PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.3, nie można stworzyć konta użytkownika



Zyong
20-06-2008, 07:56
Witam

Mam na amm.pl serwer i domenę ssm.org.pl (http://www.ssm.org.pl), zainstalowałem tam Joomlę 1.5.3. Niestety za diabła nie można stworzyć nowego użytkownika poprzez moduł logowania. Wypełnia się pola w formularzu rejestracji, potwierdza i nic się nie dzieje. Żadna poczta nie dociera pod wskazany w formularzu adres. W panelu administracyjnym obsługę poczty mam ustawioną na "Serwer SMTP". Poczta na serwerze działa, takie same ustawienia w programie pocztowym działają.
Kiedy jednak próbuję stworzyć tego samego użytkownika poprzez panel admina, to wyrzuca ostrzeżenie o używaniu już danego adresu mailowego. To znaczy, tak rozumuję, że podczas nieudanych prób rejestracji konta zapisał się ten adres do bazy.
Przeinstalowałem całość i ciągle jest to samo.
Zdesperowany ustawiłem na wszystkich folderach 777 i nic to nie zmieniło.
Nie mam już pomysłów co jeszcze sprawdzić.
Jakieś podpowiedzi?

Zyong
21-06-2008, 20:14
Uzupełnienie: wszystko działa poprawnie ( wysyłanie poczty, linki w poczcie, logowanie) z wyjątkiem rejestracji.
Po wpisaniu danych do formularza i zatwiedzeniu nie ma żadnego komunikatu o wysłaniu maila z linkiem do zatwierdzenia.
Pojawia się znów pusty formularz do wypełnienia.
Co jest nie tak, jak to ruszyć?

EDIT

Ot ciekawostka: problemy są na templatce dj-0013, na innych, domyślnych wszystko działa

chrzanek
11-07-2008, 22:00
Mam identyczny problem jak kolega, komuś udało się może z tym uporać ?
Ma pewno jest to wina thema ale co konkretnie ?

j7l
12-07-2008, 14:33
Witam, :)
zajrzyjcie pod ten adres!!! http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=18749
Powodzenia!!!!

Ret44
20-07-2008, 01:24
Witam.
Miałem podobny problem z komunikatami (tyle że w szablonie Aurora). Mi pomogło przeniesienie jednej linijki ( <jdoc:include type="message" /> ) w kodzie HTML szablonu. (Jeśli się nie mylę trzeba ją ustawić przed tagiem: <div id="content"> ale nie wiem czy to na każdym szablonie zadziała :) )

Zyong
20-07-2008, 15:48
Faktycznie działa, pojawiają się komunikaty.

Ponieważ jednak ten tekst jest mało widoczny, chcę go wpakować
w div. Niezbyt radzę sobie z css i mam problem z ustaleniem
właściwych parametrów dla niego.
Czy mógłbyś pokazać swoje fragmenty index.php i właściwego/właściwych fragmentów css,
albo choć wskazać stronę z tymi zmianami?

Ret44
20-07-2008, 19:15
Nie mam dużego doświadczenia z szablonami do Joomli ale Aurora wydaje mi się jakoś dziwnie napisana.

Kod HTML:
Fragment przed:

<?php if ($user1 or $user2) : ?>
<div id="usermod<?php echo $content; ?>">
<?php if ($user1) : ?>
<div id="user1" style="<?php echo $user1_style; ?>">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>
<?php if ($user2) : ?>
<div id="user2" style="<?php echo $user2_style; ?>">
<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>
</div>
<jdoc:include type="message" />
<?php endif; ?>
<div id="content<?php echo $content; ?>"> <jdoc:include type="component" />Fragment po:

<?php if ($user1 or $user2) : ?>
<div id="usermod<?php echo $content; ?>">
<?php if ($user1) : ?>
<div id="user1" style="<?php echo $user1_style; ?>">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>
<?php if ($user2) : ?>
<div id="user2" style="<?php echo $user2_style; ?>">
<jdoc:include type="modules" name="user2" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>
</div>
<?php endif; ?>
<jdoc:include type="message" />
<div id="content<?php echo $content; ?>"> <jdoc:include type="component" /> (<jdoc:include type="message" /> wyprowadziłem poza instrukcje warunkową)

Jeśli chodzi o CSS to za te komunikaty odpowiada ten fragment (plik template.css):

/* System Standard Messages */
#system-message { margin:0 0 0 6px; padding:0;}
dd.message message fade ul {padding:0;margin:0;}

dt.message { padding:5px;font-weight:bold; color:#fff; background:#222; }

#system-message dd.message ul { background: #C3D2E5 url(../../../system/images/blue/notice-info.png) 4px center no-repeat; padding:15px 15px 15px 45px; margin:0; color:#fff; margin-left:-40px;}
#system-message dd.message li { padding:0; margin:0; list-style:none; }

/* System Error Messages */
#system-message dd.error ul { color: #c00; background: #E6C0C0 url(../../../system/images/blue/notice-alert.png) 4px center no-repeat; border-top: 3px solid #DE7A7B; border-bottom: 3px solid #DE7A7B;
padding:15px 15px 15px 45px; margin:0; color:#fff; margin-left:-40px;}

/* System Notice Messages */
#system-message dd.notice ul { color: #c00; background: #EFE7B8 url(../../../system/images/blue/notice-note.png) 4px center no-repeat; border-top: 3px solid #F0DC7E; border-bottom: 3px solid #F0DC7E;
padding:15px 15px 15px 45px; margin:0; color:#fff; margin-left:-40px;}Myślę że akurat te fragmenty będą u ciebie wyglądać podobnie.