PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja strony głównej



pawra
21-06-2008, 16:10
Witam

Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

W jaki sposób można (o ile się da) zmodyfikować stronę główną (tą wbudowaną do joomli i wyświetlającą nowe artykuły) tak, aby na górze był jakiś stały tekst oraz aby ten tekst był widoczny zawsze (oczywiście tylko na stronie głównej), a lista nowych artykułów wyświetlała się tylko dla osób zalogowanych?

Pozdrawiam
Paweł

PeFik
21-06-2008, 19:17
Ja robię to tak, że ten text stały robię jako moduł i ustawiam, go aby był widoczny zawsze.
Drugie pyt... a co nie ma takiej opcji, coś myślę że kolega ją przeoczył.

pawra
21-06-2008, 23:27
Dziękuję za pomoc.
Myślałem, że obędzie się zmiany szablonu, ale niestety będzie trzeba się z tym pomęczyć.

pawra
22-06-2008, 20:24
Po zmianie szablonu (dodaniu modułu User 1 nad głównym modułem) prawie wszystko jest jak miało być - prawie, gdyż gdy na stronie startowej dla osób niezalogowanych wyświetla się oprócz modułu user1 również informacja z komponent 'front page': "Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce", którą nie mam pojęcia jak usunąć.
Po zalogowaniu wszystko już jest oczywiście w porządku gdyż nowe artykuły już się wyświetlają.
Proszę ponownie o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

calamus
28-06-2008, 11:58
[....gdyż gdy na stronie startowej dla osób niezalogowanych wyświetla się oprócz modułu user1 również informacja z komponent 'front page': "Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce", którą nie mam pojęcia jak usunąć.


Napisz pusty (bez treści tylko kilka spacji ) artykuł i ustaw go jako stronę startową.

pawra
01-07-2008, 01:44
Tak też próbowałem, ale wówczas musiałbym usunąć wyświetlanie takich informacji jak data powstania artykułu, autor czy nazwa kategorii.
Może da się w jakiś sposób usunąć tekst: "Tutaj nie ma tymczasem żadnych informacji. Zapraszamy wkrótce" poprzez zmianę odpowiedniego pliku bądź istnieje jakiś komponent, który pozwoliłby wyświetlić daną stronę tylko osobom niezalogowanym (dla osób zalogowanych byłaby ona niedostępna), a zalogowani widzieliby już tylko stronę z komponentu front page.