PDA

Zobacz pełną wersję : możliwości Joomla - prośba o opinie



tasssman
23-06-2008, 21:23
Witam,
Chciałem się dowiedzieć, czy Joomla jest dobra dla poniższych zastosowań (całość w jednym portalu):
Artykuły, ankiety, news’y
Komentarze użytkowników, forum, punkty reputacji dla użytkowników
Prezentacja, porównywanie i wyszukiwanie produktów + ocena gwiazdkowa + opinie (np. http://www.autocentrum.pl/go/28__Ocen_swoje_auto_-_cena_Mitsubishi_Lancer__664186713.html lub www.skapiec.pl (http://www.skapiec.pl/)
Dodawanie własnej strony przez użytkownika (na podstawie szablonu) widocznej dla wszystkich
Dodanie systemu obsługi płatności (sms, przelew)Wiem, że najlepsze byłoby rozwiązanie dedykowane, ale chciałem się dowiedzieć, czy jest to możliwe w tym CMSie (ew. który CMS byłby lepszy)?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi i uwagi


PS. Jeśli umieściłem w złym miejscu forum, proszę o wyrozumiałość i przeadresowanie

zwiastun
23-06-2008, 22:18
Miejsce akurat w sam raz, tylko pytanie nie wiadomo po co. Możliwości Joomla! scharakteryzowano szczegółowo w miejscach paru, po polsku i angielsku! (innych języków nie wspominajac)

tasssman
23-06-2008, 23:48
(...) tylko pytanie nie wiadomo po co. Możliwości Joomla! scharakteryzowano szczegółowo w miejscach paru, po polsku i angielsku! (innych języków nie wspominajac)
Zgadzam się w 100%, że możliwości Joomli są dobrze opisane. Zadając to pytanie, chciałem się dowiedzieć, czy Joomla (jako całość) jest odpowiednim narzędziem do tego (a nie, czy poszczególne funkcje da się zastosować w Joomli), czy będzie to działać wystarczająco szybko, czy jest bezpieczne do takich zastosowań, etc. Chcę poznać opinie forumowiczów i ich doświadczenia w tym zakresie, a czytać specyfikację umiem (Miicro-oft też pisze w opisach, że ich system jest najbezpieczniejszy, najszybszy i potrafi wszystko). Dlatego jeszcze raz uprzejmie proszę o opinię w tym temacie

zwiastun
24-06-2008, 10:11
Józio napisze, że tak, Kazio, że nie, a Miś, że mu wydaje się. Funkcjonalność, jakiej oczekujesz i wydajność, jaka Ci się pewno przy tym marzy trzeba będzie opłacić u dobrych programistów. Sam z siebie Joomla! + rozszerzenia daje duże możliwości, ale to nie znaczy, że każdy potrafi wycisnąć zeń, co chce. Z czego zapewne zdajesz sobie sprawę.

tasssman
24-06-2008, 17:25
No właśnie mi chodzi o to, żeby taki Józio czy Kazio się wypowiedział. Większość pytań na tym forum dotyczy opinii użytkowników (bo przecież wszystko można znaleźć w dokumentacji Joomli, PHP, czy np mySQL). Jeśli support Joomli ma tak wyglądać, jak odpowiedzi w tym wątku, to chyba rzeczywiście Joomla nie jest odpowiednim narzędziem. Mam jednak nadzieję, że się mylę i że jednak ktoś wypowie się w temacie.

crazyluki
24-06-2008, 17:34
użyłbyś szukajki do każdego z punktów to z łatwością znalazłbyś odpowiedzi.

Odpowiedź kazia:

Idzie to zrobić.

tasssman
25-06-2008, 00:41
Dzięki crazyluki, odpowiedź kazia mi się podoba :) Temat dla mnie zamknięty

crazyluki
25-06-2008, 00:42
spoko.

zwiastun
25-06-2008, 02:24
Dzięki crazyluki, odpowiedź kazia mi się podoba :) Temat dla mnie zamknięty
Ciekawe podejście - gdy Ci rzetelnie, choć żartem piszę, że:
a) da się (odpowiedź Józia)
b) nie da się (odpowiedź Kazia, który nie wie, że się da)
c) prawdopodobnie się da (odpowiedź Misia - wbrew pozorom dobrze zorientowanego)
oraz że stworzenie tego typu rozwiązania będzie wymagało raczej sporych środków, to narzekasz, gdy dostajesz tylko jedną z tych odpowiedzi, a więc niepełną informację, to uważasz, że otrzymałeś to, czego chciałeś. Wszystkiego najlepszego zatem.