PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 vs. Google



trzepiz
25-06-2008, 08:33
Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie znacznika "title" .. google dodało moją stronę do katalogu natomiast strona główna widoczna jest po wpisaniu w google

site:moja_strona.pl --- jako "O Fimie" i kazda nastepna podstrona dodana jest do google jako nazwa odnosnika ze strony.

Jak można to zmienic? w configuracji strony w "nazwa witryny" podana jest jej nazwa, opis i keywords tez dodane poprawnie. Dlaczego google dodaje strone jako nazwy odnosników ? ...

Pozdrawiam.


PS: dodam ze uzywajac narzedzi dodalem do google rowniez mape strony - moze to jest powodem ?

trzepiz
26-06-2008, 17:03
Czy ktoś może pomóc ? ...

wlasnie sprawdziłem na Joomla! 1.0.15 Stable --- w tej wersji google dodaje :

[nazwa witryny] - O Firmie

w Joomla 1.5 jest tylko

O Firmie


jak mozna to zmienic .. > ? prosze o kazda podpowiedz ..

Elfiszcze
30-06-2008, 13:14
Też mnie to zaczęło wkurzać w Joomla! 1.5. Podam Ci moje rozwiązanie:
Zainstalowałam sobie komponent sh404SEF do "przyjaznych linków", włączyłam wersję "rozszerzonej" administracji. W zakładce Meta/SEO jest opcja: "Insert before page title" i tutaj możesz wpisać tekst, który ma być widoczny w tytule na każdej podstronie :)
Podaję link do najnowszej wersji sh404SEF pod Joomla 1.0... i Joomla1.5:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,2380/Itemid,35/

A wracając do tytułu strony; możesz go modyfikować w Menu/Main menu(Twoje główne menu)/Home(Start) -> w zakładce "Parametry systemu" wpisujesz tytuł strony i zaznaczasz czy ma być pokazywany czy nie.

trzepiz
30-06-2008, 13:23
ja zmienilem w templatce w index.php ..

dodalem tam tylko <title>........</title>

google zmienilo pięknie tytul strony i wyswietla prawidlowo

trzepiz
07-07-2008, 11:39
no i znów to samo ... nie mam pojęcia dlaczego ...

raz google pokazuje strone jako tytuł który zdefiniowalem, a raz jako odnosnik : O Firmie - ktory jest pierwszym odnosnikiem na stronie ..

Ręce opadaja .. :(

Elfiszcze
07-07-2008, 13:52
Też mnie to zaczęło wkurzać w Joomla! 1.5. Podam Ci moje rozwiązanie:
Zainstalowałam sobie komponent sh404SEF do "przyjaznych linków", włączyłam wersję "rozszerzonej" administracji. W zakładce Meta/SEO jest opcja: "Insert before page title" i tutaj możesz wpisać tekst, który ma być widoczny w tytule na każdej podstronie :)
Podaję link do najnowszej wersji sh404SEF pod Joomla 1.0... i Joomla1.5:
http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,2380/Itemid,35/

A wracając do tytułu strony; możesz go modyfikować w Menu/Main menu(Twoje główne menu)/Home(Start) -> w zakładce "Parametry systemu" wpisujesz tytuł strony i zaznaczasz czy ma być pokazywany czy nie.
To działa

trzepiz
07-07-2008, 13:55
to dziala ?


Zainstalowałam sobie komponent sh404SEF do "przyjaznych linków", włączyłam wersję "rozszerzonej" administracji. W zakładce Meta/SEO jest opcja: "Insert before page title" i tutaj możesz wpisać tekst, który ma być widoczny w tytule na każdej podstronie :)


czy to dziala ?


A wracając do tytułu strony; możesz go modyfikować w Menu/Main menu(Twoje główne menu)/Home(Start) -> w zakładce "Parametry systemu" wpisujesz tytuł strony i zaznaczasz czy ma być pokazywany czy nie.


bo tytuly mam wpisane tak jak trzeba ..

Elfiszcze
07-07-2008, 14:45
zastosuj pierwszy lub drugi sposób

kangurrr
19-03-2009, 16:54
"Zainstalowałam sobie komponent sh404SEF do "przyjaznych linków", włączyłam wersję "rozszerzonej" administracji. W zakładce Meta/SEO jest opcja: "Insert before page title" i tutaj możesz wpisać tekst, który ma być widoczny w tytule na każdej podstronie" - tak zrobilem i dziala teraz glowny title strony na stronie glownej i na kazdej z podstron ale po tytule dalej wyswietla mi Home. Nie chcem aby wyswietlalo Home, tylko sam tytul ktory wpisalem w sh404SEF/seo.