PDA

Zobacz pełną wersję : Pomóżcie znaleźć licencje :)



Yasmelyn
22-06-2008, 17:17
Witam!
Jestem "szarym" użytkownikiem Joomla! Nie mam żadnego wykształcenia informatycznego, a to, że udało mi się w ogóle zacząć korzystać z Joomla! uważam za swój mały sukces :) Dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli komuś mój post wyda się naiwny.
Do tej pory zarządzałam wyłącznie stroną domową, korzystałam ze standardowej templatki i wbudowanych modułów/komponentów.
W tej chwili tworzę stronę stowarzyszenia - będzie to strona o oglądalności nieporównywalnie większej. Zależy mi, aby wszystko było lego artis. Po dogłębnej lekturze licencji Joomla! wnioskuję, że mogę użyć tego silnika do dowolnego celu. O ból głowy przyprawiają mnie jednak skórki i dodatki. Gdzie szukać licencji? W przypadku niektórych programów/skórek nie mogę nic znaleźć. Próbowałam szukać z poziomu administratora, oraz bezpośrednio w plikach np. templatedetails.xml
W wielu przypadkach nic nie znalazłam, ewentualnie tylko informację o tym, że jest to "free Joomla! template/component".

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Dylek
22-06-2008, 18:24
Skoro napisane free, to najczesciej jest to licencja GNU/GPL albo Creative Commons. O szczegolach pewnie dowiesz sie na stronie tworcy templatki - adres przewaznie jest w pliku XML szablonu.

zwiastun
22-06-2008, 21:57
Licencja jest standardowo określana w pliku .XML szablonu.
W przypadku komponentów, modułów, dodatków - w plikowniach, z których pobierasz, masz zwykle rzeczy na licencji GNU GPL. Łatwo można to tez sprawdzić w nagłówkach skryptów, w których najczęściej podana jest licencja

Yasmelyn
24-06-2008, 09:51
Dzięki za odpowiedzi, faktycznie w większości templatek jest informacja o licencji w pliku .xml
Niemniej w pliku .xml dla templatki ol_lipe niec nie ma na temat licencji, na stronie twórcy jest następująca notka:

"Ol lipe is a FREE Joomla template from olwebdesign.(......)If you want the flash header source ( olweb1.fla (http://www.olwebdesign.com/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=103) ) which is used in this template click here (http://www.olwebdesign.com/index.php?option=com_ourshop&task=viewcategory&id=2&Itemid=110).
No flash program to work with .fla? Inside olweb1 is also main_header1.swf with nothing written (the notes "welcome to our site" and "created by olwebdesign.com" are deleted). "

Na stronie nie ma warunków licencji dla bezpłatnych templatek z wyjątkiem możliwości bezpłatnego downloadu. W tej templatce działa animacja flash. Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą opcją wykupienia flasha. Czy bez tej opłaty mogę korzystać z tej templatki? Czy mogę tę animację zmienić we własnym zakresie? Czy to możliwe, że z powodu opcji wykupienia animacji ta templatka nie jest na licencji GNU GPL?

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam

inkos
05-07-2008, 22:59
Kontakt z autorami tej templatki z pewnoscia rozwieje wszystkie twoje watpliwosci.

dkint
05-07-2008, 23:05
Witam


Na stronie nie ma warunków licencji dla bezpłatnych templatek z wyjątkiem możliwości bezpłatnego downloadu. W tej templatce działa animacja flash. Nie do końca rozumiem o co chodzi z tą opcją wykupienia flasha. Czy bez tej opłaty mogę korzystać z tej templatki? Czy mogę tę animację zmienić we własnym zakresie? Czy to możliwe, że z powodu opcji wykupienia animacji ta templatka nie jest na licencji GNU GPL?

Możesz kupić plik fla, jak go kupisz możesz zmodyfikować animację jak tylko chcesz np wywalić napis, który jest jedną z klatek ...

pozdrawiam'
Krzysiek