04-2006, 08:11
SMF - ścieżka absolutna: Notka: Joomla (Mambo) i SMF muszą być zainstalowane na tej samej bazie. (nieprawidłowa scieżka dostępu) SMF - prefix bazy danych:
W czym problem bo już kombinowałem chyba na wszystkie sposoby ?

galganka
27-04-2006, 19:12
Witam. Nie wiem gdzie mam zamieścić swój post, ponieważ jest pierwszy. Jeśli nabałaganię nieco, przepraszam :)
Nie mogę zainstalować sobie forum. Nie mogę nic zrobić w panelu administracyjnym Joomli. Do tej pory bawiłam się html-em ale ten panel administracyjny jest najtrudniejszym, jaki widziałam do tej pory. Nic nie mogę usunąć, nie chce mieć systemowej treści na stronie o Joomli, ponieważ wykupiłam sobie serwer na swoją prywatną stronę i chcę tam zamieszczać swoje artykuły.
Beznadziejna sprawa jak narazie, bo nie potrafię wprowadzić nawet głupiego odsyłacza.
Pomóżcie ludzie, jak mam to zrobić????

magic
27-04-2006, 19:50
Zacznij od podstaw na temat Joomla!
Polecam Porady Anny (http://www.joomlademo.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=1&id=180&Itemid=75) (tylko nie wyjeżdżać mi tu proszę z seksizmem :D ) - jest naprawdę fajny.

Sprawę forum odpuść sobie na razie (chyba że źle zrozumiałem, że chcesz integrować forum SMF z Joomla! - na co wskazuje miejsce zamieszczenia twojego postu).

galganka
27-04-2006, 19:56
Dokładnie tak, chciałabym mieć również forum, i wyczytałam, że musze utworzyć katalog...a zresztą...dobrze, najpierw poczytam poradnik:) dzięki za szybką odpowiedź :)

magic
27-04-2006, 20:02
Jak już pokumasz o co chodzi z Joomla! to wtedy będzie dobry moment na decyzję co do forum. Nie musi być to SMF. Jest jeszcze kilka innych możliwości - w tym Joomlaboard - najprostszy ale całkiem OK.

galganka
27-04-2006, 20:06
Jest jeszcze problem zawieszania się Joomli. Co jakiś czas, gdy konfiguruję sobie stronę, w panelu, Joomla po prostu się zawiesza, ładuje ok 75% aplikacji i zatrzymuje się, musze odczekiwać ok pół godz, następnie znów wszystko chodzi błyskawicznie, czy to tylko u mnie tak jest, czy inni tez maja podobny problem?
Jeszcze odnośnie poradnika, wielkie dzięki, już w pierwszych kilku zdaniach lektury znalazłam rozwiązanie problemu. (Zapewnie nie ostatniego) :)

magic
27-04-2006, 20:42
1. Regulamin (http://www.forum.joomla.pl/forum/announcement.php?f=28&a=3)
2. Jeden problem = jeden wątek (we właściwym forum)