PDA

Zobacz pełną wersję : Who's online a licznik odwiedzin



JasDa
23-06-2008, 01:49
Jestem początkujący więc jak wszyscy początkujący proszę o cierpliwość.
Mam problem z ogarnięciem jak działa standardowy moduł who's on line w joomli 1.5.3 jakę niedawno zainstalowałem tutaj (http://www.witnica24.pl (http://www.witnica24.pl/)).
Mój problem polega na tym, że wydaje mi się że ten moduł nie wyświetla prawdy.
Stronę dopiero stworzyłem. wg google analitycs, które sobie zainstalowałem mam średnio około 20 odwiedzin dziennie. Jednak kiedy wejdę na stronę to w who's on line jest ciągle pokazane że mam od 9 do 15 użykowników on line. nieważne o której godzinie czy rano czy o drugiej w nocy zawsze ktoś jest on line.
Jeszcze dobrze strony treściami nie wypełniłem a tu tyle użytkowników on line cały czas. (nie żeby ta ilość mnie na kolana powaliła czy coś, ale google analitycs pokazują coś innego).
do tego wszystkiego kilka minut temu zainstalowałem moduł "KW Visitors Statistics Module ver.1.3.0. Homepage: www.wais.kamil.rzeszow.pl (http://www.wais.kamil.rzeszow.pl). Based on: Vinaora Visitors Counter " i w czasie kiedy go instalowałem who's online pokazywał 13 gości online. mimo to wizyty te nie pokazały się w tym liczniku, więc już całkiem nie wiem o co chodzi.
teraz pytane: Czy to siedzi w mojej głowie i powinienem sobie odpuścić dociekanie, który z tych modułów pokazuje prawdę, czy to może jakieś mam boty na stronie, czy już nie wiem co??
Podpowiedzcie bo już histerii dostaję.

zwiastun
23-06-2008, 12:02
Wiesz już wszystko na ten temat. Odpuść sobie zatem. Słonecznikowy :) (olej!)

omen1989
13-10-2009, 06:26
co do vinaora... zauwazylem wczoraj na stronie dziwna sprawe... srednio, nawet na vinaorze dziennie ludzi 20- 30, wczoraj w ciagu polgodziny nabilo 200, dziwne mi sie wydaalo no ale nic.. sprawdzam dzisiaj na googleanalytics i okazuje sie ze nic takiego nie bylo, tzn. ze jest 9 wyświetleń.. no i skad to si wzielo w module? czy ja zgupialem?

moje
13-10-2009, 12:50
Nie należy zapominać o botach- niektóre systemy statystyk mogą je traktować jako przeglądających.

omen1989
13-10-2009, 14:23
no to chyba musialy sobie te boty zrobic niezle zebranie na mojej stronie;p

Jola
13-10-2009, 21:06
Witam,
Za wyświetlanie treści modułu whoisonline odpowiedzialna jest tabela jos_session (ilość wpisów). Czasami z różnych przyczyn pozostają tam wpisy, mimo że gościa już niema na stronie.
Rozwiązanie: wyczyścić zawartość tabeli jos_session (jeśli jesteś zalogowany jako admin swoją sesję pozostaw).

omen1989
13-10-2009, 21:08
no to to ja juz wiem;p nawet od Ciebie:) dobrze mnie tego nauczylas (section) tylko tutaj chodzi akurat o licznik vinaora

Jola
13-10-2009, 21:32
Rzeczywiście gapa ze mnie zasugerowałam się tytułem wątku :)
Dla dociekliwych - warto przeanalizować kiedy dopisywana jest nowa wizyta - pobieżnie przeglądając - użytkownik przebywając na stronie dłużej niż czas trwania jednej sesji jest wielokrotnie zapisywany.

omen1989
13-10-2009, 21:59
szkoda ze nikt nie potrafi wyjasnic fenomenu vinaory;] bo o whosisonline to juz sporo watkow bylo