PDA

Zobacz pełną wersję : invalid session



elcojot
19-06-2008, 13:52
wgralem strone na serwer i mam pewne problemy, a szczegolnie :

po probie zalogowania sie do panelu administracyjnego wyskakuje napis "Invalid session" a na koncu pasku adresu ( po /administrator ) pojawia sie : " index.php?mosmsg=Invalid%20Session"

dlaczego tak sie dzieje? w czym problem? jezeli ktos cos wie na ten temat to prosze pisac

ps.
wersja php na serwerze : 5.2.1
wersja mysql: 5.0.33
wersja joomli: 1.0.15 stable

inkos
22-06-2008, 11:11
Poczytaj trochę postów na ten temat na tym forum a z pewnoscia znajdziesz jakies rozwiazanie. Powodów moze byc kilka - odszukaj posty sprawdz rozwiazania a nastepnie wroc tutaj. ;)

sure
25-06-2008, 16:18
Spróbuj zamienić w pliku /includes/joomla.php
w linii 770 następujący wpis:

if ($session_id != session_id()) {
na:

if ($session_id != $session_id) {

Są też inne sposoby z tworzeniem specjalnego folderu gdzie będą przechowywane sesje. Wtedy trzeba zmienić wpisy w pliku php.ini

session.save_path=/absolute/path/to/joomla/sessions
register_globals = OFF

(ścieżkę do abolute path można znaleźć w pliku config.php)

Ja się tym nie bawiłem bo nie mam dostępu do pliku php.ini ani żadnego kontaktu z administratorem serwera, żeby mi go udostępnił.
Pierwszym sposobem zadziałało. Wyczyść też zawartość folderu cache (za wyjątkiem index.html oczywiście)

W ogóle to odsyłam TUTAJ (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=36&t=268244&st=0&sk=t&sd=a)

Mam nadzieję, że coś pomogłem, pozdrawiam!;)

elcojot
25-06-2008, 22:05
oo dzieki za odpowiedz, bede cos z tym probowal zrobic :) jest przynajmniej jakis punkt zaczepienia :)