PDA

Zobacz pełną wersję : Facile Forms - problem z parametrami



ber
24-06-2008, 15:03
Po zainstalowaniu Facile Forms z punktu widzenia administratora wszystko wydaje sie dzialac poprawnie... Stworzyłem przykładowy formularz z jednym polem i chcialem przystąpić do testów i ...

Utknąłem na najprostszej rzeczy:

Stworzylem testowy link w menu -> Component; po zapisaniu pozycji kliknalem na nia w celu edycji parametrow a tu... parametrow nie ma - tzn w miejscu gdzie zazwyczaj laduje sie okienko z parametrami joomla wyrzucila mi textarea, w ktore moge wpisac parametry z reki...

niestety nie wiem jak to działa i jakie są nazwy parametrów. Na Facile Forms wiki przeczytałem, że na 100% powinien być tam mały formularz z polami form id , form name...

Przeintalowalem komponent i niestety to nie pomoglo...

Joomla 1.0.15 PL (z joomla.pl)
Facile Form 1.4.7 (j.w.)

Proszę o pomoc.

EDIT:

Znalazłem na forum prawdopodobną przyczynę tego stanu rzeczy: Ponoć niektóre serwery mają problemy z odczytywaniem plików xml gdy te zawierają polskie znaki (przy formacie ISO). w utf-8 wszystko ponoć działa tak jak działać powinno (okienko z parametrami wyświetla się poprawnie). Problem jest w tym, że mam instalację joomla z kodowaniem w ISO i przy takiej MUSZĘ pozostać - czy macie jakieś propozycje jak to ominąć ?

EDIT 2:

Rozwiązalem problem nieelegancko, ale skutecznie. Zainstalowałem angielską wersję FF i wszystko działa tak jak powinno ... po drobnej korekcie kodu i własnym tłumaczeniu.